
Zondag was de jaarlijkse autovrije zondag. Als ik eerlijk moet zijn, het is leuk maar of het nu zoveel nut heeft vraag ik mij af. Maar goed, gezellig was het wel en tientallen verkeersregelaars hadden ook weer iets te doen deze zondag. Op elke hoek, brug of kruising in het centrum stond een hek met daarbij een agent of een verkeersregelaar.

Ik pakte de fiets, ja ook brommers zijn verboden op de autovrije zondag, en begon mijn rondje bij de Historische Haven. Het was dit weekend natuurlijk ook Open Monumentendag en dat werd in de haven gevierd met muziek, bezichtiging van de boten en er voer een voetveer.
Dameskoor "Er Welt een Traan" is een graag geziene en vooral gehoorde gast bij diverse evenementen in Leiden. Eigenlijk vind ik dat ze uit zelfbescherming niet zouden moeten optreden tijdens de Open Monumentendagen. Ik ken de dames erg goed, dus zal er geen flauwe grap over maken, maar het brandt wel op het puntje van mijn tong.

Aan de andere kant, terwijl de dames van Er Welt een Traan de longen uit hun lijf zongen, zat de jeugd even uit te puffen op een van de historische vaartuigen.

Voor wie het gemist heeft, ook op 3 oktober is er weer van alles te beleven op en rond de Stadstimmerwerf en de historische haven.

In het kader van The Big Draw was de Breestraat het domein van straattekenaars.

Het was een grote creatieve explosie.

Ik kan mij indenken dat sommige mensen verstrikt raakten in zoveel creativiteit.

Ach, dan kon je altijd even bijkomen bij een optreden van de diverse singer songwriters die op de Breestraat optraden.

Over twee weken moeten hier de taptoe en de optocht overheen. Aannemer en gemeente garanderen dat alles keurig dicht is op 2 oktober, dat wordt nog even hard doorwerken de komende weken.

Ik snap het niet, is het autovrije zondag om wandelaars en fietsers de ruimte te geven, ga je de lucht in met je fiets terwijl je nu net alle ruimte op straat hebt.

Er mogen schijnbaar ook geen brandweerwagens doorheen want deze jongen was hard aan het oefenen op een blusfiets.

Nu we het toch over fietsen hebben, ik zag ook een waterfiets.

Ook voor straatartiesten geldt, zekerheid voor alles, je weet maar nooit wat er op je afkomt op zo'n autovrije zondag.

Ik zie mensen denken, zo'n autovrije zondag is eigenlijk een grote klucht. Zo gek ver zitten ze er niet vanaf want de Leidse Kluchtencompagnie speelde rondom de Hooglandsekerk diverse kluchten.

Daarmee zeg ik natuurlijk niet dat het één grote klucht is.

Eigenlijk was het op sommige plekken in het centrum gewoon een beestenboel zoals hier op de Hooglandsekerkgracht.

De vakanties zijn voorbij, maar huttenbouwen met sloophout blijft altijd leuk.

Elk kind, uhh sorry ouder vind dat nog steeds leuk.
Het was gezellig druk in het centrum, alhoewel sommigen zich daar niets van aantrokken en doorgingen met wat ze dagelijks doen.

Toen kwam er een fietsfanfare met een enorme grote fluit en die blies gewoon mijn blog uit.

In het filmpje hieronder nog wat beelden van deze toch wel weer gezellige en druk bezochte autovrije zondag.
Reacties
Misschien hadden we zondag toch naar Leiden moeten komen. Maar ja... dan waren we wel met de auto gekomen, dus ik weet niet of dat een goed idee geweest.
Love As Always
Di Mario
Ik zit me af te vragen of er in andere plaatsen ook autovrije zondagen worden gehouden, of dat Leiden de laatste der Mohikanen is.
Autovrije zondag is inderdaad een klucht. Iedereen stapt in de auto om naar Leiden te gaan, maar zet hem gewoon ergens anders neer...
Auto of niet, gezelligheid genoeg. En daar laat je rustig je auto voor staan.
Als luchtverbeteringspoging heeft zo'n dag natuurlijk helemaal geen zin maar ach... in Leiden doen ze véél voor gezelligheid heb ik begrepen.;-)
Nee, het heeft niet veel zin, denk ik. Maar het is wel leuk!