Abonneren
Abonneer je nu voor nieuwe artikelen op deze website!
Laatste reacties
Evenementen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pageviews
Kijk ook eens hier.
 
 
 
 
 
 
 

Alles over Leiden
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

zoeken
Zoek hier op trefwoord in mijn archief.

powered by FreeFind
Wat speelt er in Leiden
 
 
 
Info per E-Mail
Fotografie en film.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/juni%202014/1457075_562938620447836_1203833434_n2-kopie.jpg


 


Nieuws

Statistieken
Paul van Meenen naar Tweede Kamer.
Zo'n tien jaar geleden (2002) moet Alexander Pechtold gedacht hebben, regeren is vooruitzien.
Daarom vroeg hij zijn buurman Paul van Meenen om als onderwijsspecialist in de Leidse gemeenteraad te komen zitten.
In 2006 werd Paul fractievoorzitter in de toenmalige tweemansfractie.
Mede door zijn opstelling tegen de Rijn Gouwelijn wist hij in 2010 de partij uit te laten te groeien tot de grootste partij in Leiden met tien zetels.
Een paar maanden geleden klopte (ondertussen al geen buurman meer) Alexander Pechtold opnieuw aan de deur en nu met de vraag of Paul in de Tweede Kamer als onderwijsspecialist zitting wil nemen.
Mocht de Leidse trend zich voortzetten dan moet D66 dus over vier jaar de grootste partij van het land zijn.
Vrijdagavond was er een afscheidsfeestje voor Paul.
Familie, (politieke) vrienden en partijgenoten waren uitgenodigd voor een politiek afscheid want Paul blijft uiteraard in Leiden wonen. 
Paul praat liever dan als middelpunt toegesproken te worden, toch ontkwam hij niet aan diverse korte toespraken.
 
 
Paul is de architect van de nieuwe open bestuurscultuur in Leiden met een coalitieakkoord van slechts twee A4-tjes.
Wonderbaarlijk genoeg kreeg afgelopen donderdagnacht deze nieuwe bestuurscultuur zijn echte vuurdoop met een bijna collegecrisis.
Dinsdagavond wordt er verder gepraat en dan moet blijken hoe sterk de coalitie is.
Gelukkig bedierf de sfeer in raad en college het feestje niet waaruit toch ook wel weer blijkt dat we tegenwoordig beter met elkaar omgaan met meer oog voor de stad en niet alleen de politieke poppetjes.
 
Behalve familie en vrienden was ook vrijwel (voor zover in staat na de slopende donderdagnacht)  de hele Leidse politiek aanwezig.
 
 
Paul werd even op het verkeerde been gezet toen wethouder Frank de Wit hem meedeelde dat hij na Alexander Pechtold de tweede D66-er in Leiden is die het erelidmaatschap van de Leidse afdeling heeft verdiend.
Het was volgens mij de eerste keer in tien jaar dat Paul even naar woorden moest zoeken.
 
 
Paul was zichtbaar vereerd met deze bijzondere onderscheiding.
 
 
Op weg naar de verkiezingen was er in Leiden een heus team Paul gevormd om hem te steunen en te promoten.
Het werk van het team is nog niet klaar en daarom ook vanavond nog druk in de weer.
 
 
Opvallend veel T-shirts met team Paul deze avond.
 
 
Paul heeft lang getwijfeld of hij wel of niet naar de Tweede Kamer moest gaan, er lag nog zoveel werk in Leiden en het is natuurlijk ook een onzekere stap.
Je denkt daarbij aan vrouw en kinderen, pensioen, toekomst en noem maar op.
De uiteindelijke beslissing nam hij nadat zijn kinderen ongeveer zeiden, "Pa maak je om ons geen zorgen en pak deze kans, we vertrouwen erop dat je zoveel mooi werk voor het land kan doen".
 
 
Om welke partij het vanavond ging was natuurlijk overduidelijk en al wist je het niet, je kon er gewoonweg niet omheen.
Tenzij je op een droogje wilde staan.
 
 
In zijn toespraak ging Paul in het kort langs tien jaar Leidse politiek en zijn verwachtingen van het werk wat hij in de Tweede Kamer wil gaan doen.
Er is op onderwijs nog heel wat ten goede te veranderen en daar wil ik mij sterk voor maken in Den Haag.
 
