Ook de Leidse bejaarden genoten van de Peurbakkentocht.
Vorig jaar ontstond er grote commotie toen bleek dat er geen voorzieningen waren getroffen voor een aantal Leidse bejaarden om de Peurbakkentocht te kunnen bekijken.
Afgelopen week had ik het er nog met de nieuwe organisatoren over dat ze daar erg van geschrokken waren en er in alle drukte helemaal niet bij stil gestaan hadden, dat dit zo belangrijk was voor de bejaarden.
Ze waren dan ook blij dat dit jaar een aantal enthousiaste Leidenaren de koppen bij elkaar hebben gestoken om toch de bejaarden weer uit te kunnen nodigen.
De bejaarden werden ontvangen op een vrolijk versierde Apothekersdijk waar de vrouwen van de schippers van de Leidse Rederij ze verwelkomden met hapjes en drankjes.
Alle boten van de Leidse Rederij waren uiteraard op het water en zo hadden de bejaarden mooi zicht op de Peurbakkentocht.
Ruim op tijd werden de bejaarden uit Woonzorgcomplex de Parelvissers, Woonzorgcentrum Lorentzhof en 't Huis op de Waard door Lubbe met aangepast vervoer opgehaald en afgezet op de Apothekersdijk.
De bejaarden werden geholpen en bediend door de vrouwen van de schippers van de Leidse Rederij.
Ach dat is weer zo'n voordeeltje van een stichting met vrijwilligers, iedereen draagt met een brede lach zijn of haar steentje bij om het niet alleen toeristen maar zeker ook onze oudere Leidenaars naar hun zin te maken.
Iedereen zat klaar langs de kant, laat nu die Peurbakken maar komen.
Uiteraard was er voor hapjes en drankjes gezorgd.
En bij een echt feestje hoort een advocaatje met slagroom.
Lekker lepelen in je advocaatje met slagroom.
Ik denk dat veel (oudere) Leidenaren hem wel kennen, Isaac een mooi mannetje.
Hij woont tegenwoordig in 't Huis op de Waard.

Het is heerlijk toch om onze oudere Leidenaren zo te zien genieten.
Na afloop werd iedereen weer keurig thuisgebracht met de busjes van Lubbe Reizen, in de hoop er volgend weer bij te zijn.
Ik heb begrepen dat als het aan de Leidse Rederij ligt, ze het volgend jaar weer dolgraag willen regelen.
Simpele vraag, je kan niet vroeg genoeg zijn, wie sluit zich aan als sponsor.
Dit jaar konden 40 bejaarden genieten van de Peurbakkentocht , wie weet volgend jaar misschien wel 80.
Reacties