
De komende dagen worden drukker dan ooit, de Koningsspelen met het bezoek van het koninklijk paar, de lintjes, Koningsdag en Koningsnacht en daar tussendoor nog een aantal aktiviteiten . Vandaag was het ook al een beetje en gekkenhuis met vier openingen, presentaties vrijwel tegelijkertijd. Vandaag daarom een heel korte snelle blog, het wordt druk genoeg de komende dagen.Wel erg mooi was de onthulling van de gedenksteen van Christoffel Plantijn. Bijna elke Leidenaar komt er regelmatig langs, maar vrijwel niemand viel de gedenksteen in de zijgevel van Minerva op. Niet zo vreemd, meestal staan er ladingen fietsen in de steeg en heb je al je zicht nodig om zonder iets te raken door de steeg te komen. De Gedenksteen was in de afgelopen 50 jaar ook behoorlijk vervaagd. De afgelopen weken is de steen schoongemaakt en opnieuw ingekleurd met bladgoud door Britt Nelemans.
Vanmiddag onthulde Graaf Reynald Moretus Plantin de laatste nog levende nazaat van Plantijn, de opgeknapte gedenksteen.
Plantijn was destijds een Antwerpse drukker en vestigde zich in Leiden op de plek waar nu studentensociëteit Minerva staat.
Voor de onthulling was er eerst een lezing in Minerva, na de lezing werd onder grote belangstelling de steen onthuld en dan is de steeg best smal.
Behalve graaf Plantin was onder andere ook de ambassadeur van België aanwezig.
De graaf hield een korte toespraak waarin hij iedereen bedankte voor de aandacht en een korte uitleg gaf waarom Plantijn destijds naar Leiden kwam.
Natuurlijk een foto van de graaf met onder andere de ambassadeur en de praeses van Minerva.
Na de onthulling wilde iedereen op zijn gemak de gedenksteen nog even bekijken voor ze aan de borrel bij de receptie. De borrel liet ik schieten en ging snel door naar de volgende presentatie die vijf minuten later begon.
In de fotoslideshow nog een aantal foto's van de onthulling.
De gedenksteen werd voor de tweede keer onthuld, de klimwand van Merijn Tinga werd vanmiddag ik schat voor de vijfde keer onthuld. Dit keer in de hal van het Stadhuis waar hij een half jaar blijft hangen. Meer over de klimwand en eerdere onthullingen kan je onder deze link lezen.
De blauwe handen zijn de nieuwe serie die in februari aan de klimwand zijn toegevoegd.
Ook van Peter Labrujere en trainer, oud international Wim Rijsbergen staan handafdrukkern op de klimwand, in afwachting van de opening namen ze er even hun gemak van.
Toch moest Wim Rijsbergen nog even aan de bak, nog steeds wordt regelmatig zijn handtekening gevraagd.
Afgelopen week ontstond er nog een beetje commotie over de klimwand. In de eerste vesrie staat de hand van Drag Queen Christine Carrington met een dildo in haar hand.
Dit is nooit een probleem geweest, maar de gemeente vond het toch een beetje te gewaagd voor in de openbare hal. Er werd een oplossing gevonden en nu is de dildo niet meer te zien.
Volgens Aad van der Luit krijgt het woord muts nu wel een heel duidelijke betekenis.
Gerlinde Vliegenhart interviewd in het Unity journaal van donderdag 23 april Christine Carrington over de commotie rond de dildo in haar hand.
In de klimwand is ook een videofilmpje verwerkt van Stefan Tetelepta, waarin hij laat zie hoe de handen tot stand zijn gekomen.
Na alle commotie over de dildo en het (laten we eerlijk zijn) rose mutsje kon de Klimwand dan toch door Merijn Tinga onthuld worden.
Vrijwel gelijk met deze twee onthullingen was de presentatie van het boek "De toekomst zal veel beter zijn". Een boek over een halve eeuw Turkse Leidenaren. Het boek is in zowel het Nederlands als Turks geschreven. Christel Schollaard was wel bij deze presentatie geweest en had ook het boek al bij zich.

Hieronder nog een heel korte fotoslideshow van de opening.
Reacties
Een kleine log zeg je nog. ;-) Hebreeuws en Arabisch, dat is wel een aparte combinatie. Die handjes. Ik zag er geen dildo in. Maar misschien denk ik gewoon niet zover.
Love As Always
Di Mario
Een kleine log zeg je nog. ;-) Hebreeuws en Arabisch, dat is wel een aparte combinatie. Die handjes. Ik zag er geen dildo in. Maar misschien denk ik gewoon niet zover.
Love As Always
Di Mario
Ps... als deze doorkomt. Ik ben al vijf minuten bezig om je captcha code in te toetsen. Het is onduidelijk, kun je hem niet uitzetten.
Lijkt me heel nuttig een klimwand in het stadhuis, als de bureaucratie je de oren uit komt kun je je agressie er even uitklimmen;-)
Je hebt er een hele reportage van gemaakt! Maar dat mag ook wel bij zo'n bijzondere steen. Zonde dat zo'n sieraad jarenlang aan het zicht onttrokken was. De oplossing van de dildo: magnifique :-)
Fijne (drukke) dagen!
Groetjes Kakel
Mmm, foto 12 en 13 lijken wel erg veel op elkaar...