
Ze zeggen heel Nederland fietst, dat zal best zo zijn maar misschien kan je beter zeggen zet zijn fiets ergens neer. Ik sta er elke keer weer van te kijken wat een partij fietsen er rondom het station staan.

Veel mensen vinden al die fietsen een zooitje en dat is het natuurlijk ook wel, maar als je er een beetje doorheen kijkt heeft het ook zijn mooie kanten.

Een van de redenen dat ik weinig fiets is dat het altijd regent als ik op de fiets stap. Sterker als ik het woord fiets gebruik begint spontaan de lucht te betrekken.

Maar het ergste vond ik altijd dat natte zadel. De tijd van het natte zadel is gelukkig voorbij, daar heeft de commercie voor gezorgd. Op bijna elke fiets zit tegenwoordig wel een zadelhoesje tegen de regen.

Je ziet de meest uiteenlopende reclames op de zadels. Sportscholen scoren hoog op de zadels.

Ook de Fietsersbond is actief op het zadelgebeuren.

Geen idee waar deze sportschool te vinden is, maar je zadel blijft droog.

Je kan wel reclame maken met als tekst "lekker kontje" maar voor hetzelfde geld stapt er een tientonner op. Dan spreek je toch meer over zwaar vervoer dan over lekker kontje.

De zadelhoesjes gaan nog redelijk lang mee. Deze aanbieding ging tot half september mee maar het hoesje zit er nog op.

Het is niet te geloven maar er zijn schijnbaar ook nog mensen die zelf een zadelhoesje kopen of er eentje zonder reclame vinden.

Na verloop van tijd schijnen ze ook te kunnen gaan slijten en verdwijnt het patroon.

Als je geen ongevraagd hoesje op je zadel hebt gekregen dan moet je er toch een boodschappentas aan opofferen.

Ach die hebben we allemaal wel over van en of andere winkel.

Mocht je fiets kapot of gesloopt zijn, dan ben je blij met dit zadelhoesje.

Deze hoesjes heb ik niet voor hoeven zoeken. Binnen een afstand van minder dan dertig meter kwam ik ze tegen. Misschien een idee om op een zonnige dag ze allemaal eens op de foto te zetten en tellen hoeveel verschillende ik tegenkom.

Het regende rustig door toen ik mijn auto instapte terwijl ik dacht, gelukkig hoef ik niet zo'n nat zadelhoesje in mijn zak te duwen.
Reacties
Stel je voor dat al die fietsers met de auto naar het station zouden gaan, ik ben bang dat jouw auto er dan niet meer bij kan Emile ;-)
Leuk al die verschillende gekleurde hoesjes. Wij hebben er ook eentje, maar een heel saaie. Geen kleur en geen reclame, maar het werkt wel.
Wat er straks moet gebeuren met die zadels als er een verbod komt op plastic tasjes, is vooralsnog in nevelen gehuld.
Leuke reportage Emile. Inderdaad, overal naartoe karren in je auto in Leiden is niet praktisch en in heel veel opzichten onverstandig. Trouwens, statistisch is aangetoond dat het met de neerslagkans op de fiets nog wel meevalt. Doe je ook wel eens wat aan sport in je rubriek? Ik mis basketbal, korfbal, voetbal en rugby. Om zo maar eens wat te noemen. Laat je dat aan anderen over?
Item over de hoesjes was leuk.
Groet,
Henk
Haha, een fantastisch onderwerp dat iedereen wel zal aanspreken.
Wat een fietsen he. Ik kan me de verbaasde blik van Raz nog herrineren toen ze al die fietsen eens zag bij ons station. En dan wonen we nog maar in een kleine stad. Wat zal het een shock voor haar zijn geweest als ik haar had meegenomen naar Rotterdam CS of zo. ;-) Wel leuk die zadelhoesjes, die tref je hier bijna niet aan.
Love As Always
Di Mario
Leuk die foto's.
Ik heb hetzelfde probleem, als ik wil of moet fietsen, dan begingt het te regenen.
Heb ik ook altijd als ik de ramen wil zemen.
Fijne dag.
Groetjes van Ann
Al die fietsen bij alkaar vind ik ook altijd een mooi gezicht. Het heeft iets indrukwekkends op de een of andere manier. Als ik wil fietsen begint het meestal ook te regenen. Zou er een vreemdsoortige macht iets tegen fietsen hebben? :-D
Kleinzoon Sebastian was helemaal perplex van al die fietsen, dát zie je in de USA vrijwel niet;-)
leuk al die hoesjes, bij mij zite er een hoesje van een pizza koerier op , en ik éét helemaal nooit pizza!
Die reclame-zadelhoesjes geven vaak af. Niet leuk!