
Update 3: Donderdag 25 april. De commissie beroep en bezwaarschriften ziet geen reden de pontons te verbieden alles is volgens de regels geregeld. Met andere woorden geen kruis door het feest maar door de publieks onvriendelijke claim.
Update 2: Vrijdag 26 april wordt pas duidelijk of het feest op maandagavond 29 april en dinsdag 30 april kan doorgaan.
Update; begrijp dat rederij Rembrandt vanwege eerdere succesvolle claims nu ook haar "vriendjes" Bootjes & Broodjes, Schuitje Vaart en Veringa meegesleept heeft. Vorig jaar sloegen ze elkaar allemaal nog zowat de hersens in. Nu gezamenlijk op jacht naar geld. Vandaar de kopfoto maar even aangepast.
Vrijdagmorgen is er een gesprek tussen de gemeente en Rederij Rembrandt over de afsluiting van de Nieuwe Rijn met Koninginnedag. Behalve kwaad, word ik er nu echt moedeloos van. Alweer probeert Rederij Rembrandt een groot Leids feest te verstoren waarschijnlijk in de hoop er weer geld uit te slaan. Sorry ik ga nu echt zeggen wat ik er persoonlijk van denk. Als je geen bedrijf kan voeren stop er dan gewoon mee en probeer niet over de ruggen van de belastingbetalers en feestvierders elke keer je begroting op orde te krijgen om via claims feesten te verbieden. Vrijwel iedereen in Leiden is keihard bezig om er een onvergetelijke Koninginnedag en Troonswisseling van te maken en op die manier duizenden extra toeristen naar de stad te trekken. Winkeliers en Centrum Management zorgen al in het weekend dat de stad bruist met tal van optredens en acties. De Vereniging Koninginnedag heeft een mooier en grootser programma dan ooit met ook diverse schermen in de stad zodat niemand iets van de Kroning in Amsterdam hoeft te missen. De laatste jaren bruist Leiden met Koninginnedag met ruim tienduizend bezoekers tijdens het concert van Armin van Buuren, tienduizenden bezoekers aan de Vrijmarkt en ook duizenden feestvierders op de pontons over de Nieuwe Rijn. Als het aan Rederij Rembrandt ligt komt er een groot kruis door het feest op de Nieuwe Rijn.
Na met succes geld te hebben verdiend met claims tegen Serious Request 2011, de 3 Oktoberfeesten en afgelopen jaar de ijsbaan, proberen ze het nu weer een weekje van te voren. Gelukkig heeft de gemeente naar ik begrepen heb alle risico's ingedekt dus maken ze waarschijnlijk weinig kans.

De gemeente heeft ook rekening gehouden met een zo'n kort mogelijke stremming van het vaarverkeer. Er blijft tot maandag een doorvaart mogelijkheid. De hele stremming duurt dus maar anderhalve dag. Maar ja, aan de andere kant als je met cassettebandjes werkt in plaats van echte gastvrouwen of heren dan heb je wel een probleem natuurlijk en kan je niet op actualiteit inspelen.
Het zou natuurlijk ook jammer zijn voor alle pleziervaart die eindelijk eens ongehinderd door de doorduwende en toeterende boten van Rembrandt nu eens dagje lekker op het water kunnen dobberen en feestvieren.

Mocht Rederij Rembrandt in het gelijk gesteld worden dan zou het nog wel eens extra druk kunnen worden langs de grachten.

Regelmatig wordt ik verbaal aangevallen door mevrouw SB van Rederij Rembrandt over het feit dat zij een onderneming moet draaien. Ergens (moet ik wel heel diep zoeken hoor) snap ik haar wel, maar hoe leg je iemand die nergens begrip voor heeft uit wat ondernemen is. Volgens mij is ondernemen geven en nemen en investeren in de toekomst. Zo'n anderhalve dag afsluiting, 3 oktober en de ijsbaan trekken een hoop extra toeristen naar de stad die op een later moment weer terug komen om op hun gemak van de stad te genieten.

