
Tien jaar geleden telde Leiden nog niet mee op toen nog Koninginnedag. Armin van Buuren zag met lede ogen aan dat swingend Leiden massaal de stad verliet om naar Amsterdam of andere steden te gaan. In 2005 begon hij met zijn Queensdayparty op de Garenmarkt in de hoop Leiden met Koninginnedag op de kaart te zetten. Op de een of andere manier viel alles samen en begonnen ook de horeca en de Oranje Vereniging het feest nieuw leven in te blazen. De laatste jaren behoort Leiden tot de meest bezochte steden op deze dag. Als chauvinistische Leidenaar genoot ik vorig jaar toen op radio en tv werd afgeraden nog naar Leiden te komen omdat de stad vol was. Ook dit jaar was het weer geweldig druk overal in de stad en kon je soms bijna over de hoofden lopen zo druk. Reden genoeg voor Armin van Buuren om al voorafgaand aan zijn concert te proosten op een geweldige Kingsdayparty in Leiden.
De hele dag was het al druk bij de Kingsdayparty rondom molen de Valk, maar tijdens het optreden van Armin van Buuren puilde het plein echt uit.

Voor het zover was had het publiek lang moeten wachten. Armin kwam om half negen 's avonds als laatste DJ het feest afsluiten.

Zelf was ik er even na achten en kon het wachten mooi opvullen met foto's van het publiek.

Dat is nu het nadeel van vooraan staan, op een gegeven moment is je bier op.

En dan haal je niet zo snel even een nieuw biertje.

Een stukje heen en weer lopen langs het hek levert leuke foto's op.

De sfeer zat er hoe dan ook erg goed in.

En als we dan toch moeten wachten op Armin, gaan we graag in de tussentijd even op de foto.

Wie bijna niet kon wachten en blij was met een plekje binnen de hekken was DJ Flor, een van de jongste DJ's van Nederland. Zal niet zo lang meer duren voor die meiden om hem staan te gillen.

Voordeel van een optreden in Leiden is dat je nog even bij kan kletsen met je ouders.

Half negen en ja hoor daar was Armin voor zijn hometown feestje .

Je zag dat Armin genoot van dit optreden in zijn woonplaats en de plaats waar alles begon in studentendiscotheek Nexus.

Regelmatig zag je dat hij stond te scannen of er oude vrienden van hem in de buurt stonden.
Een optreden in Leiden heeft zo zijn voordelen, zijn ouders kunnen bijvoorbeeld op de fiets naar zijn optreden komen kijken.

Het publiek genoot en was het lange wachten al snel vergeten.
Ook backstage een aantal leden van Augustinus die de hele dag in de weer geweest waren, zoals in het Koningsdagverslag te lezen was.

Een foto backstage is natuurlijk niets, even snel voor het podium voor een foto met Armin.
Bij alle evenementen zijn richtlijnen voor het aantal decibellen, gelukkig valt dit in de hoogste categorie dus was het meer voor de vorm dat er gemeten werd.

Het concert was een groot feest en het confettikanon draaide overuren.

De verzorging backstage was goed geregeld, koelkasten met drankjes en zelfs bitterballen.

Het laatste stuk van het optreden heb ik het iets hogerop gezocht en genoot van dit geweldige uitzicht.
Armin eindigde met de woorden dat hij dit de mooiste gig van het jaar vind. Volgend jaar gaan we Armin dus gewoon weer op zijn Kingsdayparty in Leiden zien.

Een ding viel mij echt op, binnen iets meer dan een kwartier was het hele plein leeg.

In het filmpje hieronder een kort verslag van het optreden en nog wat meer foto's. Wil je alle foto's zien en of eventueel downloaden kijk dan op mijn speciale fotopagina.
Reacties
Mooie fotos Emile! :)
Dat lijkt me geweldig om zoiets een keer achter de koelissen mee te maken...
Gaaf hoor dit. En weer super goed vastgelegd ook.
Heerlijke afsluiting van Koningsdag. Lekker uit je bol gaan op de opzwepende muziek van Armin!
Ik blijf het mooi vinden dat hij voor zijn eigen stad blijft gaan. Hij kan overal spelen die dag, maar toch.. netjes hoor.
Love As Always
Di Mario
Heel gaaf om te zien! Je hebt weer mooie foto's gemaakt.
Je weet de "mooie plaatjes"in het publiek wel te vinden;-)eerlijk gezegd heb ik bij dit soort optredens geen aanmoediging om thuis te blijven nodig, véél te druk en véél te veel lawaai....maar dat ligt aan mij;-)
simpatieke gozer die Armin, en ... houdt dus ook van een banaantje :)
Leuk! Het lijkt me inderdaad een aardige vent!