

Zondagmiddag kwamen liefhebbers van mooie saxofoonmuziek weer helemaal aan hun trekken bij de Saxbattle in Wijn en Jazzcafé de Twee Spieghels. Een mooie afsluiting van de Leidse Jazzweek met saxofoongiganten, Rinus Groeneveld, Wouter Kiers en de Rus Dimitri Shapko.
Het leuke met een goede battle is dat er behalve sterke solo's ook veel samen gespeeld wordt en geloof mij, drie saxofoons tegelijk klinkt zooooooooo mooi.
Ik heb al heel wat saxbattle's meegamaakt en het is elke keer weer anders. De Rus Dmitri Shapko heb ik zelf nog nooit in een battle zien spelen en gaf er weer een heel andere draai aan.
De grote Rus straalde een soort rust uit in zijn spel en bracht prachtige solo's.
Alsof ze door de rust van Shapko waren aangestoken speelden ook Rinus Groeneveld en Wouter Kiers volgens mij een stuk rustiger en ingetogener dan bij andere battle's.
Daaraan zie je maar weer dat geen enkele battle gelijk is.
Bij deze battle ook veel ruimte voor de andere muzikanten zoals Cajan Witmer op de piano.
En ook meerdere mooie solo's van bassist Hans Ruigrok en drummer Maarten Kruijswijk.
Bij saxbattle's film ik altijd weer te veel om niets te willen missen. In dit eerste filmpje een paar foto's en korte flitsen van het eerste deel van het concert.
Voor Wouter Kiers was het ondertussen zijn derde optreden met diverse bezettingen in Leiden deze week.
Veel lange solo's en dan is het voor de anderen even plaats rust.
De saxbattle is echt een muzikaal gevecht waarbij de muzikanten elkaar constant in de gaten houden wanneer hun solo kan komen. Hee uhhh Groeneveld, mag ik weer even denkt Wouter.
Sorry heren mag ik er even tussendoor, en rustig stapte Shapko naar voren.
De derde en beslissende set, zoals Wouter altijd zegt, heb ik helaas vanwege tijdgebrek voorbij moeten laten gaan. Ik las op facebook dat er weer een knallende afsluiting was geweest in het derde deel van het concert.
In het tweede filmpje voornamelijk iets langere opnames van de prachtige solo's.
Reacties
Het klink weer Jazzy in Leiden, valt trouwens niet tegen de opnamen die je hebt gemaakt Emil. Hans
Wouter is een een echt saxbeest...
De drie heren zijn minmiddels zeer bekend via jouw blow!
OT: de blog met foto's staat al ;)
Als ik dit geluid hoor zie ik in gedachten de dames met zwaaiende pettycoats door hun heren rondgedraaid worden;-)