
Nadat twee weken geleden de Leidse Rederij haar vaarseizoen opende vond ik het vorige week ook tijd worden de boot weer uit de stalling te halen. Het klinkt misschien raar toch vind ik het elk jaar weer een feestje als ik de boot ophaal uit de stalling en terug naar Leiden vaar. Een soort start van het voorjaar en de zomer.

Ik was vrijwel de enige op het water en ondanks dat ik de hele omgeving kan dromen blijf ik alle kanten uitkijken en genieten.

Er zijn van die woonboten en panden die je elke keer weer opvallen. Ze zouden ander bier moeten drinken, maar verder ziet dit er toch klasse uit.

Iedereen bereidt zich voor op een warme lente, de stoelen staan vast klaar.
Het zal vast en zeker door de klok komen, maar toch doet dit huis mij elke keer aan een soort stationsgebouwtje denken. En ook weet nog steeds niet wat de functie is of was van het oude marineschip voor het terras.
Het was niet het mooiste weer, even twijfelen linksaf richting huis of toch maar rechtsaf voor en rondje stad.

Natuurlijk ging ik rechtsaf, moet toch even genieten van mijn bootje op zo'n eerste vaartje. Dit soort varende terrasvlotten ga je steeds meer in de stad zien.

En toch en toch en toch, hoop ik dat Walter van Peijpe zijn zin krijgt met zijn plannen voor een Singelstrand langs de Witte Singel.

Zou toch mooi zijn als er in afwachting van de nieuwbouw hier deze zomer een gezellig stadsstrand komt.

Heel wat dukdalven zijn de laatste jaren versleten of beschadigd.

Vandaar dat her en der zowel binnen als buiten het centrum regelmatig dukdalven vervangen worden.

Ik zeg het elke keer, maar het is toch zo, op de Korte Vliet lijkt het of de tijd heeft stilgestaan.

Drie plaatjes in een, de Korte Vliet, het Rapenburg en op de achtergrond de Pieterskerk.

Nam de foto eigenlijk vanwege de dode vis, maar die spiegeling van de kademuur is eigenlijk wel heel mooi. Beetje jammer dat er dan weer precies een dode vis tussendoor drijft.

De onderdoorgang bij het Gangetje is niet mijn meest favoriete plek.

In het hoogseizoen kan het hier nog wel eens een ellende zijn met tegenliggers die niet kunnen varen of beroepsschippers die denken dat heel Leiden van hun is.

Ik heb al heel wat ruzies gezien of gehoord in de smalle tunnel.
De fontein op de Vismarkt is ook weer uit winterbekisting.

Volgens mij komt er normaal gesproken ook water uit de kop aan de achterkant van de fontein. Nu kwam er niets uit, toch eens in de gaten houden.

De schippers van de Leidse Rederij zijn dagelijks bezig met de eerste vaartjes maar ook het laatste onderhoud aan de boten.

Her en der blijkt wel een plankje of iets anders los te zitten of te ontbreken. Van die kleine klusjes die je heerlijk in de buitenlucht kan doen.
Ik had mijn rondje Leiden gehad en ging weer op weg naar huis.

De bloesem bij het museum van Volkenkunde was helaas net weer uitgebloeid, ach er komt mooi groen voor terug.

In Parijs slapen clochards onder de bruggen, in Leiden hebben we duiven onder de bruggen.

Vanwege onze verhuizing zou ik het liefst mijn boot een paar honderd meter verplaatsen, zodat hij voor het huis ligt. Ik heb het aangevraagd, eerdaags worden de nieuwe ligplaatsvergunningen uitgegeven en nu maar hopen dat er plaats is.

Ergens hier zou de meest ideale plaats zijn, dan heb ik er vanaf het balkon zicht op.

De kop is er af, mijn eerste vaartje gehad en de eerste foto's gemaakt.

Er zullen nog vele kiekjes volgen. Heeft iemand trouwens al eens door deze camera gekeken in het parkje bij Molen de Valk. Moet je doen dan zie je kiekjes van fotograaf kiek en zo zijn we ook aan het woord kiekjes gekomen. Ik maakte er in 2008 een artikel over dat je hier kan lezen.
Reacties
Een mooier begin van JOUW lente is er niet. Varen met je eigen sloep. Felicidades.
Dat is begrijpelijk dat je weer een blij gevel krijgt bij het ophalen van de boot.Zo heb je onderweg weer genoeg gezien en vastgelegt. Hans
Een nieuwe lente, dus de boot weer uit de stalling. Ik hoop dat je deze zomer veel mooie tochten kunt maken.
Je titel is alleen verkeerd. De zon schijnt dus ik heb mijn boot uit de stalling gehaald. Want op het nou winter, lente, zomer of herst is, van mij mag de zon altijd schijnen. Ik kan me voorstellen dat je alleen niet altijd gaat varen. Heerlijke eerste tocht heb je gemaakt.
Love As Always
Di MarioOT. ik denk niet dat er een kantoor in wil zitten bij ons, want de toren staat midden in het bos en ik moest echt even zoeken voordat ik hem gevonden had.
Het wordt geloof ik weer een tijd om naar Leiden te gaan. Een vragen of manlief mee wil naar het museum voor Volkenkunde (schijnt op het moment een mooie tentoonstelling te zijn). Maar een rondvaart is ook heel aanlokkelijk, nu ik deze foto's gezien heb.
Ja Emiel zag je varen en die foto van de camera maken.We gaan elkaar vast wel weer tegenkomen op het water.Ik heb er alweer een stuk of 5 vaartjes opzitten waarvan ook een paar Leidse lessen.Maar die heb jij niet meer nodig.
Voor mij geldt dat gevoel als de winterkap van de MG afgaat. Water hebben we hier niet in het dorp, dan moet je je behelpen op het land...
Wat een mooie foto's weer.
Fijne dag.
Groetjes van Ann
Leuk zeg, met die kiekjes! Ja, de mooiste tijd van het jaar komt er weer aan, laat de zon lekker zijn best doen, dan zijn we allemaal blij!
Gaaf zeg! Mooi rondje mee kunnen varen zo, leuk!Op naar het mooie weer, Fijne dagen :)
Het is al lekker vaar weer, zeker ook vandaag met lekker veel zon maar het water zal nog wel erg koud zijn! :)
Kan me voorstellen dat dat een feestje is!