
In 2003 organiseerde De Slechte Band al eens een Benefriet om geld in te zamelen voor een goed doel. Nu 14 jaar later deden ze het gisteravond weer, dit keer om geld in te zamelen voor de Stichting gehandicapte kinderen Kwale. Deze stichting heeft projecten in Kenia waar zij accomodaties bouwt en zorgt voor aangepast onderwijs voor deze kinderen. Het werd een avondje van niet alleen een viergangen frietmenu, maar vooral ook veel gezelligheid en meezingen. Op alle tafels lagen tekstboekjes van de Slechte Band en er was zelfs een speciaal Benefrietlied geschreven. Uiteraard zongen de redactie van Sleutelstad FM en ook Leidse Glibber uit volle borst mee.
Niet alleen de gasten hadden het naar hun zin, aan het eind van de avond kon de Stichting een cheque van € 2.750,00 in ontvangst nemen.
De hele avond speelde De Slechte Band, waarbij vrijwel hun hele repertoire langs kwam.
Mooi om te zien zo'n volle zaal met allemaal mensen die het goede doel met een leuke avond wilden combineren.
Wie denkt dat het alleen maar simpel met een boekje in je hand meezingen was, die heeft het fout.
Elke bezoeker had een bingokaart gekregen. Op de kaarten stonden de paginanummers uit het tekstboekje van de Slechte Band. Bij elk nummer moest je dus opzoeken op welke pagina je het nummer kon vinden en of het nummer ook op je kaart stond.
Er gingen mooie prijzen uit waaronder een echte Benefriettaart.
Ik hoef natuurlijk niet uit te leggen dat het van te voren al vast stond dat het een heel gezellige avond ging worden.
Recht voor het podium stond de VIPtafel die Jerry Stouten, fan van het eerste uur, had gereserveerd. Goed zicht, extra kaarsjes, voor alle drie een kazoo en een bloemetje op tafel. Kortom een perfecte plaats om te eten, drinken en mee te zingen.
Het maakte (sorry Jer) eigenlijk niet zo uit waar je zat het was gewoon overal gezellig aan tafel met goed zicht op het podium.
De meeste gasten waren vrienden, familie of bekenden van de bandleden, vandaar dat de heren van De Slechte Band in de korte pauzes overal even gedag gingen zeggen.
De eerste gang van het viergangen frietmenu was een kopje tomatencrèmesoep.
De tweede gang en hoofdgerecht was friet met een snack.
De leden van De Slechte Band prikten een vorkje mee aan de VIPtafel.
Het zingen kwam er nog niet goed uit, maar de friet ging er zonder problemen in.
Bij een benefiet of in dit geval benefriet hoort natuurlijk ook een veiling. Gitarist Onno Richel ontpopte zich als een echte veilingmeester en wist de kavels mooi van de hand te doen.
Er werd grif geboden en op de kaarten voor Schemerstad Leiden werd aan deze tafel behoorlijk tegen elkaar opgeboden.
Patricia had niet alleen het laatste woord, maar ook het laatste bod. :-) Zij zit tijdens de Pinksterdagen in een van de boten tijdens Schemerstad Leiden 2017 die dit jaar geheel in het teken van '100 jaar De Stijl' is.
Het leuke met De Slechte Band is dat alles mee te zingen.............en ook te dansen is.
Het begon steeds meer op een avondje met de Toppers te lijken.
Voor de VIPTafel kon de avond ook niet meer stuk.
Heeee de Waard niet afkijken, gewoon zelf je bingonummertjes opzoeken.
De tijd gaat snel als je het naar je zin hebt en voor we het wisten waren we alweer bij het laatste nummer.
De Slechte Band kon direct al de opbrengst bekend maken en zowel de band, de Stichting en het publiek waren blij de opbrengst van € 2.750,00. Bovenop dit bedrag kwam naderhand nog € 100,00 omdat de winnaar van de bingo zijn prijs per opbod verkocht voor het goede doel.
Dat het een wereldavond is geworden en zeker voor herhaling vatbaar is duidelijk. Hieronder een korte fotoslideshow en (iets langer) filmpje van deze geweldige avond.
Reacties
Dat is een mooi bedrag voor een goed doel. Mooi dat dit weer gebeurd.
Love As Always
Di mario
Wat een happening, zeg! Mooi dat ze zoveel opgehaald hebben. En als jij nou een beetje rustig aan blogt, ga ik weer proberen je bij te houden. Leuk verhaal van die kast, trouwens. :-)
Jullie veel plezier, en je maakt nog mensen blij ook met zo'n gift.
Gewoon een win/win situatie voor iedereen!
een leuke bedoening LG en een mooi bedrag..
groeten