

Twee huldigingen op één zaterdagmiddag dat kom je niet vaak tegen. Visvrouw Loes Kerver staat al 60 jaar op de Leidse markt bij viskraam 't Loggertje. Op haar dertiende ging ze haar ouders helpen op de markt en heeft sindsdien geen zaterdag meer overgeslagen.
De tweede huldiging was voor de waterpolodames van ZVLdie ook dit jaar weer Landskampioen geworden zijn.
Het is bijna niet voor te stellen, maar Loes Kerver heeft echt zestig jaar op de Leidse markt gestaan, reden genoeg voor een feestje en taart natuurlijk.
Als dertienjarig meisje hielp ze haar ouders in de kraam en nu nog steeds is ze elke zaterdag tussen de vis te vinden bij haringhandel 't Loggertje.
Niet alleen familie, vrienden en klanten kwamen haar feliciteren, maar ook burgemeester en haringliefhebber Henri Lenferink kwam langs om Loes te feliciteren.
In de Nieuwe Rijn lag een boot waarop blaaskapel de Maretoeters stond te spelen. Uiteraard werd 'Lang zal ze leven' aan boord gespeeld en op de markt gezongen.
Behalve een grote bos bloemen kreeg Loes ook nog een foto uit de tijd dat de handel nog met boten werd aangevoerd op de markt.
Voor Loes een herkenbaar plaatje uit lang vervlogen tijden.
We hebben het over de markt, we hebben het over visvrouw Loes, we hebben het over haringkraam 't Loggertje, dus....................kom op met die haring.
Zo te zien smaakte hij weer opperbest.
Toch eerdaags eens nakijken hoe het wettelijk gezien zit met het haringeten. Een burgemeester mag geen cadeaus aanpakken en dat doet Henri Lenferink dan ook nooit. Als hij alcohol aangeboden krijgt, neemt hij een nipje van het glas en zet het daarna weg of geeft het af, maar als hij een haring aangeboden krijgt gaat hij tot het staartje op. Ik heb geen idee wat er wettelijk geregeld is op dit punt, alhoewel ik mij kan indenken dat er bij haringregels voor Leiden uitzonderingen gelden.
Achter de kraam, in de Nieuwe Rijn bleven de Maretoeters nog even spelen totdat ze verder moesten voor hun volgende huldigingsklus deze ochtend.
Hieronder nog een aantal foto's en een filmpje.
Die klus was het ophalen van de dames van het Leidse waterpoloteam van ZVL, die vorige week landskampioen zijn geworden.
Het duurt even, maar dan heb je ze ook allemaal mooi op de foto.
Op naar het Stadhuis, here we come.
De dames zaten prinsheerlijk aan boord en vermaakten zich best.
Tja en dan sta je opeens op het bordes van je hometown Leiden.
Na een korte toespraak door Henri Lenferink kregen alle speelsters een mooie bos bloemen.
En dan kan het feest losknallen.
Voor de speelsters was dit het ultieme genieten na een seizoen keihard gewerkt te hebben.
Het werd een gezellig en uitbundig feestje op het bordes.
Wie wil er nog een champagnedouche.
De aanvoerster bedankte iedereen voor de steun en begeleiding van de ploeg.
Hierna was het tijd om het plein op te gaan om een feestje te gaan vieren.
Ennuhhh niet vergeten dat ook hier weer Ruud Haamke van Supersound het geluid verzorgde.
Hieronder nog een paar foto's en een filmpje van de huldiging.
Reacties
Ik zie het alweer, het is altijd feest in la la la Leiden...
Nou petje af voor Loes, 60 jaar op de Leidse markt is niet niks.Een haring houdt je gezond, dat blijkt maar weer.Het Leidse waterpoloteam oop gefeliciteerd. Hans
Zo zie je maar weer dat werken niet ongezond is, de visvrouw Loes is een voorbeeld van hoe je er na 60 werken uit kunt zien, gewéldig! Helemaal terecht natuurlijk dat ze zo in het zonnetje gezet werd.
Wees gerust LG, haring is nooit een cadeua maar een eerste levensbehoefte. Dus de burgemeester hoeft zich geen zorgen te maken. Net zo als waterpolodames... dat is ook een levensbehoefte...
Love As Always
Di mario
60 jaar op de markt, weinigen zullen dit nadoen
en die dames hadden weleen feestje verdiend
groeten