Abonneren
Abonneer je nu voor nieuwe artikelen op deze website!
Laatste reacties
Evenementen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pageviews
Kijk ook eens hier.
 
 
 
 
 
 
 

Alles over Leiden
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

zoeken
Zoek hier op trefwoord in mijn archief.

powered by FreeFind
Wat speelt er in Leiden
 
 
 
Info per E-Mail
Fotografie en film.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/juni%202014/1457075_562938620447836_1203833434_n2-kopie.jpg


 


Nieuws

Statistieken
Politie zoekt getuigen aanvaringen afgelopen zaterdag in Leiden.

Sorry, hier had vandaag een verslag over de Try Out dag van K&G zullen staan. Deze schuift even een dagje op omdat de oproep van de Leidse Politie actueler is. De waterpolitie Leiden heeft vanmorgen bevestigd dat er afgelopen zaterdag meerdere aanvaringen hebben plaats gevonden waarbij de schipper (vermoedelijke dader) is doorgevaren. Er zijn reeds drie aangiftes van schade gemeld. De politie zoekt getuigen en liefst ook foto's en filmpjes van deze aanvaringen en het vaargedrag van de schipper die met zijn ponton door het centrum van Leiden voer. Getuigen kunnen zich melden op nummer 0900 8844 of via meld misdaad anoniem. (foto's heb ik van lezers toegestuurd gekregen)

Waar de politie zich keurig moet houden aan benamingen als de schipper en vermoedelijke dader, kan ik als privépersoon gelukkig gewoon zeggen, dat dit een levensgevaarlijke actie van Paul Groenen van Rederij Rembrandt is geweest. We zijn ondertussen gewend dat deze rederij op alle mogelijke manieren Leidse evenementen probeert te dwarsbomen en er zoveel mogelijk geld uit wil slaan als zogenaamde schadevergoeding. Met de actie van zaterdag is echter een angstig dieptepunt bereikt, ze beginnen nu ook bezittingen en levens van onschuldige watertoeristen in gevaar te brengen.

Het was voor veel schippers paniek als een ponton van 180 vierkante meter op je af komt.

Dat er zaterdag geen gewonden zijn gevallen is een wonder. Drie kleine kinderen in kano's werden bijna overvaren en talloze schippers konden ternauwernood opzij of de boot afhouden. De vrouw op onderstaande foto heeft gewoon puur geluk gehad. Ze probeert de boot af te houden maar als je arm er tussen komt ben je hem gewoon kwijt want het gaat hier om een gewicht van tonnen.

Uiteraard is rederij Rembrandt zich weer van geen kwaad bewust en vindt alle commotie overdreven. Sonja Bierenbroodspot van rederij Rembrandt reageert dan ook op Sleutelstad. "Er was geen gevaarlijke situatie en als die ontstaan was komt dat omdat bootjesbezitters niet kunnen varen. In een andere reactie komt ze met de constatering dat haar man Paul Groenen al onder de Koornbeursbrug zat toen rederij de Drie Geuzen eraan kwam" Ik denk, nee sorry ik weet zeker dat ik iedereen die ook maar iets om zijn leven geeft aanraad NOOIT van zijn leven bij mevrouw Sonja Bierenbroodspot aan boord te stappen. Zij weet namelijk niet het verschil tussen een brug en open water. Ik ben de rotste niet en zal het haar even aan de hand van deze foto uitleggen. Beste mevrouw Bierenbroodspot en "schipper" van rederij Rembrandt. Het gedeelte op de foto met die donkere zijkant dat is een brug en daar vaart net een sloep onder. Het lichte gedeelte op de foto waar uw man met zijn sleper de Jason en daarachter het ponton staan dat is open water en dus geen brug. Als ik u was zou ik eens gaan oefenen met varen op de Atlantische oceaan waar u mag denken dat het een grote brug is.


De hele situatie zaterdag was een soort Russische Roulette en er mag echt van geluk gesproken worden dat er geen ernstigere ongelukken zijn gebeurd. Dit komt hoogst waarschijnlijk door de goede stuurmanskunsten van zowel de schippers van andere rederijen als particulieren. Ik wil niet overdrijven maar als een rederij al overgaat tot dit soort levensgevaarlijke acties op een van de drukste zaterdagen op het water en het ook nog goed durft te praten dan vraag ik mij met angst af wat de volgende stap zal zijn. Ik heb graag dat Leiden landelijke of wereldwijde bekendheid heeft, maar liever niet met artikelen "als doorgedraaide reder schiet 100 watertoeristen neer", je gaat toch bang worden dat het langzaamaan die kant op gaat.

