

Na alle drukte van de laatste maanden, de afgelopen twee dagen eens even genoten zonder hollen of vliegen. Gewoon even twee dagen heerlijk gevaren, alleen de eerste dag had ik mij niet ingesmeerd en dat was niet echt slim.We hebben vanwege de hitte de stad even gemeden. Nou ja, ik kon het natuurlijk niet laten gisteren aan het eind van de dag even onder de nieuwe Catherinabrug door te varen. Nu de noodbrug weg is heb je inderdaad van alle kanten goed zicht en een ruime doorvaart.
Je kan niet vroeg genoeg beginnen je kleinkinderen te leren varen. Kleinkinderen hebben het voordeel dat ze tot hun 18e jaar de BOB moeten zijn. Als je een beetje vroeg begint met opleiden kan je er zomaar een jaar of 10 tot 12 plezier van hebben.
Het zijn niet alleen de kleinkinderen die moeten leren varen, ook voor Happy was het dinsdag pas de derde keer dat ze mee ging varen.
Echt boeien doet het haar niet, maar het slaapt wel lekker op de deining van het water.
Het is toch wel een echte waakhond hoor, zodra mevrouw Glibber ging varen dacht ze, ojee nu moet ik alert zijn.
Maar ja mevrouw Glibber kan goed varen, dus daar was de lol en spanning ook snel af.
Woensdag had ik een volle bak met ook Bas en Tim aan boord.
Het werd een groot rondje om Leiden heen. Voor de detailfreaks onder jullie was het ongeveer dit rondje: stad, Rijn en Schiekanaal, Vlietlanden, terug langs de A4 via de Rijn en de Zijl richting de Kaag, via zijmeren naar de Ringvaaart tot de pont bij van Lent daarna over de Kaag terug en via de Zijl, het Joppe en de Haarlemmertrekvaart richting huis. Overal waar het maar enigszins ging mocht Bas sturen, zoals hier bij de Vlietlanden.
Hij heeft er echt wel gevoel voor, alleen nog even leren niet teveel om zich heen te kijken.
Tim liet Happy zien dat dit water is en als je er in valt dat je dan kan verdrinken, dus mocht Happy er niet in van Tim.
Zes en drie jaar, wij zitten de komende jaren echt goed met BOB's aan boord en dan heb ik het nog niet eens over Roos die pas een half jaar is. Dat wordt de derde lichting BOB's.
Bij Tim moet je nog een beetje extra opletten.
Tim oefent nu nog voornamelijk in het rondjes draaien.
Dat doet hij wel aardig serieus, tong uit de mond en sturen met die boot.
Beetje blijven trainen en dan komt het wel goed.
Na al het leren sturen is het maar goed dat op de Kaag de ijsjesboot langs kwam varen.
Lekker even twee dagen niets doen en alleen maar genieten van de zomer, ik teken er voor.
Reacties
Leuke foto's van "Opa en Oma met de kleinkids en hond".., echt 's zomerse plaatjes ;-)
Wat een leuke mannetjes en met dit weer, boot, hond en vrouw is het toch genieten geblazen.Hoop op nog een heleboel van dit soort geniet momentjes.
Gewéldig met al die "kapiteins"aan boord, uit het feit dat Bas geen zwemvest draagt leid ik af dat hij al kan zwemmen, fijn idee al zou ik toch nog maar een tijdje een oogje in het zeil houden.Heerlijk met dat spul aan boord!
Dat is heel belangrijk, genieten van je kleinkinderen...
Dat is een mooie tocht, en met dit weer is het prima! Maar wel smeren inderdaad, alhoewel ik het zelf niet doe, maar ik zon dan ook niet echt.
IJsjes tijdens een boottochtje doet een mens altijd goed (-: En je kleinkinderen hebben zo hun best gedaan dat ze wel wat lekkers verdiend hadden.
Volgens mij heeft iedereen genoten. Zelfs Happy!
Fijn weekend en lieve groet