Abonneren
Abonneer je nu voor nieuwe artikelen op deze website!
Laatste reacties
Evenementen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pageviews
Kijk ook eens hier.
 
 
 
 
 
 
 

Alles over Leiden
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

zoeken
Zoek hier op trefwoord in mijn archief.

powered by FreeFind
Wat speelt er in Leiden
 
 
 
Info per E-Mail
Fotografie en film.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/juni%202014/1457075_562938620447836_1203833434_n2-kopie.jpg


 


Nieuws

Statistieken
De Interviews, boeiend boek over boeiende mensen.
Over vrijwel elke stad of dorp worden tientallen boeken geschreven, maar een stad wordt niet alleen gemaakt door zijn historie of gebouwen.
Het zijn vooral de inwoners die een groot deel van de sfeer en historie bepalen, helaas zijn daar te weinig boeken over geschreven.
Miep Smitsloo maakte de afgelopen twee jaar wekelijks een interview met een stad of regiogenoot.
De interviews liepen uiteen van een hoogleraar, de korpschef Hollands Midden, Bep het Medium, Wesley Klein tot aan makelaar en presentator Harry Mens.
Miep heeft 62 van deze interviews gebundeld tot een uniek boek.
Het eerste exemplaar werd woensdag overhandigd aan burgemeester Henri Lenferink.
 
 
Veel van de geïnterviewden waren aanwezig bij de presentatie.
Zoals bijvoorbeeld hoogleraar anatomie en fysische antropologie George Maat.
 
Korpschef Politie Hollands Midden Jan Stikvoort die landelijke bekendheid kreeg na zijn optreden bij Pauw & Witteman naar aanleiding van het noodlottige schietincident in Alphen aan de Rijn dit voorjaar.
 
 
Het interview met Jan van de Geest staat mij nog sterk bij.
Een man die de wereld aankon en overal bij was in Zoeterwoude maar na een val van een ladder een hoge dwarslesie kreeg.
Van het een op het andere moment was zijn leven totaal veranderd.
Een interview wat aangaf hoe blij je elke dag weer moet zijn als je gezond bent.
 
 
Ook psycholoog en schrijver/columnist René Diekstra was aanwezig.
 
 
Bep het medium, bekend van haar programma's op tv West was eveneens aanwezig.
We kregen het even over de geweldige kerstversieringen in de Kooi en ook haar huis.
Het bleek dat een van de foto's die ik vorig jaar van haar huis maakte nu als bureaublad op haar pc staat.
We spraken af dat ik eerdaags de kerstversiering bij haar binnen mag fotograferen en we er een leuk artikel over gaan maken.
 
 
Chris de Waard van Mediadesign en de nieuwssite Sleutelstad was er in een dubbelrol als een van de geïnterviewden en verslaggever.
 
 
Klinkt als zware taak maar valt best mee.
Hij had het in elk geval helemaal naar zijn zin met Gerda Schukking hoofdredacteur van de glossy magazine Leven en 3 Octoberarchivaris Rens Heruer. 
 
 
Tijdens haar toespraak bij de presentatie gaf Miep aan dat eigenlijk elk interview een cadeautje is wat zij krijgt van de mensen.
Ook zijn er uitspraken die je nooit meer vergeet, zoals de uitspraak van Bep het medium "Wat God niet geeft, geeft de Hema".
Maar ook het interview met Armin van Buuren blijft haar altijd bij vertelde zei.
Ik dacht jongen ik had je moeder kunnen zijn en van je muziek snap ik eigenlijk ook helemaal niets.
En dan zit je opeens met de beste DJ ter wereld te praten over welke melkopschuimer nu het beste is.
 
 
De interviews van Miep kunnen door haar menselijke manier van benaderen heel ver en diep gaan.
Zo kwam de Zuid Hollandse Commissaris van de Koningin Jan Franssen geheel onverwacht tijdens het interview voor zijn geaardheid uit en sprak daar heel openlijk over.
 
