
Het zal nog even wachten worden tot de haring er echt is, maar het eerste vaatje is in Leiden gisteren al geveild tijdens de jaarlijkse haringparty van het 3 Octobergilde. Ondernemer Piet Sloos wist het vaatje in de wacht te slepen, maar zal nog twee weken op zijn haring moeten wachten.

Er was dan wel geen eerste nieuwe haring, het was wel de eerste dag dat het eindelijk een beetje warmer was.
Vaste veilingmeester van deze haringparty is Alexander Pechtold, die ook dit jaar gelukkig weer even tijd vrij kon maken om naar Leiden te komen.

Tom Holswilder van Koetshuis de Burcht offerde zich graag even op om de oesters voor te proeven die zijn restaurant ging serveren.

Het gilde bestaat uit vele ondernemers in Leiden. Zij steunen hiermee onder andere de Hutspotmaalijd en de uitdeling van Haring en Wittebrood met 3 October. En dan vraag je je toch af waar hadden Trudy Kwik en Sander Pardon het over.

Alexander Pechtold werd tijdens de veiling bijgestaan door Claas Griffioen en Gerda Schukking.

Ton Bakker liet even zien dat het vaatje echt leeg was.

Je ziet Alexander denken, hoe draai ik ze vandaag op een vriendelijke manier een poot uit voor het goede doel.

Zeker met dit mooie weer blijft het Burchtplein een toplocatie.

We gaan beginnen met de veiling waarvan de opbrengst dit jaar wordt gebruikt voor duurzamere verlichting tijdens de Taptoe.

Voordat het eerste vaatje via het Amerikaanse systeem werd geveild kwamen er eerst een aantal andere kavels aan bod die bij opbod geveild werden.
Voor zowel Rudo Slappendel van Unity FM als voor Chris de Waard Sleutelstad FM duurt het wachten op de beslissing van het Commissariaat voor de Media wie van hen de uitzendlicentie voor de komende vijf jaar krijgt wel erg lang. Je wordt er in elk geval niet vrolijker van.

Ik schreef toch al dat het een van de eerste echt warmere dagen was.

Tijdens de veiling werd er druk meegeschreven wie geboden heeft.

Ook de Schouwburg en de Stadsgehoorzaal waren aanwezig. Gelukkig kochten zij niet de haring, want een Schouwburg die naar haring ruikt lijkt mij ook niet alles.

Dat is nu weer het voordeel van de Oesters die ruik je een stuk minder.
Na afloop van de veiling wilde Chris de Waard natuurlijk nog wel een commentaar Alexander Pechtold op zijn ondertussen alweer elfde optreden als veilingmeester.

Ook Leendert had nog wel wat vragen.

Drie (fractie) voorzitters op een rijtje Alexander Pechtold van D66, Gerda Schukking van het 3 October Gilde en Michiel Zonnevylle van de 3 October Vereeniging.

Regelmatig loopt er iemand door je beeld als je foto's neemt, vroeger gooide ik dat gelijk weg. Tegenwoordig check ik het thuis toch nog even. Soms levert dat grappige foto's op zoals hier met een zwevend blad.

Hoe heet die nieuwe site ook alweer Trudy, iets met Leidsch en Nu geloof ik he.

Het geluid was toch een overzichtelijk klusje Bert, dan moet het de zon zijn waar je last van hebt.Wat mij betreft kon er geen zon genoeg zijn, eindelijk voorjaar en dan komt die haring vanzelf.
In het filmpje nog wat sfeerbeelden van deze zonnige (oude) Haringparty.
En natuurlijk nog veel meer foto's in de fotoslideshow met een echt 3 Octobermuziekje eronder.
Reacties
En waar is nu die haring...
Ziet er weer gezellig uit.
Mis alleen de haring op de foto's.
Fijne dag.
Groetjes van Ann
nou dat was toch weer een goede opbrengst,petje af hoor.
Weer op en top vastgelegd allemaal! Het is een gave!
Wachten duurt vast lang voor de koper van het eerste vaatje. En dan maar hopen dat er daadwerkelijk haring aan land wordt gebracht.
Als we het over lekkere hapjes hebben....... neem jij de oesters maar ..bbbrrr.... dan hou ik me wel bezig met de jongeman die ze aanbiedt...... nou ja , als ik 40 jaar jonger was dan hé! ;-)