
Temperaturen kunnen snel oplopen. Ik liep woensdagavond richting de Qbus bij een temperatuur van, ik schat min zeven graden, binnen gekomen waande ik mij gelijk in veel warmere oorden. Zoals ik al eerder schreef, tijdens de Leidse Jazzweek is er plaats voor diverse muziekstromingen vandaar dat ik vanavond een avondje Klezmermuziek ging bekijken van de Deense band "Mames Babegenush".

In 2010 wonnen zij de Jewish Music Competition, daarnaast stonden zij in grote concertzalen en op diverse festivals zoals het befaamde Roskilde.

Lekkere "feest"muziek, maar ook met zo nu en dan rustige solo's.

Ik ben nooit in Israel geweest, maar de muziek deed mij toch ook denken aan dorpspleintjes in andere zuidelijke landen, waar het altijd gelijk spontaan feest was als er gespeeld werd. Ook in de Qbus was het vrijwel de hele avond feest bij het overwegend jonge publiek.

Mooie combinatie accordeon met saxofoon.

De band speelde in een ruk door anderhalf uur achter elkaar en kreeg er zelf steeds meer lol in.

Het publiek ook trouwens.

Eerst dacht ik er komen nog zoveel concerten de komende dagen, ik blijf lekker thuis bij de warme kachel. Naderhand geen spijt dat ik toch even de kou in ben gegaan om dit te zien.
In de slideshow nog een paar foto's. Zelf vind ik ze niet echt super maar ik ben aan het experimenteren om nu ook eindelijk maar eens zonder flits concerten te gaan fotograferen. En ja dat is even wennen, maar wel een mooie week om uit te proberen. Er waren uiteraard vanavond nog veel meer concerten in de stad. verslagen daarover zijn vrijwel zeker te vinden op de site van Muziekgezien.
Reacties
Lekker zwingen met min 9 hier dan!
Ik ben deze meteen gaan googlen, want ik kende ze niet. Je hebt wel heel veel van dit soort bands. Hier was ook vorig jaar een band aan het optreden. Dinnetje heeft toen spontaan een nummer met ze meegezongen. Leuk om te zien.
Love As AlwaysDi Mario
je foto's spreken weer voor zich, heel veel gezelligheid. ;-)
Vrolijke swingende muziek. Heel uitnodigend om een dansje te wagen.
Ha LG,
Dacht dat ze aan het rock and rollen waren, maar het jazz. oma
Het spijt me. Bij Klezmermuziek loop ik echt gillend weg. Vind dat de verschrikkelijkst denkbare muziek... Wordt er ook heel nerveus van.
Zo leuk voor de muzikanten dat de muziek zo in de smaak valt bij het publiek. Weet je meteen waar je het allemaal voor doet (naast je eigen plezier dan hihi).
Ziet er inderdaad heelijk swingend uit!
tsja.. Maar tegen kou kun je je kleden Glibber...
Was weer Leids gezelli!
Ziet er weer gezellig uit.
Fijne dag.
Groetjes van Ann
OT. Ik kom nog een keer terug voor je laatste logje. Er komt maar geen reactiescherm. Is wel vaker bij punt.nl ;-)