Home CentrumNieuwenburg Sfeer & Events is vanaf nu Hofleverancier

Nieuwenburg Sfeer & Events is vanaf nu Hofleverancier

door Emile van Aelst

Begonnen met een trekschuit waarmee bloemen bij de telers werd gehaald om in Leiden te verkopen. Nu 125 jaar later bestaat Nieuwenburg nog steeds en richten David en Pudji Nieuwenburg zich als vijfde generatie op de sfeer en event decoraties. Maandag waren familie, personeelsleden, vrienden en opdrachtgevers er getuige van dat commissaris van de Koning Wouter Kolff het certificaat en de plaquette behorende bij het predicaat Hofleverancier kwam overhandigen. 

Het feestje werd gevierd in de Hooglandsekerk omdat daar destijds ook de 100 jarige verjaardag werd gevierd. Er stond al snel een rij om (vooraf al) te feliciteren.

Een dolenthousiaste Pudji was blij iedereen te zien.

Al snel stond het middengedeelte van de kerk vol en was iedereen het erover eens, ‘ wat is dit leuk voor ze’.

Even heel wat anders, maar ik blijf in de Hooglandsekerk het spel van licht en donker door de zon altijd prachtig vinden.

Commissaris van de Koning Wouter Kolff en Carla Breuer, burgemeester van Zoeterwoude, waar Nieuwenburg tegenwoordig gevestigd is, vonden het mooi dat de kerk zo vol zat.

En inderdaad het was echt druk.

Pudji keek terug op 125 jaar Nieuwenburg. Begonnen met de trekschuit, daarna de bloemenwinkels op de Herengracht en de Doezastraat en tegenwoordig de sfeer en eventdecoratie. Vroeger stond zo’n kerk bij dit soort gelegenheden vol met bloemen, tegenwoordig met planten omdat die opnieuw te gebruiken zijn en bloemen werden vroeger weggegooid na een evenement.

Wouter Kolff vindt het uniek dat er vandaag de dag gelukkig nog goed lopende bedrijven van honderd jaar en ouder zijn. Gezien de staat van dienst van de firma Nieuwenburg, vindt hij het volledig terecht dat zij het predicaat Hofleverancier krijgen.

De zaal was het daar duidelijk mee eens.

Vol trots en een beetje geëmotioneerd keek David naar het certificaat.

Bij het certificaat hoort natuurlijk het schild.

Burgemeester Carla Breuer feliciteerde David en Pudji namens de gemeente Zoeterwoude.

Tot slot bedankte David iedereen voor hun komst en eindigde met een heel belangrijke mededeling. ……….De bar is open.

Mooi bord bij de bar.

Behalve drankjes waren er natuurlijk ook genoeg hapjes.

En het bier smaakte weer best 🙂

In de fotoslideshow nog een aantal sfeerfoto’s.

Gerelateerde artikelen

1 reactie

Hans 9 september 2026 - 22:11

Dat was vroeger al een hele eer maar blijkbaar nu nog steeds.
Het is wel een mooie traditie. Hans

Reply

Plaats een reactie