Ook wordt mij regelmatig verweten dat ik misschien wel een beetje voorkeur heb voor de Leidse Rederij. Dat kan ik niet ontkennen, maar dat komt omdat zij zich het hele jaar vaak belangeloos inzetten voor de promotie van Leiden. Ik had bedacht voorlopig geen reclame te maken voor de Leidse Rederij, alleen door deze kamikaze-actie van Rederij Rembrandt kan ik er toch even niet omheen. In het kader van de nationale viering van de Troonswisseling is er op zaterdag 27 april een Kroningsvaart van Den Haag naar Amsterdam. Burgemeester van Aartsen geeft symbolisch de Kroon aan een aantal roeiers die hem vervolgens naar Amsterdam brengen waar wethouder Andreé van Es hem namens het college van B&W in ontvangst zal nemen. Uiteraard wordt Leiden aangedaan op deze tocht en moest er ook een Leidse inbreng zijn volgens de Amsterdamse organisatie.

Het kan toeval zijn, maar zou het misschien ook met een positieve instelling te maken kunnen hebben dat juist de Leidse Rederij werd gevraagd mee te varen met deze Kroningsvaart.

Dit was een extra ingelaste blog, zodra er een uitslag is komt deze er uiteraard op.
Reacties
Hier wordt je toch wel héél simpel van, ik bedoel dus van Rederij Rembrandt!!! Het lijkt wel of doe lui er daar een sport van maken om een ander zijn pleziertje te misgunnen! Deze eigenarenvan deze rederij moeten lekker hun bedrijf in Amerika gaan opstarten, daar kunnen ze voor ieder "akkefietje" naar de rechter stappen en hun financiele eisen op tafel gooien, wat een kleine kinderen zeg, bah! Hebben die mensen dan een bord voor hun kop? Ze zijn er gewoon op uit om duizenden mensen te duperen! Ik hoop dat de gemeente Leiden nu eens niet hun kop laten hangen en deze "ondernemer" voor nu en eens en altijd eens goed de waarheid verteld en hen de kop kan indrukken, want dit is toch van de gekke! Denken ze dan dat iedereen een "rondvaart" door de grachten van leiden gaat maken op Koninginnendag? Whahahaha, nou misschien, laten we zeggen zo'n70 tot 100 mensen, als het mooi weer is? Wat kost een Rondvaartje bij hen, ik lees op hun site een volwassen € 10,00 voor een urrtje, dus laten we de gemiddelde prijs nu een nemen van van zo'n € 08,50 dan kom je in het uiterste geval op zo'n € 850,00 uit. Laat Leiden hen alsjeblieft € 1000,00 geven als "schadevergoeding" en laten ze dan hun handen dichtknijpen, bah, bah en nog eens bah, wat een stelletje "muggenzifters" zeg! Deze mensen maken zich hier, bij het Leidse publiek/bevolking, niet populair en krijgen straks echt de naam van "verziekers"! Zo maken ze ervan dat straks niet iedere Leidenaar meer "mondelinge reclame" voor dit bedrijf zal gaan maken, want op deze manier maken ze zich het eigen wel moeilijk en erg belachelijk bij de Leidse bevolking! Ik hoop dat zij nu eens goed gaan nadenken en zichzelf eens achter de oren gaan krabbelen! Met vriendelijke groet, Ruud K te Leiden. Btw, ik wens trouwens hierbij iedereen een hele fijne en goede Koninginnendag met heel veel mooi weer en gezellige festiviteiten in onze mooie stad, geniet ervan! ;-)
€ 10,00€ 9,00 *
€ 8,50€ 7,65 *
Toelichting: Bovenstaande prijzen , die onderaan het artikeltje staan, zijn de prijzen van de duurste aflopend naar de goedkoopste rondvaartprijzen van Rembrandt, wat zouden zij dan als ïnkomsten derven, als zij een stukje om zouden moeten varen, of hun bedrijf een dagje stil leggen? Ik bedoel maar, ;-)
