Tussen 6 en 7 uur was de opening gepland van de 5e Nacht van Kunst & Kennis, direct om 6 uur liep het Pieterskerkplein al vol met bezoekers en genodigden.Het blijft een probleem waar je allemaal naar toe kunt en vooral wilt gaan, programmaboekjes, flyers en grote blokkenschema’s proberen je een beetje te helpen je route te bepalen. Ik heb geprobeerd her en der wat te volgen en hoop dat het filmpje onderaan dit artikel een heel klein beetje beeld van de sfeer geeft
Eerlijk is eerlijk, de Nacht van Kunst & Kennis is geen Leidse uitvinding. Minke Schat, hoofd publiciteit van museum De Lakenhal, nam het mee uit Groningen waar ze in het verleden een soortgelijke nacht organiseerde.
De opening werd verricht door burgemeester Henri Lenferink, die terecht trots was op de hoeveelheid kunst en kennis die Leiden heeft.
Rector magnificus Carel Stolker vertelde in zijn openingstoespraak dat hij nog even zijn Groningse collega had ge-appt en gezegd , sorry dat we het gewoon schaamteloos hebben gejat. Er gaat dan wel niets boven Groningen er zit ook heel veel onder, liet Carel als trotse Leidenaar nog even heel fijntjes weten.
Wat ik nu niet snap, al jaren is het verboden te parkeren op het Pieterskerkplein. Zaterdagavond liepen er diverse wethouders, ambtenaren en handhavers rond en toch zijn er nog vreemde vogels die op hun gemak parkeren.
Gelukkig werd er door anderen nog wel een oogje in het zeil gehouden.
Kunst en kennis , dus werd er onder andere in de Hortus ook over robots gepraat. Wat ik mij afvraag is dit nu een robot- of robertarm.
De band Intergalactic Lovers opende op het Pieterskerkplein de 5e Nacht van Kunst & Kennis.
Ahh de vreemde vogels waren waarschijnlijk te verstaan gegeven dat ze niet mochten parkeren op het plein en door moesten lopen. Slechts opgehouden door selfie-makers verlieten ze het plein. 🙂
Wil je als (niet gesubsidieerde) omroep toch live verslag doen van een van de meest toon aangevende Leidse evenementen, dan moet je roeien met de riemen die je hebt en ben je al blij met een tafeltje op het Pieterskerkplein.
Dit hondje dacht, laat ik er maar heel zachtjes en voorzichtig achteraan lopen want ze zijn wat erg groot.
In het Academiegebouw waren diverse zalen en ruimtes ingericht met informatie en wetenschappelijke grapjes. Zoals het schilderij met gezichtsbedrog, de spiegels waar je doorheen keek en de handschriftanalyse.
Je kon je handschrift over laten zetten naar je mail, zodat voortaan alle mails in jou handschrift worden geschreven. Om geen problemen te krijgen met onleesbare mails heb ik hier maar even niet aan meegedaan. Grafologen waren ook aanwezig om je handschrift te ontcijferen, om niet iedereen met mijn prachtige handschrift op te houden heb ik dat dus ook maar niet gedaan.
Er waren dit jaar naast de universiteit en musea, ook veel straatactiviteiten en er waren enkele huiskamers opengesteld.
In Japans museum Het Sieboldhuis traden de finalisten van het Leids VARA Cabaretfestival op. Uiteraard waren ook de winnaars, de Hygiëna’s aanwezig.
Een zwaan is mooi, maar gemaakt uit plastic wegwerpflesjes zet je toch aan het denken.
Op het Rapenburg ook aandacht voor de 3 October University die op 3 oktober op de Steenschuur wordt gehouden.
Rijksmuseum Oudheden verzorgde onder andere diverse lezingen.
Het Rapenburg blijft toch echt, wat mij betreft, de mooiste gracht van Nederland.
In de Hortus waren ook diverse discussies, demonstraties en korte lezingen.
Vooral die kleine trucjes en demonstraties maken de Nacht van K&K zo mooi.
In de tuin van de Hortus verzorgden de mensen van Het Blauwe Uur weer een prachtige lichtshow.
Goh daar heb je volgens mij dat kleine hondje weer die achter de vogels aanliep, wel een beetje gegroeid volgens mij 🙂
De Sterrenwacht was uiteraard ook open. Vaak gaat er in de wetenschap wel eens iets fout. Al die foutjes komen terecht in het ‘Net-niet-gelukte wetenschapslab’.
Op het podium in de tuin begon ondertussen net de swingende Turkse band Altin Gün’.
Snel door naar de Wintertuin voor een stukje optreden van de Belgische singer-songwriter Tamino. Onderweg zag ik alweer een mobiele roeien met de riemen die je hebt Sleutelstadstudio, die ik voor het gemak maar even studio Hortus noem 🙂
Ik was gelukkig nog net op tijd voor het optreden van Tamino in de prachtige wintertuin van de Hortus.
Om nog maar even te eindigen met de toekomst, volgde ik een stukje van de discussie over sexrobots. Nog even geduld, maar ze gaan echt komen en zijn dan zelfs ook erg zacht en aaibaar. Soms hoeft vooruitgang niet echt wat mij betreft.
Na een avondje voornamelijk buiten lopen ging op het laatst een kopje soep er best in.
Hieronder een fotoslideshow en filmpje met sfeerbeelden van de 5e Nacht van Kunst & Kennis.
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=jBhUgNfPiNU[/embedyt]
6 reacties
niet gevaren met de leidse rederij Emile?
Dat is pas echt een kunstnacht, daar had ik wel bij willen zijn, al was het maar voor de foto’s… Nu eens even kijken of ik ook direct kan reageren met mijn gravatar.
Mooie foto’s! Jammer dat ik er niet bij kon zijn…
Zulke vreemde vogels kom je eigenlijk alleen in Leiden tegen ;).
Maar het heeft weer voor veel vertier gezorgd, de nacht en de lichtjes.
Ja dat is nog maar een zwaan uit plastic wegwerpflesjes, je kunt een hele kolonie maken van dit afval. Hans
voor elk wat wils..in Leiden
een interessante impressie toon je hier
groeten
Volgens mij meer dan de moeite waard die nacht. Als ik ooit nog “nachtbraker “wordt zou ik voor zo’n evenement gaan;-)
Wat prachtig die vreemde vogels.