Maandagavond was in de foyer van het Leidse Stadhuis de opening van de 44e Leidse Blues & Jazzweek. Voor de officiële opening was er een gezellige borrel in de foyer.
Hapjes, drankjes en natuurlijk heerlijke speciaalbieren van Brouwerij Pronck.
De opening werd gepresenteerd door Inez van der Weiden-Yu. Zij heeft het presentatiestokje overgenomen van Fons Delemarre, die tientallen jaren de presentatie op zich nam. Als dank werd hij afgelopen zaterdag benoemd tot ambassadeur van de Leidse Blues & Jazzweek.
Alsof ze er al jaren stond hield ze een openingstoespraak.
Op de eerste rij zat organisator Colin van Gestel-Messiaen te genieten van zijn goede keus om Inez als nieuwe presentator te vragen.
Ook op de eerste rij zat Prescillia van Noort, de nieuwe wethouder cultuur.
Zij mocht het festival officieel openen.
Wat veel mensen niet weten, Prescillia speelt zelf trompet en deed dit in het verleden in een fanfare. Ik zie opeens een heel aparte muzikale opening voor me volgende jaar 🙂
Het geluid bij de opening werd, zoals al jaren, verzorgd door Flo.
Na de toespraken hadden saxofonist Boris van der Lek en Simone Mens op bas de eer het festival muzikaal te openen.
Een mooi ingetogen concert, waaruit maar weer eens bleek hoe mooi een bas en saxofoon zonder andere instrumenten kunnen klinken.
Prescillia kreeg als dank een festival sweater met haar naam er op.
Het was niet alleen voor Inez de eerste keer als presentator, voor Prescillia was het haar eerste openbare optreden als wethouder.
Een mooie opening van een heel mooie muzikale week met bijna 100 optredens op 30 locaties.
In de fotoslideshow wat sfeerfoto’s en daarna een kort filmpje van het openingsconcert.

2 reacties
Dat is al een mooi begin….
Dat wordt weer een drukke week voor je denk ik.