

Het komt niet vaak voor dat ik al voor elven door de Leidse Hortus Botanicus loop. Gelukkig was de mist al opgetrokken en kwam de zon voorzichtig tevoorschijn.
Door de Hortus lopen is altijd een feest, maar nu met de herfstkleuren en de spiegeling van de statige huizen in het water van de Witte Singel was het helemaal prachtig.
Ik kwam daar in eerste instantie niet voor, ik was er vanwege deze tracor met aanhanger.
De Hortus viert dit jaar haar 425 ste verjaardag en kreeg van de Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur (KAVB) drie kuub speciale bollengrond.
Paul Keßler, prefect van de Leidse Hortus, nam de aarde in ontvangst en zag gelijk al dat dit goede kwaliteit was.
De aarde werd vanuit Noordwijkerhout gebracht door de firma van Eeden.
Vanaf het pleintje werd de grond naar de bloembollenbak gereden.
Ondanks de herfst is het nog steeds erg druk in de Hortus met schoolklassen, studenten en ook bezoekers die alleen maar even komen wandelen en genieten van de honderden planten, bomen en struiken.
In deze bak komen bollen die achterin beginnen bij de oorspronkelijke vindplaatsen in Griekenland en Turkije en langzaamaan uitgroeien tot de bollen die wij nu in de Bollenstreek vinden. Zodoende zie je in één bak de geschiedenis en oorsprong van de bloembollen.
Drie kuub is precies voldoende om de bovenlaag van de hele bak te vullen.
Voor Prefect Paul Keßler was dit een van de mooiste verjaardagscadeaus die hij zich wensen kon.
De eerste plantjes stonden al klaar om voorin de bak gezet te worden.
Ik zag afgelopen week toen ik langs voer al dat de Hortus er op het moment waanzinnig mooi uitziet, met tientallen mooie herfstkleuren.
Als je de bladeren even vergat leek het wel voorjaar in de Hortus.
Zonder echt te tellen zie ik al een stuk of tien verschillende kleuren.
Ik ben gek op spiegelfoto's en ook daarmee kwam ik helemaal aan mijn trekken.
Het was echt op en top genieten.
Er zijn mensen die zich wel eens groen en geel ergeren, ik kon alleen maar genieten van groen en geel.
In de fotoslideshow hieronder nog een aantal foto's .
Reacties
Ik heb even een tijdje naar die foto gekeken, maar ik haal er echt geen tien kleuren uit. Maar ik kan wel zien dat het er mooi is. Bloembollenzand.. mag ik die invoeren met scrabble?
Love As Always
Di Mario
Gefeliciteerd, Hortus! Dat zij nog zeker 425 jaar mag bestaan!
Daar is de hortes wel blij mee, bollengrond in de bakken en volgend voorjaar is het feest.Heel andere omgevinf voor je Emile, maar heel mooi vastgelegd in beeld en tekst. Hans
In de hortus is het altijd goed toeven, ik was er vorig jaar nog met Ruud die er nog mooie herinneringen ophaalde uit zijn studietijd in Leiden waardoor hij destijds regelmatig in hortus kwam.
Een mooie plek om te vertoeven. Ik was verrast door de stilte zo midden in de stad.
De tweede foto vind ik echt super! Heel mooie huizen. Zijn dit hele oude of nieuw gebouwd met een oude look? Ik ben ooit een keertje in de Hortus geweest. Het is dat-ie zo verg weg is, anders ging ik vaker.
Heel origineel cadeautje: bloembollengrond. Nooit geweten dat dat een speciale mis is.
Lieve groet
Mooie foto's!