

Het was voor Beelden In Leiden een bijzondere opening gisteren, met deze opening was het eerste lustrum een feit. Vijf jaar geleden begonnen als een enthousiast experiment is in deze korte tijd de tentoonstelling uitgegroeid tot een van de meest aansprekende openluchttentoonstellingen van ons land. Moest er in het begin nog wel eens gezocht worden naar kunstenaars, nu staan ze in de rij en beschouwen het als een eer om op Beelden in Leiden te mogen staan. Het thema dit jaar is Life Science en er wordt dan ook samengewerkt met het LUMC en het Bio Sciencpark waar ook een aantal kunstwerken te zien zijn.
Elk jaar wordt de Frans de Wit Prijs uitgereikt. Een deskundige jury onder voorzitterschap van Jop Ubbens, directeur veilinghuis Christies in Amsterdam, koos dit jaar het beeld 'Immunomonolith'van Ruben Jager als winnaar. Uit handen van voorzitter Joque Mulder ontving hij de Frans de Wit Prijs.
Je ziet maar weer, het zit niet altijd in volume of grootsheid, zijn kunstwerk is het kleinste werk dat er bij staat.
Voor de opening liep ik alvast een rondje en zette verschillende kunstenaars met hun kunstwerk op de foto, waaronder ook de toen nog niets vermoedende Ruben Jager.
Margriet van Breevoort maakte de Homunculus Loxodontus, de naam op zich vind ik al een kunst.
In de volksmond wordt het nu al het knuffelmonster genoemd en het stoeltje ernaast nodigt uiteraard uit om op de foto te gaan. Ik denk dat er de komende maanden duizenden foto's en selfies gemaakt gaan worden met de Homunculus Loxodontus. En dit was gelijk de laatste keer dat ik dit jaar deze naam probeer uit te spreken.
Klasiena Soepboer komt van eiland Schiermonnikoog bij haar kunstwerk Ecdysis. Voor alle beelden geldt, meer uitleg over de kunstenaars in het programmaboekje of op de internetsite van Beelden In Leiden.
Evelien Gransjean maakte dit kunstwerk met de naam 'Dagmaat'.
Ik denk dat ik gedeeltes van dit kunstwerk en de effecten de komende maanden best regelmatig zal fotograferen, vanuit elke hoek is het effect anders.
Maaike Knibbe, de winnares van vorig jaar, mocht als voormalig winnaar ook weer een beeld inzenden.
Ik zette 'SWAP'van Gerrie Mellema eerder deze week al op de foto, alleen toen was het nog niet helemaal af.
Nu is hij dicht en ziet er gelijk heel anders uit.
Als je er nu in kijkt is het effect nog mooier dan eerder deze week.
Roland Spitzer bij zijn 'Knowledge is a Deadley Friend'.Het druipeffect bij het kunstwerk is levensecht en je zou bijna denken dat hij langzaam wegsmelt.
`Lisa Sebestikova ontwerpt liever dan dat ze op de foto gaat, maar ja een foto hoort er nu eenmaal bij.
Teun te Velthuis had er nog niet bij stil gestaan dat kinderen zijn ontwerp 'Canvas and Nature' misschien wel als speelobject zouden kunnen gebruiken. Het ziet er stevig uit, maar is wel veerbaar dus ouders raadt het je kinderen af.
Het kunstwerk 'We Exist' van Sytze Rusticus is van alle kanten anders en naar mate de zon draait zie je elke keer de kleuren anders oplichten, ook weer zo'n kunstwerk dat elke dag anders is.
Een en al lof voor alle kunstenaars en organisatoren, maar zonder het voorwerk en de hand en spandiensten van Paul Bouter had alles er niet kunnen staan.
Beelden in Leiden is nog tot en met zondag 7 aurgustus te bezoeken op de Hooglandsekerkgracht in Leiden. Hieronder een korte fotoslideshow en filmpje van de opening.
De komende twee dagen ben ik zowel als bezoeker van Summerjazz en medewerker van De Leiden Marathon alleen maar onderweg. De kans is groot dat er pas maandag of zondagnacht een nieuw artikel over Summerjazz en de marathon verschijnt.
Reacties
Er staan weer een paar mooie kunstwerken tussen. Maar dat knuffelgeval had voor mij mogen winnen.
Jammer dat ze altijd overal een wedstrijd van maken. Ik vind kunst prima, zeker geen wedstrijd, en het bekijken waard.
Het winnende kunstwerk is op de foto zeker geen winnaar, maar misschien moet je het in het echt zien en doet de foto gewoon geen recht aan "het geval".
Persoonlijk vind ik Margriet, Klasiena, Evelien en Maaike de winnaars van mooiste kunstwerken. Of ehhhh, mocht ik daar niet uit kiezen..
Love As alwyas
Di Mario
Ja, dat is er ook weer. Ziet er goed uit. Ga snel eens kijken.
Dat knuffelmonster is zó leuk! En SWAP!