
Zo'n titel als hierboven laat eigenlijk alles OPEN en ik snap dat hoe OPEN je als lezer ook staat voor ingewikkelde titels je hier niets van kan maken. Laat ik dus maar gelijk OPENheid van zaken geven. Goh dat woord zaken is eigenlijk een OPENdeur, want het gaat juist om die zaken dat ze OPEN zijn. Gisteravond was in Gebr. De Nobel de eerste Leidse Binnenstadsborrel. Ruim tweehonderd ondernemers en andere belanghebbenden of ondersteuners van het Leidse Centrum waren naar deze eerste binnenstadsborrel gekomen. De bezoekers werden verwelkomd met een mooi stukje muziek.

Als je zo vaak het woord OPEN gebruikt dan kan je tekstueel ook wel eens de mist in gaan. Zo zei iemand op het podium, achter in de zaal staan dames met OPEN shirts. In één ruk draaide iedereen zich om en inderdaad kijk maar, de dames hadden OPEN shirts.
Nou ja laten we bij het begin beginnen. De Binnenstadsborrel werd georganiseerd door de winkeliers- en ondernemersverenigingen uit de binnenstad, Koninklijke Horeca Nederland, Vecovab, Cultuurfonds Leiden en Centrum Management Leiden. Centrum Management voorzitter Frans Schohaus kwam met OPEN vervoer aan bij Gebr. De Nobel.

Nou ja om OPEN en eerlijk te zijn, bovenstaande is niet helemaal waar. Het vervoermiddel is de nieuwste aanwinst van Peter Labrujere. Hij wil hem gaan verhuren, maar er kan ook een tweezitsbank achter en dan brengt hij gasten van de parkeerplaats naar bijvoorbeeld een restaurant.

De borrel was in de kleine zaal en in de foyer was de nieuwste informatie over Leiden en het centrum te krijgen.

De zaal liep al snel goed vol.

De borrel was ook bedoeld om te netwerken met collega's. Zo waren Daaf Sloos van de Leidse Rederij en Marcel Kolder van Rondvaart Leiden in druk gesprek over het komende seizoen. Roy Zitman, projectmanager evenementen van het Centrum Management kijkt tevreden toe.

Deze vier heren stonden klaar om OPENheid te geven over de nieuwste plannen rondom het winkelen in het centrum van Leiden.

Frans Schohaus beet in zijn functie als bestuursvoorzitter van het Centrum Management het spits af. Hij kon eigenlijk alleen maar tevreden zijn. Leiden zit duidelijk in de lift qua populariteit en bezoekersaantallen, maar we mogen niet achterover leunen want we zijn er nog lang niet en er is nog veel meer te bereiken.

Centrum Manager Erwin Roodhart gaf kort en bondig uitleg op welke manier het publiek tegenwoordig wil winkelen. Hij maakte een mooie vergelijking met een ijsje, men wil tegenwoordig een hoorntje met zoveel mogelijk verschillende bolletjes ijs. Met andere woorden, de consument van buiten de stad gaat tegenwoordig voor een totaalbeleving. Hij boekt een hotel, bezoekt een museum, maakt een rondwandeling, eet en drinkt wat, koopt een en ander en maakt misschien ook nog wel een rondvaartje.

Cultuurmakelaar Michael Roumen van het Cultuurfonds Leiden, nam het stokje over en benadrukte dat Leiden bekend staat als stad van Kennis en Kunde. Daar hoort cultuur ook bij, Leiden is een cultuurstad bij uitstek en ook dat kunnen we niet genoeg naar buiten toe laten blijken. In het stukje totaalbelevenis van het winkelen hoort dus zeker ook veel aandacht voor cultuur.

Als laatste kreeg Jeroen Sprangers het woord. De laatste twee jaar heeft Leiden elke laatste zondag van de maand het Verrassend Winkel Weekend georganiseerd, dit heeft geresulteerd in 12% meer bezoekers op de zaterdagen en 47% meer bezoekers op de laatste zondag van de maand. Helaas waren niet alle winkels OPEN en daar moet in de toekomst verandering in komen. De bezoeker moet weten dat Leiden OPEN is, maar dan ook alles moet OPEN zijn, dus ook kappers, musea, horeca en noem maar op.

Tijdens de Verrassende Winkel Weekenden was er altijd al veel aandacht voor cultuur met tientallen optredens in het centrum. Om nog meer bezoekers naar Leiden te trekken en de winkeliers te ondersteunen, wordt er nu iedere maand een cultuurfestival in het centrum georganiseerd. Elke maand een ander thema en een hoofdpodium op een andere plek in het centrum. Daarnaast is er een verrijdbaar podium waarop op meerdere plaatsen in het centrum korte voorstellingen worden gegeven.

Er is een speciale website van OPEN in de maak en er komen posters, tasjes en flyers. Er zijn ook nieuwe folders gemaakt met daarin de adressen van tal van bedrijven en instanties en een duidelijke kaart van het centrum.

Zowel het bestuur als de diverse organisatoren en het promotieteam zijn er klaar voor en staan altijd OPEN voor vragen of commentaar.

Er zit duidelijk muziek in de winkelbeleving van het Leidse centrum.

Dat OPENt perspectieven voor de komende tijd. Het enige dat niet automatisch OPEN is, dat is de fotoslidehow die moet je nog even zelf OPEN klikken.
Reacties
Als men dat hoort, is met wel geintereseerd.Handige karretjes als Leiden open is. Hans
Mijn woonplaats kan een voorbeeld nemen aan Leiden. Daar is op zondag niets open.
Jammer dat OPEN|Makers aan de Markt dan net weer gesloten is.
Zo'n karretje als dat van Peter kan me dan wel bevallen. Maar om nu meeen maar alles open te stellen gaat me te ver...
je hebt weer een aardig boekje OPEN gedaan over leiden;-)
Sommige dingen OPENen inderdaad je ogen. Je hebt een mooie log in elkaar gezet LG. Je lezers lOPEN vast weg met je log vandaag.
Love As Always
Di Mario
Hou je ogen open, dat doen wij bij elk logje van je, en bij dit logje peiznen we allebei, handig zo'n karretje op de boulevard in Los Boliches/ Fuengirola. Grtz Albert en Mara
Met een OPEN blik zeg ik: het is dus een dag minder activiteiten in het bekende winkelweekend. Vermoedelijk slaat hier ook een bezuiniging toe.
Ben benieuwd hoe het gaat uitpakken en of er meer winkels OPEN gaan en er nog meer bezoekers komen.