Dat noem ik dwarsliggen om het dwarsliggen! Zielig dat het zo gaat, ik hoop dat ze geen gelijk gaan krijgen en alles zoals gepland kan doorgaan.
Ondanks alle ophef is het normaal dat een gewoon bedrijf een schadevergoeding krijgt als die zijn normale werkzaamheden niet kan uitvoeren. Zo'n schadevergoeding wordt gewoonlijk door betrokken partijen vastgesteld.
Dat hoort het uitgangspunt te zijn. En daar is op zich niets mis mee. Over Rembrandt kan ik niets zeggen, ik ken de rederijen daarvoor veel te weinig.
Overigens vraag ik me af of de Leidse Rederij nog steeds gebruik maakt van gesubsidieerde arbeid.
Anyway, ik neem aan dat partijen er wel uitkomen.
Als ondernemer begrijp ik dat Rederij Rembrandt baalt van de afsluiting en de daardoor onstane opbrengstenderving. Echter, de manier dat zij het aanpakken vind ik totaal verkeerd. Een tegemoetkoming in de kosten vragen zou voldoende moeten zijn ipv te dreigen met rechtszaken etc. Als vergelijking kijk ik dan naar de situatie bij ons in het land. Daar zitten elk jaar weer veel weidevogels te broeden (dit jaar zelfs het eerste grutto-ei van het Land van Wijk en Wouden gevonden). Daar kan je natuurlijk voor kiezen geen rekening mee te houden, dat kost immers tijd, grasopbrengstverlies, graskwaliteitverlies en dus ook geld. Wij hebben ervoor gekozen om dmv vrijwillige vogelwachters van de Agrarische natuurvereniging Land van Wijk en Wouden, de nesten te zoeken en te markeren. Zo kunnen wij om de nesten heen maaien als we gaan maaien en de nesten beschermen als wij onze dieren het land in laten. Dit geeft extra werk en opbrengst verlies maar daar krijgen we dan een tegemoetkoming in de kosten voor terug. Dit dekt niet alle kosten maar het plezier van anderen, en onszelf, bij het zien van de jonge weidevogels die hierdoor geboren worden is ook wat waard!
Rederij Rembrandt zou zich moeten schamen dat ze zo'n ophef maken over het houden van grote feesten waar zo veel mensen plezier aan beleven. Als ondernemer moet je flexibel zijn, verleg je route en maak bijvoorbeeld een alternatieve route zodat je mensen van de ene feestplek naar de ander feestplek kan vervoeren over het water, daar kweek je goodwill mee en dat is veel meer waard!
Ik respecteer je mening, ik sluit me er zelfs bij aan. Dit is niet in het belang van leiden. Hier zijn een aantal feesten gewoon door de gemeente vastgesteld met de nodige maatregelen. Niks claims...
Ik ken natuurlijk geen van de genoemde partijen maar het klinkt in ieder geval wél heel kinderachtig! Ik hoop dat het geen roet in het feest gaat gooien dit gedoe!
Je bent niet de enige die 'fan' is van de enige echte Leidse rederij. En terecht. Laten we eerlijk zijn. Het lijkt in mijn ogen soms zelf zo dat ze alleen maar bezig zijn met liefdadigheid ipv een onderneming runnen.
Love As Always
Di Mario
Vervelend zo'n rondvaart boot oorlog hoor!
In 3 dagen kun je natuurlijk geen feest meer op poten zetten ,zo krijgen ze hóe dan ook hun zin .
Naar volk! ipv dat ze helpen om de stad Leiden te promoten en meer bezoekers (lees meer opbrengst) naar de stad te halen, breken ze alles het liefst af, alleen om hun eigen zakken te vullen! zijn geen leienaars zeker!
Bezwaar "gekielhaald", en terrecht!