 
Ook burgemeester Henri Lenferink kon bevestigen hoe een onverwachte menselijke wending de interviews van Miep kunnen nemen.
Critici zeiden mij na het interview, dat heb je mooi getimed Henri zo vlak voor 3 Oktober een interview waarin je Hella voorstelt.
Er was niets getimed, Miep belde mij of ik een interview wilde en sterker nog ik was helemaal niet van plan over mijn scheiding en mijn nieuwe vriendin Hella te praten.
Gaandeweg het interview kwam het ter sprake en bij nalezing dacht ik, mooier had ik het zelf niet kunnen verwoorden, dus het is goed zo.
(NB. dit zijn niet de letterlijke woorden maar wel de strekking van zijn toespraak)
 
 
Na de presentatie kregen alle geïnterviewden een exemplaar van het boek mee.
 
 
Uiteraard kijk je dan gelijk even hoe je interview er in boekvorm uitziet.
 
 
Ook Shoes gitarist Jan Versteegen was blij met het boek en de foto's.
De foto's van Jan en Henk kwamen van mij en het klinkt misschien raar, maar dan vind je het toch spannend of ze zelf de foto's ook mooi vinden.
 
 
Volgens de kop boven het interview met Aad van de Luit is hij geen allemansvriend.
Maar gelukkig is vrijwel alleman wel vriend van Aad van de Luit.
 
 
Zelf was ik best wel blij met mijn gesigneerde exemplaar en bij voorbaat al een beetje vereerd.

Ik denk dat zeker voor Leidenaren dit een leuk en interessant boek is.
En je bent gelijk van het probleem af wat kopen we voor mijn ouders of familie voor Sinterklaas of de Kerst.

Reacties

oma op 17-11-2011 23:15
Ha LG,
 
De historie van een streek of stad is leerzaam en goed om je omgeving beter te begrijpen.
Kreeg vandaag een boek over de luchtstrijd boven de zaanstreek, boeiende verhalen. oma
 
ot, graag gedaan.
Sjoerd op 17-11-2011 23:25
Dat is nou even helemaal niets voor mij... Maar ik kan me voorstellen dat je blij bent met jouw exemplaar.
@Dat kan ik mij indenken Limburg valt net buiten de regio
Maar je geniet nog wel steeds van het boek en de cd's van de Leidse Jazz Geschiedenis neem ik aan.
tagrijn op 18-11-2011 00:15
Ik heb die interviews destijds (bijnaallemaal) gelezen. Lijkt me erg leuk dit ook in boekvorm te hebben.
Pleeboy op 18-11-2011 01:44
jij word tegenwoordig ook overal uitgenodigd he
prestatie naar werken noem ik het en heb je ook zeker verdiend
en het natje en droog was weer goed verzorgd zie ik
Caecil op 18-11-2011 08:39
Ben het met je eens, Glibber. Leuk cadeau voor Sinterklaas. Deze Sint gaat haar moeder hier blij mee maken.
op 18-11-2011 08:42
Ik kan niet wachten tot je bij Bep langsgaat! Mis haar nog steeds op TV West. Van mij mag ze ook iedere dag in Man Bijt Hond. Superleuk dat je een stukkie gaat doen over haar! Doe je dan wel je nieuwe jas aan?
Anneke op 18-11-2011 13:39
Wat leuk. En jij komt dus in deel 2?
Fijne dag.
 
Groetjes van Ann
rietepietz op 20-11-2011 15:38
Als jij in deel 2 komt te staan zijn de boeken vast niet áán te slepen !
Commentaar
Jouw naam/bijnaam
Website url
E-mail
Je Punt profiel
Hou mij op de hoogte
Ik wil op de hoogte gehouden worden
Vul deze captcha in
Dit is een verplicht veld
Domeinregistratie en hosting via mijndomein.nl