Home Regio Ruïne Teylingen, oorlog en vrede in de Bollenstreek

Ruïne Teylingen, oorlog en vrede in de Bollenstreek

door Emile van Aelst

Kasteelruïne Teylingen heeft regelmatig thema weekenden. Afgelopen weekend sloegen verschillende voormalige en hedendaagse legereenheden hun tenten op rondom het kasteel.

Een groot deel militaire geschiedenis van de afgelopen 80 jaar was in en rondom het kasteel te vinden.

Er stonden eenheden die paraat waren tijdens de ‘koude oorlog’ maar ook de vredesmacht van Unifil.

Er waren ook enkele demonstraties op welke manier men destijds terrein veroverde op de vijand.

Prachtig deze motoren.

Mooi dat de originele foto bewaard is gebleven.

Niet alles is bewaard gebleven. Deze verzamelaar kan niet alleen geweldig vertellen, hij maakt ook zelf van alles na. Zoals oude blikjes eten, doosjes en meer artikelen uit die tijd en ze zijn niet van echt te onderscheiden.

We hebben een hele tijd staan luisteren bij hem. Hij had beeldende verhalen over de Korea-oorlog, die diepe indruk maakten.

Terwijl ik stond te luisteren had ik het gevoel dat ik bespied werd.

Gelukkig was niet alles echt en werden situaties nagespeeld, anders had ik vast deze blog niet meer kunnen schrijven, omdat ik niet in de wieg gelegd ben als oorlogscorrespondent.

 

Het kasteel werd ook bewaakt.

In de ruïne waren de Canadezen gelegerd.

Ik denk dat de jeep maar net aan door de poort paste.

Grappig ik heb dezelfde pick-up thuis staan. Het was eigenlijk de eerste draagbare platenspeler. Mijn moeder vertelde destijds dat ze met haar vriendinnen die altijd meenamen als ze met vriendjes gingen roeien. Eigenlijk is er niets veranderd, alleen hebben ze nu ghettoblasters aan boord van een sloep en roeien ze niet meer.

Het was leuk en vooral interessant om door het kampement te lopen.

In het filmpje meer sfeerbeelden van het kampement en de demonstraties.

Gerelateerde artikelen

Plaats een reactie