Abonneren
Abonneer je nu voor nieuwe artikelen op deze website!
Laatste reacties
Evenementen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pageviews
Kijk ook eens hier.
 
 
 
 
 
 
 

Alles over Leiden
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

zoeken
Zoek hier op trefwoord in mijn archief.

powered by FreeFind
Wat speelt er in Leiden
 
 
 
Info per E-Mail
Fotografie en film.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/juni%202014/1457075_562938620447836_1203833434_n2-kopie.jpg


 


Nieuws

Statistieken
Duizenden bezoekers langs de kant bij intocht en optocht Sinterklaas in Leiden.

Ondanks de kou stonden er zaterdagmorgen toch weer duizenden ouders met hun kinderen langs de kant bij de intocht van Sinterklaas. Het leek er even op dat de zon de mist zou verdrijven maar toen Sinterklaas bijna bij Leiden was trok het dicht en werd het ijzig koud.

Sinterklaas wilde dat de Pieten keurig verzorgd aankwamen in Leiden, vandaar dat er een korte tussenstop werd gemaakt om iedereen even naar de kapper te laten gaan. 

Daarna zag iedereen er weer keurig uit om terug te gaan naar de boten.

Piet dit is geen stoomboot maar een tuk tuk.

En nee Pieten blijf van die Segways af we gaan gewoon met de boot.

Het was een hele klus voor Sinterklaas om alle Pieten weer terug te vinden, ze leken wel in mist opgegaan te zijn.

Uiteindelijk zaten alle Pieten weer op de boten en konden we op weg naar Leiden. Met alle muziek en capriolen van de Pieten ging dat niet onopgemerkt en al gauw voeren er een hoop boten mee met Sinterklaas.

We voeren keurig volgens het schema wat Sinterklaas mij had opgegeven naar Leiden. Zodoende voor de Paniekpiet weing paniek vandaag, hij mocht een dagje thuisblijven.

Ook de Wegwijspiet had een rustig dagje, twee zwanen zwommen vooruit en wezen ons feilloos de weg naar de Beestenmarkt.

Het lijkt wel of er elk jaar meer boten en bootjes meevaren als Sinterklaas aankomt in Leiden.

Gelukkig ging dit jaar de Blauwpoortsbrug gelijk open en hoefden we niet zoals vorig jaar over te stappen in een rubberbootje van de politie.

Zoals elk jaar stonden behalve de duizenden kinderen ook mevrouw Monique en burgemeester Henri Lenferink de Sint weer op te wachten.

Sinterklaas was blij weer in Leiden te zijn en beloofde dat hij ondanks het vertrek van mevrouw Monique toch volgend jaar weer naar Leiden komt. Mevrouw Monique heeft Sinterklaas 21 jaar geholpen bij zijn intocht in Leiden.

Ook op de Beestenmarkt stonden Segways en nu Sinterklaas het veel te druk had met de kinderen konden de Pieten er toch stiekem mee rondrijden.

Sint zag het allemaal niet, hij had het veel te druk om samen met burgemeester Henri de kinderen een handje te geven.

Ondertussen maakten de Pieten er een groot feest van op de Beestenmarkt.

En toch en toch en toch, herkende ik deze meneer ergens van. Toen ik vroeg heb ik u afgelopen week niet ergens op tv gezien, bijvoorbeeld bij Dieuwertje Blok, zag ik opeens een lichte paniek ontstaan. Ik hoorde hem nog net zeggen, paniek paniek paniek en was opeens weer verdwenen.

Ik vraag mij toch af waar dit gesprek over ging, hoe dan ook ze begrepen elkaar volledig zo te zien.

Het werd tijd voor de optocht, op het Stadhuisplein stonden ondertussen ook al honderden kinderen op Sinterklaas te wachten. Vooraf gegaan door FBL ging Sinterklaas op weg naar het Stadhuisplein.

Echt snel ging het niet maar dat kan ook niet met al die kinderen langs de kant die even naar Sinterklaas wilden zwaaien.

Sinterklaas had veel Muziekpieten meegenomen dit jaar.

Maar ook Ponypietjes reden mee in de optocht.

In het filmpje meer over de optocht, nu eerst even warm worden in het Stadhuis. Ik was niet de enige die even een korte pauze nam om warm te worden ook de Minipietjes zaten even bij te komen.

Ik moest Sinterklaas gelijk geven, dit is een van de aardigste agentes van Leiden.

Volgens mij kent Sinterklaas alleen maar aardige mensen. Hij had het in elk geval erg druk terwijl hij eigenlijk een half uurtje voor zijn rust in het Stadhuis was.

