
Tijdens het eerste weekend van de Signatures Cultuur Weken kon je bijna over de hoofden lopen in Leiden. Het aanbod van culturele en andere evenementen was enorm. Drie avonden Schemerstad, het Openlucht Hotel, de Japanmarkt en twee dagen de Hofjesconcerten. Ook het komend weekend is er weer van alles te doen zoals zaterdag de museumnacht in de Leidse musea en zondag de Leidse Olympus met Huub van der Lubbe, Maaike Ouboter, Nico Dijkshoorn, Gustaaf Peek en alles gepresenteerd door Onno Blom.
Carel Kraayenhof en Lavinia Meijer, Schemerstad en de Japanmarkt heb ik al over geschreven, vandaag een korte sfeerimpressie van de Hofjesconcerten. Ik begon vlak bij huis bij het Cathrijn Maartensdochterhof aan de Pasteurstraat.
Hier kwam ik terecht bij de kinderopera "Koninginnesoep", als groot kind zijnde was dat voor mij gelijk al een schot in de roos.
Het was de eeraste keer dat ik een kinderopera zag, sterker nog ik wist niet eens dat het bestond. Geweldig want op deze manier maak je opera heel laagdrempelig en toegangkelijk voor een groter publiek. Geloof me maar, voor veel ouders was het ook de eerste echte kennismaking met opera.
Het was niet alleen in de hofjes druk, ook de stoffenmarkt had over belangstelling niet te klagen.
Ook op de Stoffenmarkt hoefde je de muziek niet te missen.
Na een kort rondje markt, ik ben niet zo'n stoffig persoon, verder naar het Heiligen Geesthof op de Doezastraat. Ik wist al bij voorbaat dat ik deze middag meer niet dan wel zou kunnen volgen. Er waren meerdere muziekroutes zoals onder andere de klassieke-, de volksmuziek-, de Spaanse- en de jazzroute.
Ik koos voor de jazzroute met het Anna Helena Ensemble in het Heiligen Geesthof.
Tijd of geen tijd, ik mocht het Sint Jacobshof niet overslaan. Ze is maar een paar weken per jaar in Leiden en dan moet je zorgen dat je haar concerten niet mist.
Ik heb het uiteraard over Vivienne Aerts. Ze is weer heel even overgekomen uit New York waar ze nog steeds werkt en studeert. Vivienne is maar drie weken in Leiden en was vrijdag aangekomen, dus de jetlag was nog niet helemaal over, maar toch al zondagavond en vandaag optreden.
Een prachtig concert met Vivienne op toetsen en Robin Koerts op bas.
Kenners van de stijl van Vivienne weten dat dit heel moeilijk is en het zo nu en dan wel lijkt of de tonen uit haar tenen komen.
Leuk om Vivienne weer even in Leiden te hebben en we zullen haar de komende weken vast wel meer zien optreden met verschillende musici en performers bij diverse evenementen.
Even een stukje Spaanse route pakken op het Hooglandse Kerkplein.
Ook hier stond het publiek weer rijen dik.
Carel Kraayenhof was vrijdagavond al te gast met Livinia Meijer, maandagmiddag trad hij nogmaals op in de Hooglandsekerk en weer was het waanzinnig druk.
Hij trad nu met zijn eigen ensemble op.
Er was geen vrije stoel meer te vinden in de Hooglandsekerk, maar gelukkig wel een grote vloer.
In afwachting van een volgend optreden buiten liep ik even naar de Burcht en dan blijkt dat er gewoon te weinig uren in een middag zitten. Het enige muzikale was een piano die stond te wachten om na het optreden opgehaald te worden.
Ik heb mij ooit voorgenomen niet meer dan twee, hooguit drie keer per jaar de Burchtheuvel op te lopen. Het is nu eind mei en ik ben dit jaar geloof ik vijf keer boven geweest en weet dat er nog wel wat keren zullen volgen dit jaar. Boven stonden nog een paar bedden van het Openluchthotel, waaronder dit spiegelbed.
Natuurlijk een prachtige locatie om de nacht door te brengen.
Ik zag op facebook en twitter heel wat selfies langs zien komen die bij de spiegels gemaakt waren.
Op het Hooglandsekerkplein was het alweer druk bij een optreden van de Bucket Boyz.
Je kan niet zeggen er kwam geen hond op af.
Sterker nog, de honden hadden de beste plekken ingenomen.
Voor de Bucket Boyz was het een beetje erg druk weekend geweest, dit was hun vijfde of zesde optreden dit weekend.
Ze wisten niet precies waar, maar bij een van die concerten hebben ze hun stemmen verloren, maar ja ga maar eens zoeken dat is zoeken naar een toon in een notenladder.
In de fotoslideshow hieronder een aantal foto's van de optredens.
En ook in het filmpje nog wat beelden van de diverse optredens.
Reacties
ik had bijna willen zeggen oei wat een lelijke meid bij Vivienne, maar dat was natuurlijk omdat ze in extase was...
@ Goed opgemerkt Sjoerd, ik dacht eerst ik zet die foto er niet op, maar daarna dacht ik, nee ik zet hem er juist op. Het geeft de opperste concentratie en inspanning weer. Naderhand toch maar vervangen omdat veel mensen scrollen en niet lezen en dan is de foto niet zo charmant :-)
Ik word al moe van het lezen en bekijken van de foto's op je log. Als ik alles zou willen meemaken, zou ik dat toch niet kunnen. Veel te veel van het goede.
Het zou niet alleen voor een hoop kinderen, maar ook voor ouders goed zijn om regelmatig opera te bekijken, beluisteren. Sommige dingen leer je alleen maar als het je wodt geleerd.
Lvoe As Always
Di Mario
Waar háál je de energie vandaan Glibber, je holt maar van hot naar her!Maar ik heb toch spijt dat ik niet wee treien later terug heb genomen dan hadden we er nog iéts van mee kunnen genieten!
hier in de stad zijn ook Hofjes, weet alleen niet of er ooit concerten zijn gegeven.Het is wel een leuk cultureel initiatief.Leuk om kinderen daar ook in te betrekken, vinden ouders vast ook wel.Op de Burchtheuvel overnachten is wel speciaal, alleen geen dak boven je hoofd, maar dat heb je selfie al gezien. Hans
Wat leuk, een kinderopera! De rest ziet er ook weer gezellig uit.