Home CentrumEL CID 2026, de Leidse nieuwe is weer binnen

EL CID 2026, de Leidse nieuwe is weer binnen

door Emile van Aelst

Vanmorgen kwamen in twee shifts 3.600 deelnemers aan de EL CID aan, voor de eerste dag van hun (nieuwe) leven. EL CID staat voor ‘Enige Leidse Commissie Introductie Dagen’. Het uiterlijk van de nieuwe lichting is per jaar verschillend net zoals met de nieuwe haring. Het ene jaar zijn het nog echt middelbare schoolkinderen en het andere jaar tonen ze iets groter en volwassener.

Vanaf 9 uur kwamen de eerstejaars aan. Een aantal op eigen gelegenheid met de fiets.

Anderen werden door hun ouders gebracht. Het was even sjouwen met je spullen voor deze week.

In de rij staan voor een bonnetje voor je bagage.

Het plein begon tegen tienen vol te lopen met de eerste shift deelnemers.

Het thema dit jaar is ‘Luminous Leiden. Een kleine verwijzing naar de vele bekende wetenschappers en kunstenaars die iets met Leiden te maken hebben gehad.

Een van de tradities is dat het nieuwe EL CID bestuur, dus voor 2027, er duidelijk herkenbaar en gek bijloopt.

Eerdere EL CID besturen staan deze week altijd paraat om bij te springen, of werken mee als crewmember.

Bestuurslid Scott Leesberg, aanspreekpunt voor deelnemers en mediazaken, heette iedereen welkom en kondigde de sprekers aan.

Als eerste kreeg voorzitter Zyra van der Linden het woord. Zij heette iedereen welkom en keek even terug naar haar eerste jaar in 2022.

Namens de verschillende Leidse onderwijsinstellingen kreeg Josephine Mertens-Stutterheim het woord. Geniet van je studietijd, door naast je studie ook te genieten van de stad.

Voordat burgemeester Peter Heijkooop het woord kreeg had Scott nog een tip. Het wordt warm deze week, dus drink veel water. Net zoals bij het WK voetbal moeten jullie regelmatig hydrateren. Waarna hij gelijk de daad bij het woord voegde.

Peter Heijkoop was blij zoveel nieuwe studenten te kunnen begroeten. Behalve een aantal goede tips (zie het filmpje) raadde hij ook iedereen aan te genieten van de stad en haar activiteiten, te beginnen eerdaags met 3 oktober. Belangrijkste tip, let een beetje op elkaar. Feesten en drinken hoort er gewoon bij, maar hou het met elkaar in de gaten en help elkaar bij problemen.

Als afsluiting dansten het huidige en komende bestuurd het EL CID dansje.

Elk jaar is er een speciaal dansje dat de hele week door op de meest rare momenten gedanst wordt. De bedoeling is dat iedereen aan het eind van de week het dansje kent. Oud bestuursleden en crew kenden het dansje uiteraard al.

Na deze officiële ontvangst was het tijd om met de fiets de stad in te gaan.

Het Rode Kruis afdeling Leiden is elk jaar volop aanwezig, maar hopelijk hoeven ze niet echt in actie te komen.

Terwijl de eerste shift de stad in fietste, zaten de mentoren van de volgende groepjes al klaar om hun deelnemers te ontvangen.

Maandagmiddag was de grote informatiemarkt, waarvan morgen een verslag. Hieronder een fotoslideshow en filmpje van de opening van EL CID 2026.

Gerelateerde artikelen

1 reactie

Hans 10 augustus 2026 - 22:29

De eerst 3.600 deelnemers zijn er om een keuze te maken, de zomervakantie is snel voorbij gegaan. Hans

Reply

Plaats een reactie