De Interviews, boeiend boek over boeiende mensen.
Over vrijwel elke stad of dorp worden tientallen boeken geschreven, maar een stad wordt niet alleen gemaakt door zijn historie of gebouwen.
Het zijn vooral de inwoners die een groot deel van de sfeer en historie bepalen, helaas zijn daar te weinig boeken over geschreven.
Miep Smitsloo maakte de afgelopen twee jaar wekelijks een interview met een stad of regiogenoot.
De interviews liepen uiteen van een hoogleraar, de korpschef Hollands Midden, Bep het Medium, Wesley Klein tot aan makelaar en presentator Harry Mens.
Miep heeft 62 van deze interviews gebundeld tot een uniek boek.
Het eerste exemplaar werd woensdag overhandigd aan burgemeester Henri Lenferink.
Veel van de geïnterviewden waren aanwezig bij de presentatie.
Zoals bijvoorbeeld hoogleraar anatomie en fysische antropologie George Maat.
Korpschef Politie Hollands Midden Jan Stikvoort die landelijke bekendheid kreeg na zijn optreden bij Pauw & Witteman naar aanleiding van het noodlottige schietincident in Alphen aan de Rijn dit voorjaar.
Het interview met Jan van de Geest staat mij nog sterk bij.
Een man die de wereld aankon en overal bij was in Zoeterwoude maar na een val van een ladder een hoge dwarslesie kreeg.
Van het een op het andere moment was zijn leven totaal veranderd.
Een interview wat aangaf hoe blij je elke dag weer moet zijn als je gezond bent.
Ook psycholoog en schrijver/columnist René Diekstra was aanwezig.
Bep het medium, bekend van haar programma's op tv West was eveneens aanwezig.
We kregen het even over de geweldige kerstversieringen in de Kooi en ook haar huis.
Het bleek dat een van de foto's die ik vorig jaar van haar huis maakte nu als bureaublad op haar pc staat.
We spraken af dat ik eerdaags de kerstversiering bij haar binnen mag fotograferen en we er een leuk artikel over gaan maken.
Chris de Waard van Mediadesign en de nieuwssite Sleutelstad was er in een dubbelrol als een van de geïnterviewden en verslaggever.
Klinkt als zware taak maar valt best mee.
Hij had het in elk geval helemaal naar zijn zin met Gerda Schukking hoofdredacteur van de glossy magazine Leven en 3 Octoberarchivaris Rens Heruer.
Tijdens haar toespraak bij de presentatie gaf Miep aan dat eigenlijk elk interview een cadeautje is wat zij krijgt van de mensen.
Ook zijn er uitspraken die je nooit meer vergeet, zoals de uitspraak van Bep het medium "Wat God niet geeft, geeft de Hema".
Maar ook het interview met Armin van Buuren blijft haar altijd bij vertelde zei.
Ik dacht jongen ik had je moeder kunnen zijn en van je muziek snap ik eigenlijk ook helemaal niets.
En dan zit je opeens met de beste DJ ter wereld te praten over welke melkopschuimer nu het beste is.
De interviews van Miep kunnen door haar menselijke manier van benaderen heel ver en diep gaan.
Zo kwam de Zuid Hollandse Commissaris van de Koningin Jan Franssen geheel onverwacht tijdens het interview voor zijn geaardheid uit en sprak daar heel openlijk over.
Ook burgemeester Henri Lenferink kon bevestigen hoe een onverwachte menselijke wending de interviews van Miep kunnen nemen.
Critici zeiden mij na het interview, dat heb je mooi getimed Henri zo vlak voor 3 Oktober een interview waarin je Hella voorstelt.
Er was niets getimed, Miep belde mij of ik een interview wilde en sterker nog ik was helemaal niet van plan over mijn scheiding en mijn nieuwe vriendin Hella te praten.
Gaandeweg het interview kwam het ter sprake en bij nalezing dacht ik, mooier had ik het zelf niet kunnen verwoorden, dus het is goed zo.
(NB. dit zijn niet de letterlijke woorden maar wel de strekking van zijn toespraak)
Na de presentatie kregen alle geïnterviewden een exemplaar van het boek mee.
Uiteraard kijk je dan gelijk even hoe je interview er in boekvorm uitziet.
Ook Shoes gitarist Jan Versteegen was blij met het boek en de foto's.
De foto's van Jan en Henk kwamen van mij en het klinkt misschien raar, maar dan vind je het toch spannend of ze zelf de foto's ook mooi vinden.
Volgens de kop boven het interview met Aad van de Luit is hij geen allemansvriend.
Maar gelukkig is vrijwel alleman wel vriend van Aad van de Luit.
Zelf was ik best wel blij met mijn gesigneerde exemplaar en bij voorbaat al een beetje vereerd.

Ik denk dat zeker voor Leidenaren dit een leuk en interessant boek is.
En je bent gelijk van het probleem af wat kopen we voor mijn ouders of familie voor Sinterklaas of de Kerst.
Reacties