Zondagmiddag gingen de stieren en de kalveren van de boerderij het weiland weer in. Van te voren en na afloop konden belangstellenden in de stallen kijken en werden er diverse verse producten verkocht. Mede door het mooie weer was het erg druk bij de boerderij aan het eind van de Zijldijk.
Het is aan te raden eens op de website van Lakenvelderboerderij Boterhuispolder te kijken. De Lakenvelders was een uitstervend ras en wordt nu door een beperkt aantal boeren in Nederland weer op de kaart gezet. Best interessant om de geschiedenis van de Lakenvelder te lezen.
Makkelijk dat duidelijk aangegeven stond waar de stieren langskwamen.
Welkom en je weet direct wat er te krijgen is.
Er zijn verschillende stallen. In deze stal stonden de stieren die het land op gingen.
Ik vroeg even hoe ze het vonden weer naar buiten te mogen. Volgens mij waren ze het er niet mee eens want ze zeiden boe.
In de andere stal stonden de koeien, waarvan er een aantal drachtig zijn. Alleen zondagmiddag waren er al vijf kalveren geboren. Dit kalfje was net geboren toen ik binnenkwam. Alle kalveren blijven minstens een half jaar bij de moeder.
De navelstreng hing er nog uit bij de moeder, dus de nageboorte moest nog komen.
Tegen half vier stelden de bezoekers zich op langs de rand van het weiland.
Je vraagt je af waarvan Meta Knol, directeur Leiden City of Science 2022, een foto maakte.
Ze spotte twee bermjournalisten 🙂
Iedereen was redelijk opgewonden over de komst van de circa zeventig stieren en kalveren. Nou ja bijna iedereen.
De stal ging open en de stieren werden op het erf verzameld. Ik wist welke route ze gingen volgen en dat het razendsnel ging, vandaar dat ik na deze foto ben gaan filmen.
De stieren kwamen in ene noodvaart langs en renden direct naar het einde van het weiland.
Gelukkig kwamen ze ook weer terug rennen.
Ze maakten een soort ererondje langs het publiek.
Hierna verspreidden ze zich over het weiland en keurden het gras.
De broedende zwaan hield alles nauwlettend in de gaten.
Nadat de stieren de wei in waren gegaan kreeg boer Fernand de Willigen het druk met de verkoop van vlees.
Zoon Niek stond ondertussen Chris de Waard van Sleutelstad te woord.
Ik zag het vliegtuig vliegen en dacht je kan beter hier rondlopen dan nu in de rij op Schiphol staan 🙂
Uiteraard werden ook de broodjes kroket en het ijs goed verkocht met dit mooie weer.
Een heerlijk middagje op de boerderij en zeker aan te raden eens langs te gaan op zaterdagmiddag om vlees van de Lakenvelders te kopen.
In het filmpje hieronder zie je hoe snel de dieren naar de wei rennen. Ik moest opeen weer even aan de oude serie Rawhide denken als zo’n kudde ging rennen 🙂
5 reacties
Haha, mooie beelden Emile…
Koeien, waar ze horen, in het weiland. Ik had er ook al een paar gespot dit weekend.
Love As always
Dimario
Wat een feestje! Ze hebben er inderdaad flink de sokken in! Prachtig!
Voor de koeien een feest in de wei lopen, goed voor de pootjes.
Wat een volk is er op af gekomen. Hans
Hahaha! Die muziek onder je filmpje! Heerlijk dat die beestjes weer lekker buiten kunnen grazen.