Home Cultuur Stadsgezelschap PS|theater presenteerde de keukentafelversie van KansLoper

Stadsgezelschap PS|theater presenteerde de keukentafelversie van KansLoper

door Emile van Aelst

Het PS|theater heeft van  het stuk ‘Wij zijn de stad’ een  bordspel variant gemaakt. ‘Wij zijn de stad’ wordt vanaf 5 maart elke eerste zaterdag van de maand gespeeld in de Watergasfabriek op het voormalige NUON terrein.

Het spel werd vrijdag gepresenteerd in Café de Vergulde Kruik.

Belangstellenden, genodigden en kopers kwamen langs voor de presentatie.

Ik zal proberen uit te leggen hoe het spel in elkaar zit.  De kansen in het leven zijn voor iedereen verschillend en hangen af van een heleboel factoren. Uit wat voor milieu kom je,  geslacht, huidskleur, afkomst, arm of rijk en ga zo maar door. In het spel krijg je een paspoort en die is bepalend hoe je veder komt in het spel of leven.  Op de site van het PS|theater staat het veel duidelijker. Als je het spel in handen hebt wil je het ook gelijk spelen natuurlijk.

Ook (nu nog) PVDA duo raadslid Marc Newsome had een spel besteld en kwam hem afhalen.

Natuurlijk begon ook hij direct te spelen. Hij vertelde mij, ‘natuurlijk weet ik wat er speelt wat betreft kansen en mogelijkheden, maar bij het spelen van het spel kom je er toch weer op een andere manier mee in aanraking’.

De Kruik leek al snel op een spelletjes café.

Voor de presentatie was er nog een klein gesprekje met leden van Studio Moio, de organisatie die maatschappelijk onderneemt met jong talent. Toevallig waren er ook twee stagiaires van toneelschool ArtEZ in Arnhem, ze vertelden hoeveel ze in Leiden hadden geleerd de afgelopen twee weken.

De eerste twee exemplaren werden uitgereikt aan wethouder Paul Dirkse en Akberet, zij stond onder andere aan de basis van het idee om het spel te ontwikkelen.

Na de presentatie wilde uiteraard ook de wethouder het spel spelen.

Pepijn Smit, artistiek leider PS\theater, keek geamuseerd toe hoe het spel gespeeld werd.

Een leuk gezicht hoe iedereen druk bezig was met het spel.

Het spel gaat dan wel over een serieus onderwerp, maar er kan ook best bij gelachen worden hoor.

In de fotoslidesshow meer sfeerfoto’s van de presentatie.

 

 

Gerelateerde artikelen

4 reacties

די מריו 28 februari 2022 - 7:47

Ja, dat zijn toch leuke dingen. Samen spelen. Zo leer je elkaar ook kennen.

Love as Always
Dimario

Reply
Sjoerd 28 februari 2022 - 8:58

Dat lijkt me een leuk spel om te spelen met mensen die je niet kent.

Reply
rietepietz 28 februari 2022 - 19:27

Een spel uitleggen is altijd lastig, het werkt gewoon beter om het maar gewoon te spelen.

Reply
Nicky 1 maart 2022 - 11:56

Ik houd niet zo van spelletjes, maar dit klinkt wel als een goed spel. Want in welk wiegje je valt, maakt echt wel verschil.

Reply

Plaats een reactie