De Pomerans een van de laatste Leidse biljartcafé’s is vanaf nu definitief gesloten en er komt helaas ook geen opvolging. Na 3o jaar vonden Joke en Fred het welletjes en gaan genieten van hun welverdiende pensioen. Zaterdag was het nog een keer groot feest in de Pomerans als afscheid van de klanten, vrienden, bekenden en het drukke horecaleven. Ik heb in het verleden heel wat keer over de Pomerans geschreven, maar dit is helaas echt de laatste keer.
Het was voor mij zaterdag heen en weer springen tussen de Pride en de Pomerans. Ik was niet van plan te fotograferen in de Pomerans, omdat ik deze laatste dag als klant en niet als fotograaf rond wilde lopen. Maar ja toch maar even tussendoor zo nu en dan iets gemaakt.
Tja en als Gösta dan optreed moet ik toch wat foto’s maken en filmen 🙂
Het was vanaf 17.00 uur direct al erg druk zowel buiten als binnen.
Niet alleen Gösta trad op, ook zangeres José Regeer liet horen dat ze nog steeds een geweldige zangeres is.
Ik moest weer even terug naar de overkant waar het Pride muziekfeest op de Lammermarkt in volle gang was. Ik was niet de enige die heen en weer wipte, een aantal gasten deed hetzelfde.
Na 22.00 uur weer snel terug naar de Pomerans waar het nog steeds erg druk was.
De veiling van café herinneringen was in volle gang. Ik wilde een oude Heineken klok kopen, maar stopte met beiden toen ik begreep dat Café Jantje van Leiden hem graag wilde hebben. Hij kan beter in een echt Leidse kroeg hangen dan bij mij thuis.
Het was gigantisch druk en leuk dat een aantal vaste klanten de bar overnamen zodat Joke en Fred zelf ook konden genieten van het feest.
Hieronder een korte fotoslideshow en een filmpje van het optreden van Gösta en José. Muziek onder de foto’s is van Leidse Kees die in het verleden ook vaak vaste klant was in de Pomerans en daarvoor Nozeman.