 
Persoonlijk vond ik het erg knap en sterk dat hij de college problemen van de nacht ervoor niet uit de weg ging.
Vol goede moed gaf hij aan vertrouwen te hebben in de uitkomst van dinsdagavond en dat in de oude cultuur de discussie niet zo serieus gevoerd zou zijn en er al lang wethouders gevallen zouden zijn.
(Ik hoop dat hij gelijk krijgt. Vrijwel iedereen is het er over eens dat we een goede wethouder financiën hebben, die echter wel continu achtervolgd wordt door o.a. fouten in het gemeentelijk apparaat.
Misschien niet altijd even slim naar buiten gebracht, maar wel met de intentie het probleem op te lossen.
Het is te hopen dat de partijen dinsdag beslissen voor belang van de stad en niet voor partijbelang.)
Dit gedeelte van Paul zijn speech werd uiteraard door partijen en pers met grote belangstelling gevolgd.
 
 
Chris de Waard van Sleutelstad FM maakte een filmpje van de afscheidsspeech.
Leuk voor Leidenaren om te zien, interessant als naslagwerk voor Leidse politici, maar vooral ook erg goed voor iedereen van buiten Leiden.
Ik weet zeker dat we van Paul in de landelijke politiek op onderwijsgebied nog een hoop gaan horen.
Mocht D66 in de regering komen dan zou het zomaar kunnen zijn dat hier de nieuwe minister of staatssecretaris van onderwijs staat te speechen.
 
 
Een speciaal woord van dank was er natuurlijk voor partijgenoot, vriend en maatje Aad van der Luit.
Samen hebben zij destijds vier jaar lang met zijn tweeën de kar getrokken en dat schept uiteraard een band voor het leven.
 
 
Walter van Peijpe van Groen Links had een mooie prent voor Paul meegenomen met als grapje in het hoekje de beruchte Rijn Gouwelijn.
 
 
En ik zou liegen als het niet zo was, maar er werd natuurlijk links en rechts toch nagepraat over donderdagnacht en misschien ook wel wat proefballonnetjes opgelaten.
 
 
Het bleef nog lang (politiek) gezellig op de Botermarkt.
 
 
Zelfs toen de verhuurder de tenten kwam afbreken werd er nog steeds gezellig geborreld.
 
 
Elze 't Hart die samen met Aad van der Luit dit afscheid had georganiseerd kon met een tevreden gevoel terugkijken op een geslaagde avond.
 
 
Paul alle succes in Den Haag en ik weet nu al dat iedereen, wel of geen aanhanger van D66 jou inbreng in de kamer zal gaan waarderen de komende jaren.
Voor de Leidse politici die misschien deze blog lezen.
Laat dinsdag het belang van de stad voorgaan op partijbelang, hoe moeilijk dit ook soms kan wezen.

Reacties

Sjoerd op 16-09-2012 09:03
Laat mij nou net op die partij gestemd hebben...
rietepietz op 16-09-2012 16:43
dat is mooi ,je hebt nu dus ook een lijntje met de haagse politiek ;-)
Gisella op 16-09-2012 17:22
Dan zullen we vaker van hem horen :-)
Emmelinda op 16-09-2012 19:31
Hihi, het was even scrollen maar ik heb haar/de foto gezien :D. Leuk!
Ik ben benieuwd wat we nog van Paul gaan horen. Er valt nog veel te sleutelen!
Di Mario op 16-09-2012 21:45
Dus binnenkort krijgen we live verslagen vanuit Den Haag van je ;-)
 
Love As Always
Di Mario
Annemarie op 16-09-2012 22:00
Afwachten dus wat er dinsdag gebeurd.. Spannend! fijn dat zijn afscheidsfeestje in elk geval geslaagd was!
oma op 16-09-2012 22:18
Ha LG, Was dat allemaal met of zonder gin? oma
Albert y Mara fotoblog op 17-09-2012 22:15
We hebben deze log met bijna gesloten ogen bekeken ;-) want voor ons was en is de grote winnaar de VVD van Mark.
Commentaar
Jouw naam/bijnaam
Website url
E-mail
Je Punt profiel
Hou mij op de hoogte
Ik wil op de hoogte gehouden worden
Vul deze captcha in
Dit is een verplicht veld
Domeinregistratie en hosting via mijndomein.nl