Vanavond is de jury de van het Ezelsbruggetje bijeen gekomen in café de Twee Spieghels in Leiden.
Voor de mensen die het niet gevolgd hebben, kijk even op de logs Leidse Grachten en Ezelsbruggetje.
Zoals al eerder gezegd in de jury zitten, Aad van der Luit (organisator van o.a. Lakenfeesten en columnist) Tagrijn mede weblogger en bedenker van dit alles, Fré nieuwbakken Leienaar en schrijfster in spé, en uiteraard Leidse Glibber.
Het was best moeilijk om eruit te komen, we hadden 58 inzendingen en dan is het moeilijk kiezen.
Er werd zo nu en dan best zwaar gediscussiërd, maar we zijn er uit gekomen en dit zijn de 10 ezelsbruggetjes geworden, waar we jullie mening over gaan vragen.
Let even op bij het geven van je mening.
Het moet een beetje verband houden met Leiden en makkelijk te onthouden en aan te leren zijn.
- Haal me uit het oude water
- Hier moet u heel oud worden
- Hutspot met uitstekende Hollandse oranje wortels
- Heeft mijn uitkering hier ook waarde?
- Hij moet uien halen of winterpeen
- Haring met uien, hutspot of wittebrood
- Haring met uitjes heerlijk op wittebrood
- Hm, uh
ow!
- Hoe maakt u het, Ome Willem?
- Haring met uitjes heeft ook wat
Wij hebben er best wel over moeten nadenken voor we er tien hadden uitgezocht, nu mogen jullie er eentje kiezen waarvan jullie denken , ja dit is een leuk ezelsbruggetje voor Leiden.
Het leuke is jullie kunnen zelf beslissen wat het Leidse ezelsbruggtje gaat worden.
De uitslag komt uiteraard op de log, maar via het zondagblad HET op Zondag wordt hij ook gelanceerd in Leiden.
Jullie kunnen t/m maandagavond reageren bij één van de drie logs, dus bij Tefré, Tagrijn of bij mij.
Het mag eventueel ook per e-mail naar dommeltje @casema.nl.
Wij hebben vanavond in elk geval enorm veel lol gehad, en alle inzenders alvast bedankt voor jullie creativiteit.
De uitslag komt dinsdag of woensdag op de log en volgende week zondag in Het op Zondag.
Reacties