
Het gaat een waanzinnig raar en druk weekend worden. Vanaf vrijdagmiddag ben ik vrijwel continu in de weer met de opvang van de toplopers van de Leiden Marathon, daarnaast is er dit weekend Schemerstad, de Museumnacht, Verrassend Winkelweekend en de huldiging van ZZ Leiden die donderdagavond Landskampioen werd. Over al deze drukte straks meer, eerst even naar een heel mooie opening afgelopen donderdag. Dress For Success is een non-profitorganisatie die in Nederland meerdere winkels heeft met kleding voor mensen die gaan solliciteren maar geen geld hebben om daar representatieve kleding voor te kopen. Ook Leiden heeft nu een Dress For Success winkel. Deze werd afgelopen donderdag geopend door wethouder Robert Strijk.

In de Dress For Success winkels kunnen met mensen met een minimum inkomen gratis representatieve kleding krijgen voor hun sollicitatie. Bij gratis denk je al gauw al een beetje smoezelige winkel met wat enthousiaste vrijwilligers die het goed bedoelen maar je niet echt een gevoel van zekerheid geven. De Dress For Succes winkel in Leiden kan zich qua kleding en inrichting meten met een modezaak die klasse uitstraalt.

Er hangt veel representatieve kleding voor zowel dames als heren.

Kostuums waar je als man met een gerust hart mee op sollicitatiegesprek kan.

Ook aan accessoires is gedacht.

Een team van gemotiveerde vrijwilligsters staat klaar om de klanten niet alleen van goed advies te dienen, maar ook dat steuntje in de rug te geven die sollicitanten zo vaak nodig hebben. Robert Strijk ging graag met deze enthousiaste ploeg even op de foto.

Het was gezellig druk op de openingsreceptie met ook vertegenwoordigers van de woningbouwverenigingen Portaal en de Sleutels. Zij bieden de komende vijf jaar het pand en alle bijkomende kosten aan.

Er viel nog een mooi project op deze middag. De bediening werd verzorgd door de jongeren van 2Work4.

Dit project is opgezet door welzijnsorganisatie Libertas Leiden en biedt jongeren een extra zakcentje met bijbaantjes om werkervaring op te doen.

De bezoekers keken hun ogen uit in de nieuwe winkel.

Het blijft natuurlijk jammer dat in een relatief rijk land als Nederland voedselbanken en dit soort winkels nodig zijn. Aan de andere kant toont het gelukkig nog de menselijke kant van onze samenleving.

Het komende weekend wordt voor mij een van de drukste weekenden van het jaar. Er komen wel blogs en verslagen maar die kunnen op de meest vreemde tijden verschijnen of uitgesteld worden. Ik werk als vrijwilliger al 21 jaar mee met de Leiden Marathon. De laatste jaren als coördinator opvang toplopers. Daarom ben ik vanaf vrijdagmiddag druk bezig met de transfers, inchecken bij het hotel en begeleiding van de toppers voor en na de Leiden Marathon. Daarbij gelukkig ondersteund door Taxi Wielkens voor de transfers van en naar Schiphol en het Stadsparkeerplan voor vervoer in de stad zondag. Voordeel is wel dat je altijd met en voor de winnaars werkt en dan zijn dat elk jaar weer een beetje mijn winnaars.
Eigenlijk heb ik er geen tijd voor, maar vrijdag en zaterdagavond is er weer Schemerstad Leiden. Een rondvaart door Leiden met langs de kant diverse korte theateroptredens.
Een beetje goed organisator weet het nuttige met het aangename te combineren. Zodoende vaar ik op uitnodiging van organisator Groepswijzer en de Leidse Rederij met een paar toplopers en de manager van de buitenlandse toplopers mee. Zij een mooi toeristisch uitje en ik hoef niets te missen.
Zaterdag wordt moeilijker, ik zal vrijwel zeker het Verrassend Winkel Weekend en de Museumnacht gaan missen. Daar tegenover zit ik wel heerlijk te eten met de toppers in Holiday Inn en zorg daar dat de laatste wijzingen met startnummers etc in orde komen.
En alsof er nog niet genoeg te doen was in Leiden, werd donderdagavond ZZLeiden Landskampioen basketball. (foto via twitter van Ramses Braakman)

Je raadt het al, de huldiging is uiteraard zondagmiddag 12:45 uur op het Stadhuisplein precies tussen start en finishgebied van de Leiden Marathon. Op dat moment finishen op de Vismarkt de lopers op de hele en halve marathon en maken even later de lopers van de vijf en tien kilometer zich klaar voor de start op de Breestraat.
De lopers halen de finish wel, dat is geen probleem. Ben alleen benieuwd hoe ik zondagnacht na het marathonfeest finish na dit drukke weekendje.
In de fotoslideshow nog een aantal foto's van de opening van Dress For Success.
Reacties
Om eerlijk te zijn.. Ik denk dat elk land minima nodig heeft omdat anders de economie nooit 'goed' kan draaien...
Dus het is gewoon goed dat er zulke initiatieven zijn!
Het geeft aan dat er toch nog mensen in deze samenleving zijn die vrijwillig opkomen voor het leed van anderen.
Wat een drukte zeg, maar ik zeg je, jij kunt het wel. Dat van die winkel, in één woord geweldig.
Love As Always
Di Mario
Pfffffffffffffff............ je hebt het er maar druk mee.
Neem af en toe ook even je rust.
Fijne dag.
Groetjes van Ann
Pas je wél een beetje op jezelf Glibber? Mooi doel die winkel want inderdaad, als je al wat langer "minima bent" is je klerenkast wel aardig ingedikt !
Succes met je drukke weekend maar ik weet zeker dat je er óók reuze van gaat genieten !