
Zoals ik gisteren al schreef wilde ik eigenlijk langzaamaan de draad weer oppakken na mijn vakantie, maar je krijgt gewoon echt de kans niet. Het was ook zondag weer moeilijk keuzes maken en strak inplannen om zoveel mogelijk te zien. Ga lekker achterover zitten en hol even met me mee door een kleurrijk Leiden op een zomerse zondagmiddag.
Een zondagmiddag die aan het eind van de middag zelfs letterlijk en figuurlijk tot grote hoogte steeg.
Ik begon op de Beestenmarkt waar Aad van der Luit en Rudo Slappendel de presentatie verzorgden van de strijd om de Sterkste Man van Leiden.
Wie altijd gedacht heeft dat Aad van der Luit best wel groot en stevig gebouwd is, die kan ik uit de droom helpen. Hij stond naast juryvoorzitter Ted van der Parre (die in 1992 de Sterkste Man van de Wereld werd) en leek wel weggelopen uit Madurodam.
Het was een kwestie van tillen, duwen en nog veel meer grote krachtinspanningen en "what goes up, must come down" het was overal oppassen dat er niets op je tenen viel.
Even acht keer een bandje omduwen van 300 kilo, makkie toch.
Je schijnt er toch wel spierballen voor nodig te hebben.
NEE ...Rooie Reporter van TV West, die zijn niet om in te bijten.
Als troost mag je het bandje even wegrollen.
Het evenement was een idee van DZB, directeur Bas van Drooge was blij met zoveel deelnemers en publiek, alhoewel hij het wel jammer vond dat er geen Leidse deelnemers waren.
Ondertussen liepen de deelnemers alweer een rondje met twee gewichtjes van 120 kilo per stuk. Ik weet wat het is, want ik doe altijd de boodschappen en sjouw dan twee volle tassen naar de auto.
Zo puf ik ook altijd als ik boodschappen doe met warm weer.
Ik moest even verder de stad in en heb wat onderdelen gemist, maar was nog op tijd om te zien dat ze een auto, die schijnbaar in de weg stond, even wegduwden.
Een irritante chauffeur, elke keer als iemand hem weggeduwd had zette hij de auto in zijn achteruit en terug op het plein. Gelukkig waren er tien sterke mannen dus op het laatst gaf de chauffeur het op.
Nee, zonder dollen ik heb met verwondering en plezier staan kijken naar de verrichtingen van deze krachtpatsers, ennuhhhhhh ik doe het ze niet na. Aan het eind van de middag mocht de Friese Kelvin de Ruiter zich de Sterkste Man van Leiden noemen.
Nog even extra genieten vanuit je luie stoel, hieronder een korte fotoslideshow en een filmpje van deze geweldige krachtpatsers.
Van al dat spierkrachtgeweld kreeg ik een beetje trek en dorst, een mooi moment om bij Rrrollend Leiden te gaan kijken op het Pieterskerkplein.
Behalve eten en drinken kon je ook free hugs krijgen, maar die sloeg ik maar even over.
Niet alleen de temperaturen waren tropisch, ook sommige foodtrucks waren in tropische sferen.
Het was net zoals vrijdag en zaterdag lekker druk en vooral heel gezellig op het plein.
En het is allemaal zoooooo lekker.
Als klein kind vind je natuurlijk al snel dingen groot, maar bij zo'n grote soeppan en lange mevrouw ga je toch twijfelen of je ooit wel zo groot zal groeien.
En dan hebben die grote mensen ook nog een boomhut waarin ze muziek maken.
Ook hiervan weer een korte fotoslideshow en filmpje.
Tussen alle evenementen door ook nog naar een boekpresentatie geweest, maar daar schrijf ik morgen wel over. Nu eerst naar het grote spektakel van Leiden is Open het maandelijkse cultuurfestival op de laatste zondag van de maand. Op verschillende punten in het centrum stonden zondagmiddag kleine huisjes waarin iets gebeurde of te zien was, zoals deze breiende dames.
Her en der kwam je steltlopers en acrobaten in de straten en steegjes tegen.
Bij een van de huisjes in het Pieterskwartier konden kinderen leren hoepelen en volwassenen kijken of ze het nog steeds kunnen.
Op de Breestraat kwam ik zelfs stadskenner St. Petrus tegen terwijl binnen het boek "De bekentenissen van St. Petrus" verkocht werd, samen met nog meer leuke boeken over de Sleutelstad.
Wie wil er nu niet op de foto met St. Petrus.
Tegen vijf uur werden alle huisjes richting het plein voor de Hooglandsekerk gerold, waar de kunst, cultuur en theatermakers van Peen en Ui een groot slotspektakel verzorgden.
Burgemeester Henri Lenferink opende het slotspektakel samen met Stadsdichter Wouter Ydema.
Burgemeester zijn heeft duidelijk ook regelmatig zijn mooie kanten en is niet altijd alleen maar zwart wit.
Hierna veranderde het plein in een groot theater waarbij iedereen zijn ogen uitkeek.
Er werd door de acteurs hard aan getrokken om het publiek te blijven verbazen.
Je moest echt overal kijken om niets te missen.
Met deze flitsende en constant verrassende voorstelling liet Peen en Ui zien dat ze steeds grotere projecten aan kan.
Dit was echt een stukje Leiden op zijn best.
Alles ging op zijn kop in het slotspektakel.
Het publiek genoot en keek vol verbazing wat er allemaal voor hun ogen gebeurde.
Zonder de voorgaande zondagen van "Leiden is Open" te kort te doen, was dit toch wel een van de hoogtepunten zoniet het hoogtepunt.
Als slot wisten de acteurs het voor elkaar te krijgen dat het plein veranderde in een gezellige swingende massa.
Ook hiervan uiteraard weer een fotoslideshow en filmpje.
Reacties
Ik wil niets suggeren, maar die mannen doen net of het zwaar is, maar hebben ze weleens een jaar als fotograaf rond gelopen in Leiden, dat is pas zwaar...
Love As Always
Di Mario
OT. Ik denk dat het gewoon oude karren zijn die opgekocht zijn. Je ziet dat soort dingen daar wel vaker.
Love As Always
Di Mario
Letterlijk druk(ken) en jij weer druk druk druk. Plezante reportage Tot blogs amigo.
Ik dacht even dat er geen einde kwam aan de fotoreeks. bij foto twee kreeg ik al spierpijn...
Tjongejonge, volgens mij ben jj alwéér aan vakantie toe, niet te geloven wat je in een weekend afloopt!
Wel een provinciestadje waar menig metropool bij verbleekt.
Dat was een leuke dag, zo te zien. En wat een lekker weer was het toen nog.