Abonneren
Abonneer je nu voor nieuwe artikelen op deze website!
Laatste reacties
Evenementen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pageviews
Kijk ook eens hier.
 
 
 
 
 
 
 

Alles over Leiden
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

zoeken
Zoek hier op trefwoord in mijn archief.

powered by FreeFind
Wat speelt er in Leiden
 
 
 
Info per E-Mail
Fotografie en film.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/juni%202014/1457075_562938620447836_1203833434_n2-kopie.jpg


 


Nieuws

Statistieken
De Vrije Geuzen vierden een Leids feestje vanavond.

De Vrije Geuzen is een club mensen die op de een of andere manier betrokken zijn of zijn geweest bij 3 October. Zo zitten er onder andere oud bestuursleden en oud leden van de geuzen van Boisot in deze vriendenclub. Een ding hebben ze hoe dan ook allemaal gemeen, ze houden van Leiden, van 3 October en van een feestje. Omdat ze het met 3 oktober allemaal veel te druk hebben met feestvieren, vierden zij vanavond alsnog als Vrije Geuzen hun eigen Ontzetfeestje. Daar kon uiteraard haring niet bij ontbreken.

http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/VrijeGeuzen30okt56.jpg

Even na half zeven keken voorbijgangers een beetje raar op toen er een koets bij de viswinkel Atlantic voor kwam rijden en het orgel van Fabian Krul begon te spelen.

http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/VrijeGeuzen30okt13.jpg

Om half zeven stonden Fabian en ik al klaar bij vishandel Atlantic. Na een paar minuten kwam "de Lange Jan" van de firma Haasnoot in zicht. Het leuke is dat op twee of drie man na niemand wist wat er vanavond allemaal ging gebeuren. Zo hadden ze al geborreld bij Barrera en een hofje bezocht waar ze een rondleiding hadden gekregen. Nu werd er dus gestopt bij Atlantic, de al drie jaar op rij winnaar van de Haringtest van het AD.

http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/VrijeGeuzen30okt2.jpg

Bij haring hoort Corenwyn en die was uiteraard meegenomen in een koeltas zodat het ijs nog op de fles stond.

http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/VrijeGeuzen30okt29.jpg

En wie dacht dat het alleen maar harinkje happen en Corenwyn drinken was, kwam bedrogen uit. Er moest ook nog iets meer gebeuren vandaar dat iedereen de tekst van "Leiden, stad van mijn hart" uitgereikt kreeg.

http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/VrijeGeuzen30okt12.jpg

Dat was ook de reden waarom Fabian Krul met zijn orgel was komen opdraven. De heren mochten meezingen met het orgel.

http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/VrijeGeuzen30okt19.jpg

Behalve fotograferen en filmen heb ik ook een beetje op de omstanders gelet, waarvan sommigen er echt logischerwijs niets van begrepen. Zo vroeg een voorbijganger "hebbe ze alweerrr een harrrringprrreijs meheerrr".

http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/VrijeGeuzen30okt24.jpg

Mooi gezicht de koetsiers met een stola om tegen de kou.

http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/VrijeGeuzen30okt27.jpg

Het personeel van Atlantic liep af en aan met hapjes en haring.

http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/VrijeGeuzen30okt31.jpg

En de haring smaakte perfect natuurlijk.

http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/VrijeGeuzen30okt42.jpg

Logisch dat er nog even een foto genomen moest worden met de beker van de AD haringtest erbij.

http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/VrijeGeuzen30okt51.jpg

Dat is geluk hebben, je loopt langs en mag je vriendin dan fotograferen op een van de paarden voor de koets.

http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/VrijeGeuzen30okt54.jpg

Na een stop van ongeveer een half uurtje, waren de koetsiers en de paarden uitgerust en konden de Vrije Geuzen hun weg vervolgen.

http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/VrijeGeuzen30okt58.jpg

In het filmpje hieronder wat sfeerbeelden en foto's van dit bijzondere feestje.

Reacties

Marlou op 31-10-2014 08:38

hai Glib!

Nou... voor een goeie haring, zolals die hier uitgereikt worden, mag je me 's nachts wakker maken.

Heerlijk evenement zo, en dan die Corenwijn...

Jij bent een bofkont!

Groet van Marlou

Rietepietz op 31-10-2014 16:12

Een duidelijk gevalletje van "van een feesjte kómt een feestje";-)

Albert y Mara fotoblog op 31-10-2014 23:05

De notabelen van het haring en hutsspotfeest van 3 oktober bij elkaar om weer een feestje te vieren.

Hanny op 02-11-2014 00:48

Gezellig zo'n na-feestje. De haring en de Corenwijn gleden goed naar binnen.

Commentaar
Jouw naam/bijnaam
Website url
E-mail
Je Punt profiel
Hou mij op de hoogte
Ik wil op de hoogte gehouden worden
Vul deze captcha in
Dit is een verplicht veld
Domeinregistratie en hosting via mijndomein.nl