

Zaterdagavond hield The Band of Liberation een benefietconcert om een gedeelte van hun reiskosten naar de diverse herdenkingen in binnen buitenland te kunnen bekostigen. Ook dit jaar gaat de band onder andere weer naar Normandië en zelfs ook naar Belfast. Het werd een mooi concert waarin de Band of Liberation liet horen muzikaal nog steeds te groeien.
Voorbijgangers keken raar op toen ze zaterdagavond een jeep en soldaten voor de Marekerk zagen staan. Aan de uniformen was te zien dat het niet om beveiliging voor een of andere aanslag of dreiging ging
Bij de deur stonden twee leden van de Studenten Weerbaarheid Pro Patria. Oke, oke, oke, ik zal het even helemaal opschrijven. De Koninklijke Leidsche Studenten Vereeniging tot Vrijwillige Oefening in den Wapenhandel "Pro Patria". opgericht in 1866.
Gelukkig zat de kerk behoorlijk vol met zowel jonf als oud publiek.
Er werd geopend met het nummer Glory Glory Halleluja, dat gezongen werd door bandlid Arthur van der Linden.
Vorig jaar heeft de Band of Liberation Emma Brown leren kennen, sindsdien is Emma steeds vaker te horen bij concerten van de band.
Zij begon dit optreden met het nummer Outlander.
Het eindigde in een korte medley waarbij Arthur nog even terugkwam om Sarie Marais te zingen.
De presentatie was ook vanavond weer in handen van de vaste speaker Ed van der Bent.
Links en rechts aan de zijkanten zaten zowel oud-militairen als Pro Patria-leden.
Gelukkig bij dit concert weer veel plaats ingeruimd voor de doedelzakspelers, ik blijf dat zo mooi vinden.
Ook was een heel grote rol weggelegd voor Emma Brown.
Sinds vorig jaar is de Band of Liberation het huisorkest van het Garderegiment Fuseliers Prinses Irene. Tijdens de Prinses Irene Mars zongen vertegenwoordigers van dit regiment, waaronder generaal Arie Vermeij, mee.
Schijnbaar een dorstig klusje zo'n doedelzak bespelen.
Over dorst gesproken, ook de andere muzikanten waren blij dat ze even pauze kregen.
Na de pauze zou eigenlijk generaal Ted Meines een korte toespraak houden. Helaas was de generaal door een bronchitus geveld en hield generaal Arie Vermeij een korte toespraak.
Simon Dubbelaar nam het dirigeerstokje weer ter hand en het concert ging verder.
Tijdens het nummer Act of Remembrance werd de tekst voorgedragen door bandlid Edward Mc William.
Ondertussen stond Emma Brown zich te concentreren op haar volgende nummer.
Na afloop van het concert kon Simon Dubbelaar opgelucht ademhalen, het was een groot succes geweest. Tja, of de aalmoezenier daar iets mee te maken heeft gehad laat ik in het midden.
Na afloop was er nog een korte borrel om na te praten en nog wat foto's te schieten.
Zowel Simon Dubbelaar, als generaal Arie Vermeij konden terugkijken op een geslaagde avond.
Hieronder nog een paar foto's, maar vooral flitsen uit het concert van de Band of Liberation.
Reacties
Mooi.. er is in Leiden ook altijd wat te doen.. en dan heb ik het over een verkeerslicht die op rood springt en daarna op groen. Om een andere cabaretier maar na te praten.
Love As alwyas
di Mario
Dat is een goed doel om te steunen, als men niet blijf denken aan wat er is geweest, kan het wel eens terug komen. Hans
Ja, weer een zeer volle dag waar geen eind aan lijkt te komen, maar toch komt.Voldaan maar moe.
Lijkt me leuk zo'n avond met die oude knakkers...
Ik heb er maar niet naar geluisterd. Ieder jaar zijn ze te zien in de optocht op 3 okt. Ze blijven voor mijn oren vals spelen en dat wordt nooit beter... Maar ze hebben er zelf lol in en dat is toch de hoofdzaak.
Ik deel je mening over de doedelzakken, gewéldig! Het is voor die zangeres wél een hele klus om boven dat muzikale geweld uit te komen denk ik. Maar ze hééft stem genoeg zo te horen.
Mooi stuk Emile, de organisatie van zoiets is altijd een hele klus en dito de kaartverkoop.Gelukkig wisten toch veel mensen de weg naar de Marekerk te vinden, zelfs vanuit Kerkrade. Dat geeft een goed gevoel.