Heel even dacht ik dat de Hoofdpiet zijn naam ging veranderen in Bloospiet.

Elk jaar weer heb je dat ge-oh over de kleur van de Pieten. Laat ik dat nu eens voorgoed de wereld uit helpen. Zwarte Pieten zijn alleen zwart omdat ze zwart worden van al die schoorstenen waar ze doorheen moeten. En dat is geen fabeltje want hier heb je het bewijs. Een Papapiet met een babypiet, het babypietje is nog helemaal blank omdat hij nog niet door de schoorsteen is geweest.

Buiten waren de kinderen ondertussen druk bezig te proberen een Zwartepietendiploma te halen. Daar moet je heel wat voor kunnen zoals bijvoorbeeld het wortelhengelen.

Of het Zwartepieten ringgooien, ook een erg zwaar onderdeel.

Het Stafvangen wat echt heel moeilijk is.

De kinderen die hun Pietendiploma al gehaald hadden stonden te wachten om Sinterklaas een handje te geven en een cadeautje te krijgen. En daar mocht je gewoon je schoenen voor aan houden.

Niet alleen kinderen wilden een handje van Sinterklaas, want je bent nooit te oud voor een handje van Sinterklaas.

Eindelijk aan de beurt om even bij Sinterklaas te komen, het was het wachten waard.

Omdat niet alle kinderen er zaterdag bij konden zijn heeft Sinterklaas besloten vanaf zondag elke dag iedereen te ontvangen in het Huis van Sinterklaas in de Waag.

Met het filmpje kunnen Sinterklaas en de Pieten nog even terugkijken op deze intocht, maar jullie mogen ook kijken hoor.

Kleine tip, Sinterklaas had bijna al zijn Pieten meegenomen naar Leiden. De komende week moeten ze natuurlijk weer het land in, maar zondag (vandaag) zijn ze allemaal nog in Leiden. Je kan ze tegenkomen in het Huis van Sinterklaas, maar ook overal in de stad op straat en in de winkels. In de fotoslideshow nog een willekeurig aantal foto's.Wil je alle foto's terugzien kijk dan even op mijn speciale fotopagina.

Reacties

Sjoerd op 25-11-2012 08:36

Hij is in ieder geval goed aangekomen. En met al dat plezier wat die kinderen eraan beleven, is het dat ook waard.

Hanny op 25-11-2012 10:54

Wat een groot spektakel weer. Leiden bezorgt de Sint een geweldige ontvangst!

Anneke op 25-11-2012 12:07

Wat een mooi ontvangst van de Sint.

Fijne dag.

Groetjes van Ann

Rietepietz op 25-11-2012 20:15

Zoals het hoort , een feest voor groot én klein ! Je hebt ongetwijfeld genoten !

Linda Kwakernaat op 25-11-2012 21:53

Ja het leek hier ook op te klaren, maar tioen de sint kwam regende het.

Het kon de pret noet drukken.

Alle lof aan de plaatselijke winkeliersvereniging die het weer een nieuw en leuk leven hebben gegeven

oma op 25-11-2012 22:15

Ha LG,

Gelukkig was de sint een week eerder hier aangekomen en waren de kruidnootjes op door oma.

Gelukkig weer een nieuwe voorraad binnen, kinderen en ouders weer blij. oma

carla op 25-11-2012 22:55

wat een heerlijk gezicht, de Sint en al die pieten............

Pauline op 25-11-2012 23:56

Wat een bijzonder mooie foto van die oude mevrouw met haar sneeuwwitte haar en de Sint!

Emmelinda op 25-11-2012 23:58

Hihi die koppies ook als ze bij Sinterklaas in de buurt zijn. Maareuh...die spelletjes vind ik ook leuk die je kunt doen om het  Zwartepietendiploma te krijgen ;-). Leuk bedacht en vormgegeven :D

tagrijn op 26-11-2012 21:00

Die oude mevrouw die sint een hand geeft en heel ootmoedig erbij kijkt, is top!

Albert y Mara fotoblog op 26-11-2012 22:39

Altijd weer leuk zo'n intocht van de Sint. Heb je weer mooi vastgelegd amigo Emile.

Commentaar
Jouw naam/bijnaam
Website url
E-mail
Je Punt profiel
Hou mij op de hoogte
Ik wil op de hoogte gehouden worden
Vul deze captcha in
Dit is een verplicht veld
Domeinregistratie en hosting via mijndomein.nl