
Er zijn van die concerten waar je ooit bij was en op de een of andere manier een onuitwisbare indruk hebben gemaakt. 12 jaar geleden, om precies te zijn 4 augustus 2005, traden in de Qbus de Imperial Crowns uit Los Angeles op, een concert dat iedereen die er bij was zich nog goed kan herinneren. De band is een aantal jaren uit elkaar geweest maar heeft de draad weer opgepakt. De Imperial Crowns hebben altijd een vaste schare fans gehad. Zodra vorig jaar de band weer ging toeren en ook Nederland aandeed voor 2 concerten kwamen ook de fans weer uit alle hoeken en gaten tevoorschijn. Deze maand toeren ze weer door Europa met gelukkig een aantal concerten her en der in Nederland.
Gisteravond stonden ze na 12 jaar weer in de Qbus met de vaste basis van gitarist JJ Holiday, drummer Billy Sullivan en zanger Jimmie Wood.
Fons Delemarre gaat vaak varen met bands die in Leiden optreden, helaas ging dat gisteren niet lukken omdat de band pas in de loop van de dag in Leiden arriveerde na een optreden in Parijs woensdagavond. 12 Jaar geleden was Fons er ook bij en gaf destijds een Leidse mok aan gitarist JJ Holiday.
Onlangs bleek dat JJ Holliday dit nooit meer vergeten is en de mok nog heeft. Fons kwam daarom nu met mokken voor de rest van de band. Mocht je ooit in Los Angeles koffie uit een Leidse mok krijgen, dan heb je goede kans dat je bij een van de bandleden op bezoek bent. :-)
Even na negenen begon het vervolg van 12 jaar geleden.
Je kon wel merken dat ze waarschijnlijk toch wat vermoeid uit Parijs waren gekomen en op gang moesten komen.
Zanger Jimmie Wood blijft vaak heerlijk rauw.
Drummer Billy Sullivan had het ook helemaal naar zijn zin.
Iemand wees mij er op dat de bassist Danny Avilla veel gelijkenis vertoonde met de Leidse dichter Ilja Pfeiffer. :-)
In de tweede helft van het bijna 2 uur durende concert kwamen ze echt goed op gang.
Dit waren inderdaad weer de Imperial Crowns zoals ik mij ze kon herinneren, hard, rauw en swingend, waardoor het zo geweldig mooi wordt.
Er zijn van die avonden dat je wel geniet maar geen geluk hebt. Ik had ongeveer een half uur film vooral van het laatste deel van het optreden. Maar ja film is leuker met geluid, inderdaad ik heb halverwege op de een of andere manier het geluid van mijn externe microfoon uitgedaan. Was ik niet echt blij mee.
Heerlijk die snerpende mondharmonica-solo's.
Tijdens de toegift gingen ze er waanzinnig tegenaan en begon ik het helemaal naar mijn zin te krijgen. Van mij hadden ze nog even door mogen gaan.
Marjo is ook een van de vaste en trouwe Leidse fans had genoten van het concert en bedankte na afloop de band. (Sorry Mar dat in de snelheid de foto mislukt is.)
Een mooi slot van een optreden waar we hopelijk niet weer 12 jaar op hoeven te wachten.
Hieronder een fotoslideshow en een heel kort stukje film van het begin van het optreden toen het geluid nog wel aan stond.
Reacties
Heerlijk weer even terug in de tijd denk ik dan...
Voor de fans weer een opleving dat ze weer optreden. Hans
Gelukkig kunnen nu álle bandleden gaan "mokken"als e daar behoefte aan hebben!
Wat baal je dan, hè? Als je merkt dat het geluid uit stond. Gelukkig hebben we de foto's nog! ;-)