Aad van der Luit van D66 heeft ondertussen schriftelijke vragen gesteld aan het college van B&W over deze roekeloze actie. Ik hoop dat iedereen die meer foto's of filmpjes heeft zich zal melden bij de Leidse Politie.

Reacties

Wim op 09-07-2013 14:17

Sporen niet die lui, laat ik 1 ding zeggen als ik met me kind in zo een bootje zit en hij komt op me af dat ik hem persoonlijk uit die sleper van hem treK EN HEM IS FF EEN KWARTIERTJE MET ZE KOP ONDER WATER HOUDT, STEL LEIPO'S

Richard op 09-07-2013 14:59

Gelukkig ben ik de dans ontsprongen! Even daarvoor voer ik voor Dende / Van Engelen langs waar een optreden in het kader van WOW gaande was. Toen ik twee minuten later De Jason onder de Koornbrug door zag komen heb ik de schipper toegeroepen dat doorvaren onverantwoord was. DIT WUIFDE HIJ NADRUKKELIJK EN MINACHTEND WEG en voer door... De rest is geschiedenis. Ik heb geen aanvaring gezien, maar kan getuigen dat scipper willens en wetens na een waarschuwing een onverantwoorde situatie in voer... 

FB bericht hierover

Leienaar op 09-07-2013 15:21

Duidelijk stukje met ook duidelijke foto's. ook bij de Bostelbrug heeft hij trouwens een polyester bootje klem gevaren die net onder de brug uit was. Daar heeft het LD een foto van.

He nummer dat je noemt voor getuigen is fout dat moet 0900 8844 zijn.

Ruud op 09-07-2013 15:21

Wat een "Achterlijke" Idioot is die Paul Groenen zeg! Wat , als ik dit gezien had, had ik me in moeten houden, want ik had deze "malloot" er eigenhandigachter zijn roer vandaan gehaald. Ik denk dat deze man eerdaags niet meer alleen over straat door Leiden kan, laat staan zijn bedrijf als rondvaartboot door Leiden voort kan zetten, zonder dat deze kerel eens flink "aangepakt"moet worden!! Ik vind dan ook dat deze persoon, met zijn hele rondvaartbotenbedrijf, Leiden uit moet en dat zijn vergunningen hiervoor ingetrokken moeten worden door een rechter! Stel dat er echt ongelukken hadden gebeurd, dan was het leed niet te overzien geweest! Deze man (en vrouw) moet(en) uit hun functie gezet worden en het bedrijf wat zij runnen wegdoen aan echte schippers, die respect voor elkaar hebben en elkaar allemaal helpen op het water, mocht er nood aan de man zijn, maar deze zorgd alleen maar voor onrust! Deze mensen zijn zeer gevaarlijk voor de maatschappij en horen niet vrij een bedrijf te mogen runnen waarbij mensenlevens op het spel staan! Ik zeg: "iedereen moet dit bedrijf boycotten!"

marjo op 09-07-2013 16:23

De achtergrond is verschikkelijk, maar je hebt het mooi opgeschreven.

Ik hoop dat de politie veel meer aanmeldingen krijgt waarbij rederij rembrandt het moeilijk krijgt! De hoop dat ze een lichtplaats in de atlantische oceaan krijgen heb ik niet, maar wel dat de leidse rederij hun boten daar mogen gaan neerleggen aan de Beestenmarkt. Je kunt hen beter hebben als elke keer het slechte nieuws van deheer groenen. Misschien moeten ze een aanlegplaats krijgen in de buurt van de tentenloods. kunnen ze elkaar nog eens spreken voor een betere strategie voor mevr. de publiciteit opzoekt om goed te praten wat meneer fout doet....

Kevin Kerdijk op 09-07-2013 17:56

Ik, als eigenaar van "De Vrolijke Noot" en lid van de adviescommissie ambulante handel sta op de Leidse markt, en was stomverbaasd dat ik deze sleper voorbij zag komen op wat hierboven al gezegd werd: 1 van de drukste zaterdagen van het jaar, en in mijn opinie tevens de 1e echte (zater)dag waarop mensen het water op konden.

Dit is vergelijkbaar met het rijden op de markt (op zaterdag) met een grote vrachtwagen combinatie.. 

Kan niets dan rottigheid van komen...

Ik kan er met mijn gedachten niet bij dat dit dus op zaterdag gebeurt, en niet op maandag of dinsdag bijvoorbeeld, wanneer het een stuk rustiger is op het water.

Geen punten gescoord aan de kant van de marktkoopman dus helaas,

en hier gaat ook zeker over gepraat woorden met de Gemeente Leiden.

