Per dag zie je nieuwe aanpassingen, borden en noem maar op.
Over ondertussen minder dan acht dagen gaat het Glazenhuis open of beter gezegd op slot als Gary Lightbody de voorman van Snow Patrol de deur achter de DJ's op slot draait.
Aansluitend geeft Snow Patrol een optreden op de Beestenmarkt.
Je ziet duidelijk dat we bezig zijn alles op tijd klaar te maken.
En ook de laatste lampjes worden in de bomen gehangen op de Beestenmarkt.
Er wordt schijnbaar nogal wat afval verwacht of er is in elk geval goed beleid op losgelaten.
Overal in het centrum zijn deze week opeens grote afvalunits opgedoken.
Het staat niet op alle plaatsen even mooi, maar zolang het effectief is geen probleem voor een weekje.
Ik zag dat zelfs KICI meewerkt om geld op te halen voor het Glazenhuis.
In afwachting van alle drukte ligt het Glazenhuis er nog stilletjes en verscholen bij achter de schermen.
Het was een mooie zaterdag dus gezellig druk in de stad.
Sommige belangrijke en goede doelen verdwijnen gelukkig nooit, alhoewel het zou natuurlijk nog mooier zijn als ze overbodig zijn.
Ook dit jaar staan de kerstpotten van het Leger des Heils weer in de centra van alle steden.
De markt blijft natuurlijk altijd trekken op zaterdag.
Genoeg te zien was er ook op en rond de ijsbaan op de Nieuwe Rijn.
Voor of na het schaatsen lekker even genieten van een warme glühwein of een ander drankje.
Terwijl de ouders boodschappen deden op de markt genoten vooral de kinderen op de ijsbaan.
Alhoewel even door je vader over het ijs geduwd worden is natuurlijk ook wel lekker.
Ik sprak van de week wat mensen die zeiden, nee joh ik ga er niet op het is zoveel jaar geleden dat ik geschaatst heb dan heb ik een stoel nodig om te oefenen, en dan ga ik goed af.
Zelfs daar is rekening mee gehouden.
Stoelen zal je niet meer zien op het ijs en achter zo'n dolfijn valt het niet op dat je hem nodig hebt om overeind te blijven.
Soms gaat er een wereld voor je open.
Daaf is gewend om zomers na een gezellig feestje op een van de boten van de Leidse Rederij de boel te moeten leegvegen, maar een ijsbaan vegen is toch weer heel iets anders.
Het is maar goed dat de Leidse Rederij zoveel vrijwilligers heeft want ook bij de kerstbomenverkoop waarvan de opbrengst naar het Glazenhuis gaat was het giga druk zaterdagmiddag.
De bomen worden indien nodig gratis thuisbezorgd.
Het is natuurlijk wel kicken als je boom op deze manier wordt thuisbezorgd.
Wedstrijdje doen wie het snelste optrekt?
Het was duidelijk de zaterdag voor de zondag van volgende week als hier echt de Glazenhuisgekte losbarst.
Reacties
Een kerstmarkt in de buurt van de schaatsbaan is natuurlijk pas écht een kerstmarkt !