
Mocht je een kerstboom met kluit hebben en geen plek in je tuin, dan breng je hem toch gewoon naar het asiel. Het asiel, ja inderdaad naar het asiel. Woensdagmiddag werd aan de rand van Oegstgeest vlakbij Leiden het kerstbomenasiel geopend.

In de biodiversiteitstuin van de stichting Vrij Goen kan je de kerstboom stallen om volgend jaar in december weer op te halen. Sinds kort zit de tuin op een nieuwe locatie langs de Rhijnhofweg tussen Leiden en Oegstgeest.

De oliebollen werden niet gestald en mochten opgegeten worden.

Altijd handig een fiets met een bakje erachter, kan je twee bomen tegelijk brengen.

Er waren boompjes bij waarvan ik dacht, één nachtvorstje en ze leggen het loodje. Maar schijn bedriegt, ze waren gewoon hun naalden verloren door de warmte in huis denk ik.

Voordat de bomen geplant worden werd bij de ingang eerst de pot eraf gehaald en kregen de bomen een nummer om volgend jaar weer opgehaald te kunnen worden. Hier bleek ook dat er soms bomen met kluit verkocht worden waar helemaal geen wortels aanzitten.

Per kruiwagen werden ze naar het gedeelte gebracht waar het kerstbomenasiel komt.

Meestal wordt je als genodigde in de watten gelegd. Dat lag hier ietsje anders, je moest wel even de eerste gaten helpen graven.

Ze waren zo druk bezig met graven dat ze er pas halverwege achter kwamen dat ze elkaar nog geen gelukkig nieuwjaar hadden gewenst.

Ik kwam opeens op een geweldig scrabble of wordfeudwoord, kerstboompuppyasiel.

Na het graven was er voor iedereen soep of iets fris te drinken. Met een beetje creativiteit kan je overal koken zelfs in de biodiversiteitstuin.

In het filmpje een korte sfeerimpressie van de opening van kerstbomenasiel.
De komende weken kunnen op woensdag en zaterdagmiddag de kerstbomen nog gestald worden. De kosten voor het stallen zijn € 10,00. Wil je meewerken in de tuin of hem bezoeken kijk dan even op de site van Vrij Groen voor openingstijden en mogelijkheden. In de slideshow nog een paar willekeurige foto's. Alle foto's even op je gemak bekijken kijk dan op mijn speciale fotopagina.
Reacties
wat een geweldig idee en Emile, wat een heerlijke reportage. Heb in een deuk gelegen :)
Er zijn toch al veel mensen op af gekomen he? Of zijn dat allemaal vrijwilligers? Ik ben benieuwd hoe het er over een paar dagen uitziet :D
Leuk idee
Volgend jaar een foto?
Helaas, geen boom meer sinds vorig jaar.... Maar wel een ludiek idee.
Dat is beter dan verbranden. Heel goed. En.... heerlijk in beeld gebracht.
Love As Always
Di Mario
Goed idee. Maar hebben de mensen ook bedacht dat die boom ineens een groeispurt kan maken en dat je hem volgend jaar het huis niet meer in krijgt :-)
Leuke foto's, Emile! Bedankt! Namens Vrij Groen
Wat een goed initiatief.
Zo blijven de bomen tenminste leven en kunnen ze nog jaren mee.
Fijne dag.
Groetjes van Ann
Dat lijkt me een heel goede zaak , wij proberen ook altijd de boom in de tuin over te houden , soms lukt dat een jaar ,maar heel vaak helemaal niet !
Wel leuk, maar ik heb ooit (een jaar of 22 geleden) een nepboom met alles er op en er aan gewonnen. En dat was wel gemakkelijk, maar nu gaat die ook aftakelen, maar de mijne hoef ik hier niet te brengen, want die groeit helaas niet! Leuke serie!!
Groetjes
Met alleen maar kunstboompjes in huis heb ik hier niets te zoeken. Grtz Mara