Kevin Kerdijk

"De Vrolijke Noot" 

ACAH Leiden

Arjan op 09-07-2013 18:57

Ik ben er bij geweest en dit was echt onverantwoord! Ik heb Paul Groenen met een noodvaart op de menigte in zien varen! Deze man mogen ze gerust al zijn vergunningen ontnemen! Niets goeds over deze man en zijn bedrijf. 

Anoniem op 09-07-2013 19:49

Ik zeg poging tot doodslag!

Laat ik het nog maar niet hebben over zijn halve botenpark in Leiden aan de Nieuwe Rijn. Diep en diep triest.

Sjoerd op 09-07-2013 19:50

Direct alle vergunningen van dit heerschap en zijn vrouw intrekken... Gewoon onverantwoord.

jager op 09-07-2013 20:33

Sorry, ik was er niet bij op het water maar is inderdaad geen pretje zo'n ponton tegen een klein binnenvaart bootje...

Hanny op 09-07-2013 20:34

Belachelijke actie. Hoe haalt die man het in zijn hoofd om dit te doen.

Anoniem2 op 09-07-2013 21:40

Ik zou als politierechter zeggen in afwachting van het onderzoek direct het vaarbewijs ontnemen.

Martijn op 09-07-2013 22:01

Hierop is te zien hoe de "schipper" door de grachten dendert.

http://www.youtube.com/watch?v=868QpkIuzI4

Albert y Mara op 09-07-2013 22:47

Als niet-Leienaar vind ik het gedrag van Paul Groenen belachelijk om met een sleper en ponton juist op deze zaterdag door de grachten van Leiden te varen. Zou deze muis nog een staart krijgen voor deze man? Ik betwijfel het in onze HUIDIGE rechtstaat. Salu2 Albert

Di Mario op 09-07-2013 22:56

Ik heb helaas geen foto's en dergelijke, maar ik heb wel verontwaardiging. Wat een drama maatschappij zeg. Ik hoop dat ze een flinke straf krijgen. En dan geen geldboete, want dat geld proberen ze toch wel weer terug te krijgen op een andere manier. Maar gewoon een jaar niet varen of zo. 

Love As AlwaysDi Mario  

Hans op 09-07-2013 23:21

Zo blijk maar weer dat er meer gekken rond varen dan er opgesloten horen te zitten.Als je zulke kunstjes gaat flikken en mensen zo in gevaar te brengem spoor je net.zijn vaarbewijs maar eens een tijdje innemen, lijkt me dat hj die heeft.

Libertinowitz op 10-07-2013 08:36

De rederijen eigenen zich de Leidse grachten toe door te claimen beroepsvaart te zijn en altijd en overal voorrang te eisen.

Piet op 10-07-2013 10:56

dit is geen reclame...

Speurneus op 10-07-2013 12:01

Onderaan deze website staat het 06 nummer van meneer Groenen... Als we dan tóch bezig zijn...

candy op 10-07-2013 12:53

jammer dat ik er niet bij was, was er dwars voorgaan liggen met mn praam en politie deze vent direct laten oppakken. gaat echt nergens over, id om wat van deze foto's met korte tekst bij zn opstapplaatsen te zetten zodat eventuele mensen gewaarschuwd zijn waar ze aan boord gaan ??

Barrie op 10-07-2013 16:28
Ontgroene die gracht!
Rietepietz op 10-07-2013 18:06

Het ziet er zéker niet goed uit, het lijkt me sowieso nuttig eens uit te zoeken waarom deze ponton juist dié dag versleept moet worden. Het lijkt  natuurlijk verdacht veel op een aktie om het feestelijke gebeuren te dwarsbomen.

Klaas op 10-07-2013 19:16

Daar bestaat geen enkele twijfel over!! Meneer Groenen heeft een pathologische verziekings drang!! Daar leeft hij van!! Wanneer gaan we die eikel massaal nou eens boycotten? Gewoon ons ongenoegen uiten werkt niet meer!! Weg met die Groene gif kikker!! Wie heeft er ideeen?

Anoniem op 10-07-2013 22:13

Ik heb wel een idee! Op de Nieuwe Rijn ligt het vol met zijn pontons en een half weg gerot scheepswrak! Wat kunnen we er aan doen om die bende eens uit de stad weg te krijgen? Wie heeft er tips? Verder doet de politie onderzoek! Wie dit gezien heeft melden als getuigen....

Commentaar
Jouw naam/bijnaam
Website url
E-mail
Je Punt profiel
Hou mij op de hoogte
Ik wil op de hoogte gehouden worden
Vul deze captcha in
Dit is een verplicht veld
Domeinregistratie en hosting via mijndomein.nl