Home CentrumUitverkochte Nacht van Ontdekkingen, een kleurrijke avond

Uitverkochte Nacht van Ontdekkingen, een kleurrijke avond

door Emile van Aelst

Na vijf succesvolle nachten van Kunst & Kennis nam in 2018 de organisatie van de Nacht van Ontdekkingen het stokje over. En niet zonder succes bleek tijdens de opening in dec Pieterskerk. Het thema dit jaar was ‘Speeltuin voor je nieuwsgierigheid’.

Programmadirecteur Alexander Mouret heette iedereen welkom en had een heel mooie mededeling. Meestal was het bezoekers aantal iets meer dan 3.000 dit jaar waren alle 3.500 kaarten verkocht.

Zowel burgemeester Peter Heijkoop als Luc Sels, voorzitter van het College van Bestuur van de Universiteit Leiden, zijn erg blij met de Nacht van Ontdekkingen en zien het belang er van in om als Universiteit en stad naar buiten te treden.

Buiten was het druk bij de bus waar je de toegangspolsbandjes kon halen.

In het Gravensteen viel ik midden in een duidelijk verhaal van student criminologie over hoe onderzoek vaak in zijn werk gaat. Er komen werkgroepen, overlegorganen en daar weer werkgroepen van met een eigen overlegorgaan etc etc etc. In het filmpje onderaan legt ze het goed uit 🙂

Het was ondertussen behoorlijk druk op het plein.

Ik liep even door richting Rapenburg.

In Rijksmuseum van Oudheden was onder andere een AI Pubquiz.

In een afgeladen volle grote zaal trad pianiste Sterre Hond op.

Ze legde uit dat ze kleurrijke beelden ziet als ze speelt en dat vanavond op het publiek wilde overbrengen.

In het Academiegebouw waren Quantum games. Ik keek even bij een soort ‘Boter, kaas en eieren’ en dan met halve stukjes en met een uitleg over Quantum. Er zijn momenten dat blij ben dat ik snel verder moet, dan valt het niet op dat ik er niets van snapte.

Een soort robotstofzuiger maar dan gevoed door de opbrengst van flesjes en blikjes.

Gelukkig niet mijn kassabon.

Een live NTR podcast in het Groot Auditorium met als thema ‘Hoe reageer jij tijdens een crisis’.

In de Faculty Club speelde het Dianto Reed Quintet.

Bij de ingang van de Hortus stond een prachtig kunstwerk dat reageerde op de muziek. Echt prachtig.

In de Hortus was een lekker relaxed sfeertje in de mooi uitgelichte gebouwen en tuin.

Thomas Dulfer brengt met Palpitations zijn lieve voor Fagot en het hart bij elkaar.

Lekker liggen in de hangmatten en één worden met de muziek en het licht.

Nacht van Ontdekkingen en wat ontdekte ik (eerlijk gezegd nadat Jochem mij riep) een cultureel, cabaretesk en journalistiek clubje met Tommy Wieringa, Michäel Roumen, Caspar Faassen, Jochem Myjer en Olaf Koens.

In de Orangerie van de Hortus liet de Veenfabriek gedeeltes zien van hun nieuwe project Monster.

Op het Bolwerk trad Ntjam Rosie op.

Lekker swingende muziek.

Muziek die iedereen op zijn eigen manier tot zich door liet dringen.

Op het terras in de Hortus zaten ondertussen de verslagevers van Sleutelstad een beetje bij te komen van en hele avond live verslag doen. Alle filmpje en interviews werden naar de studio gestuurd waar ze aan elkaar gepraat en geplakt werden. Alles was live te volgen op de website, internet, de socials en sinds afgelopen week weer op TV op Ziggo kanaal 38. Onder deze link is het liveblog terug te zien.

Ik eindigde in de Pieterskerk bij een heel interessant gesprek tussen Olaf Koens, Midden-Oosten verslagever bij RTL4 en schrijver Tommy Wieringa.

Tommy Wieringa is samen met Jaap Scholten de initiatiefnemers van ‘Schrijvers voor Oekraïne’ .

Het gesprek werd afgesloten met een kippenvelmoment. In beeld kwamen ( de vertaalde ) appjes van een Oekraïens meisje dat elke dag appjes stuurt naar haar vader aan het front, ondanks dat hij al overleden is. In het filmpje is dit gedeelte ook te zien.

Terwijl de avond ook op het plein ten einde liep, hield ik het voor gezien. Ik had weer heel wat ontdekt vanavond.

HIeronder een fotoslideshow en een filmpje.

Hieronder nog een aantal sferfoto’s.

Gerelateerde artikelen

Plaats een reactie