
Het was zondag alweer de laatste dag dat de kinderen Sinterklaas in zijn huis konden bezoeken. Zoals alle dagen de afgelopen twee weken was het weer druk en vooral heel gezellig.
Afscheid nemen is altijd moeilijk, maar om vijf uur moest Sinterklaas echt het dak op en sloot samen met zijn Pieten de dikke deuren van het Huis van Sinterklaas af.
Voor het zover was werd er natuurlijk nog gedanst en gezongen met de Zwartepieten.
Na alle commotie over zwart, roetveeg, stroopwafel, goudvis of kaaskoppieten, zijn al die Zieternietuitpieten misschien toch wel handig als je van duidelijkheid houdt en niet in bent voor gezonde humor en spanning. Deze echte Zwartehulppiet ken ik al ruim 25 jaar heel erg goed, maar had geen idee wie deze Hulppiet de rest van het jaar is terwijl ik haar, bleek naderhand, heel veel keren per jaaar zie en we allebei als vrijwilliger voor de Leiden Marathon werken.
Dit ziet er toch veel vertrouwder en gezelliger uit dan al die Zieternietuitpieten die je dit jaar op het (veel minder bekeken) Sinterklaasjournaal zag.
Na twee weken feest kwam nu echt het eind in zicht, wat niet iedereen leuk vond.
Nog één keer ging Sinterklaas met de kinderen op de foto.
Na de groepsfoto stoven de Pietjes alle kanten uit om door heel Nederland de cadeautjes te gaan bezorgen. Gelukkig bleef de vaste Pietenstaf nog even na voor een Sint en Pieten afscheidsgroepsfoto.
Ik werd hoogstpersoonlijk door Sinterklaas zelf uitgelaten. Hij wilde er natuurlijk zeker van zijn dat ik niet stiekem in een zak kroop om er dan in Spanje vrolijk weer uit te springen.
Onderweg naar huis hoorde ik geronk en een luid HOHOHOHO achter mij.
Het was de Kerstman die ook dit jaar weer geld voor het goede doel probeert op te halen, om van de zomer een paar groepen uit Leiden te verrassen met een gratis vaartje met eten en drinken aan boord, bejaarden te gast te hebben tijdens de Peurbakkentocht, of een ander goed doel te steunen.
Wil je na het uitpakken van de pakjes op je gemak nog even alle Sinterklaasartikelen en filmpjes terugkijken, klik dan op deze link. Hieronder nog een korte fotoslideshow en filmpje van de sluiting van het Huis van Sinterklaas.
Reacties
Geweldige vondst "zieternietuitPiet" ik zag op TV soms zoiets en schakelde van schrik snel over naar een andere zender. Want inderdaad het ziet er niet uit.
Die kerstman.. die is hilarisch zo met die motor en aanhanger. Geweldig. Zo.. de sint is weer naar huis. Wij zijn dit jaar ook bij ons in het pietenhuis geweest, het was weer gezellig.. Die pieten lijken soms net mensen, zo aardig ;-)
Love As always
Di Mario
Pieterdepiet zeg, hier lag vanochtend het kantoor vol pepernoten en een verloren chocolade letter.
Nou nou, wat een haast zeg, kerst kan nog wel even rustig wachten.