Abonneren
Abonneer je nu voor nieuwe artikelen op deze website!
Laatste reacties
Evenementen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pageviews
Kijk ook eens hier.
 
 
 
 
 
 
 

Alles over Leiden
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

zoeken
Zoek hier op trefwoord in mijn archief.

powered by FreeFind
Wat speelt er in Leiden
 
 
 
Info per E-Mail
Fotografie en film.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/juni%202014/1457075_562938620447836_1203833434_n2-kopie.jpg


 


Nieuws

Statistieken
Naar de bollen, naar de bollen, alleen......... dan moet je wel snel zijn.

Een van de grote trekpleisters in het voorjaar zijn de bollenvelden in de kuststreek. Door de zachte winter waren de eerste narcissen al erg vroeg. Daarna volgen de hyacinten en dan pas komen de tulpen. Drie weken geleden zag je alleen nog narcissen, maar door het zonnige weer is alles in een keer uitgelopen. Op dit moment staat alles in bloei en zullen deze oranje tulpen Koningsdag niet gaan halen en al helemaal het corso van begin mei niet.

 photo Bollen9april201439.jpg

Als je wilt genieten van de bloeiende bollenvelden denk ik dat je echt weekend moet gaan kijken, anders is het zo goed als over.

 photo Bollen9april201422.jpg

Zo nu en dan zie je nog wat late narcissenvelden.

 photo Bollen9april201428.jpg

Deze tulpen staan op springen en gaan het ook het corso niet redden.

 photo Bollen9april20143.jpg

Vanwege de Paasdagen en Koningsdag is het bloemencorso dit jaar pas begin mei. Dat het dan moeilijk zou worden met hyacinten had men al een beetje verwacht, maar dat ook de tulpen dan al uitgebloeid zijn zoals op dit veld is denk ik een tegenvaller.

 photo Bollen9april20145.jpg

De meeste tulpenvelden staan in volle bloei.

 photo Bollen9april201411.jpg

De Paardenbloemen doen het ook goed trouwens zonder dat er een kweker aan te pas komt. 

 photo Bollen9april201415.jpg

Zouden ze hier de rood-witte Leidse boeketten samenstellen.

 photo Bollen9april201426.jpg

En dan kweken ze hier zeker de gemixte boeketten.

 photo Bollen9april201447.jpg

Het aantal bloemenstalletjes langs de kant van de weg vond ik ook tegenvallen, en ook geen rijen toeristen die bloemen willen kopen.

 photo Bollen9april201433.jpg

Het is echt wisselend, zo nu en dan zit rijd je langs een zee van bloemen.

 photo Bollen9april201430.jpg

Even verderop zijn de velden alweer helemaal leeg.

 photo Bollen9april201455.jpg

Wat echt lekker ruikt zijn de velden met hyacinten, tenminste als je van die geur houdt.

 photo Bollen9april201450.jpg

En gelijk daarnaast weer een veld vol tulpen.

 photo Bollen9april201441.jpg

De Bollenstreek is op zijn mooist op het moment.

 photo Bollen9april201467.jpg

Wil je er nog van genieten dan moet je echt dit weekend langs gaan. Ik ben bang als je nog een week wacht er weinig meer te zien is.

 photo Bollen9april201469.jpg

Maar ja dan hebben we altijd de foto's nog. Hieronder een fotoslideshow van de bollenvelden terwijl Louis Davids zingt "naar de bollen, naar de bollen".

Reacties

Renesmurf op 11-04-2014 23:02

jaja, het gaat erg rap he, mooi toch allemaal, echt genieten!  En zolang het niet regent helemaal!

Di Mario op 11-04-2014 23:24

Mooi al die blommen he. Dat jij dat fluitekruid allemaal uit elkaar houdt, ik kan vaak de paardeblom nog wel herkennen, maar dan houdt het snel op.

Love As always

Di Mario

Alexandra op 11-04-2014 23:53

Prachtig he, al die bloemen bij elkaar! Kleurrijk het weekend in :)

Hanny op 11-04-2014 23:59

Het zit er niet in dat we dit jaar naar de bollenvelden gaan. Maar dankzij jouw foto's kan ik er toch van genieten.

Sjoerd op 12-04-2014 07:07

De natuur is ons een stapje voor geweest. En wij kunnen er hollend achteraan.

FotoFietsMargreet op 12-04-2014 12:13

Ik was vorige week precies op tijd met mijn midweekje op Dunimar. Dat boekte ik al half januari, dus heb je geen idee wat de natuur doet tegen deze tijd. En had ik een week eerder gegaan dan had de nucleaire top me dwars gezeten. Ik moet nog een laatste log maken van mijn vakantie en die gaat juiist ja over de bollen. Zeker de fraaie hyacinten waren prachtig en heerlijk geurend!

Ben je in de buurt van Noordwijkerhout geweest? Dat huis met Lente in de tuin heb ik ook gezien, maar er liepen 2 grote enge hard blaffende honden, dus ondanks het water er tussen toch maar geen foto gemaakt, dus heb ik die van jou "geleend". Alleen voor gebruik in mijn eigen fotoboekje wat ik nog moet gaan maken, maar zelfs dan vermeld ik je naam hoor. Leuke serie en na vorige week weer zo herkenbaar! Groetjes

Hans op 12-04-2014 13:16

Het is weer een feest op de bollenvelden. Hoorde gisteren dat door de vroege bloei de festiviteiten worden vervroegt. Hans

Steef op 12-04-2014 22:17

Ja wat gaat 't hard he. Je moet je gewoon haasten om niks van de lente te missen.

Albert y Mara fotoblog op 13-04-2014 01:09

Dat lukt ons niet meer, want we zijn net terug in Holland. Que pena.

Nicky op 21-04-2014 01:51

Ik word daar altijd zo vrolijk van!

Commentaar
Jouw naam/bijnaam
Website url
E-mail
Je Punt profiel
Hou mij op de hoogte
Ik wil op de hoogte gehouden worden
Vul deze captcha in
Dit is een verplicht veld
Domeinregistratie en hosting via mijndomein.nl