
Ze zeggen weleens als er iets verdwijnt komt er vaak iets mooiers voor terug. Misschien kan je dat wel stellen bij het Festival Whisky in Leiden. Tot voor enkele jaren had Leiden een groot whiskyfestival in de Pieterskerk. De organisatie daarvan besloot uit te wijken naar Den Haag. Jack Lolkes de Beer, whiskyliefhebber en leverancier van de betere whisky's hoorde regelmatig van zijn Leidse klanten hoe jammer ze het vonden dat er geen Leids festival meer was. Twee jaar geleden nam hij de gok en organiseerde een bescheiden proeverij voor zijn klanten in een zaaltje in de Leidse Merenwijk. Vorig jaar pakte hij het groter aan en ging naar de Leidse Stadsgehoorzaal, ook dat werd een succes. Zaterdag was er voor de tweede keer een whiskyfestival in de Stadsgehoorzaal met twee proeverijen, een op de middag en een in de avond. Beiden waren weken geleden al uitverkocht. Er is dus wel degelijk behoefte aan een Leids Whiskyfestival.

Overal in de zaal stonden leveranciers van de mooiste whiskymerken. Het publiek vergaapte zich aan al het lekkers.

Het aantal bezoekers per sessie was precies goed, het was gezellig druk maar je kon toch overal bij komen.

Eigenlijk had ik moeten tellen hoeveel verschillende whiskysoorten er aangeboden werden op het festival. Op elke demonstratietafel stonden tientallen whisky's.

Net zoals bij wijn is een whiskyproeverij ook een kwestie van ruiken, proeven en er over praten.

Regelmatig je glas spoelen, water drinken en brood eten om de smaak te neutraliseren.

In de speciale festivalgids kon je van alles lezen over de verschillende whisky's maar ook bijhouden wat je gedronken hebt en wat je er van vond.

En zoals je ziet is dat een heel serieuze zaak.

De meeste leveranciers van de diverse merken konden vol vuur over hun whisky vertellen.

Whisky drinken doe je met je maat of maten.
Bij een goed glas whisky hoort volgens mij ook een goede sigaar. Veel sigaren heb ik niet gezien, maar mede door het mooie weer werd er druk gebruik gemaakt van de rookruimte in de tuin.

Tussen alle grote merken en grote flessen vond ik ook een paar leuke kleine whiskyflesjes.

Bij elke tafel hetzelfde ritueel serieuze gezichten bij het proeven en bij de afdronk een tevreden lach.

Er werd wel meer gelachen trouwens, deze heren hadden het helemaal naar hun zin.

Ik kwam, en dat vond ik echt mooi, zelfs whiskykunst tegen.
In deze schilderijen is echte whisky verwerkt, maar bij sommigen ook bruine suiker, as en noem maar op wat voor materialen.
Het zal mij niets verbazen als het festival volgend jaar weer terugkomt en misschien wel uitgebreid wordt met de vrijdagavond of zondagmiddag. Het bleek zaterdag dat er meer dan genoeg belangstelling is voor een eigen Leids Whiskyfestival.
Schenk nog wat in en geniet een paar minuten van de filmpjes en de foto's van het Whiskyfestival. Heb je dorst gekregen kijk dan even op de Whiskysite, ik weet zeker dat Jack wel iets lekkers voor je in huis heeft.
Reacties
Goh. dat dat allemaal mag zeg, voor de whisky. Ik heb het nooit gehad en hoef het ook niet. Maar ze maken er wel een gezellige boel van!
Is geen festival voor mij. Alcohol mag ik niet hebben. Daarom ga ik ook niet proeven.
Sh** dat was echt wat voor mij. Ik weet dat het niet goed is voor mijn lijf, maar Whisky is het lekkerste op deze wereld. Op mijn verjaardag is dat altijd een goed kado. 2 mei, voor iemand die zoiets kado wil geven...
Whiskey, je zult me wel geen echte vent vinden, maar als ik het ruik ben ik al dronken.
Love As Always
di Mario
top, voor foto's zie www.facebook.com/janvalkfotografie
Whisky is niet zo mijn ding. Als het nu kaas keuren was....
Vind ik wel echt een mannendrankje, zo puur. Wel stoer dat sterke spul haha!
Wat een leuk festival.
Fijne dag.
Groetjes van Ann
Toen ik pas begon met werken had ik wat geld over om een mooie verzameling met Whisky aan te leggen. Heerlijk! Inmiddels heb ik die hobby opgegegevn maar een goed glas Whisky zeg een geen nee tegen. En uiteraard hoort daar een goede sigaar bij.
Mooi verslag. Ik wist wel dat de Leidenaren echte levensgenieters zijn.
Theo
Wat grappig, die schilderijen. Ik wist niet dat dat kon!