3 Oktober het aftellen is begonnen.
Afgelopen maandag is vanuit Den Briel een Geuzenvloot van twee en driemasters vertrokken richting Leiden.
Op het moment dat zij donderdagavond aankomen in de stad barst hier het echte feest los en gaan we vijf lange zware maar ohhhhhh zo leuke dagen tegemoet.
De stad zie je nu al veranderen, de eerste overkappingen en luifels bij de horeca gelegenheden worden gebouwd en het is duidelijk dat je vanaf vandaag ook steeds moeilijker kan parkeren.
Maar gelukkig kan je natuurlijk altijd je auto kwijt op de Haagweg bij het Stadsparkeerplan, want in de stad gaat je echt niet meer lukken.
Ik stond bij de supermarkt en zag al een hoop peen en ui langs de kassa's gaan.
Het worden dagen van Haring Hutspot Wittebrood.
De ietsje oudere lezers kunnen zich Jaap Fischer waarschijnlijk nog wel herinneren van o.a. de nummers Het Ei en de Euromoord.
Tegenwoordig treedt hij op onder zijn eigen naam Joop Visser en heeft samen met Jessica van Noort een loflied op 3 Oktober en Leiden opgenomen, en dat voor een Haarlemmer.
Over muziek en radio gesproken.
Ook dit jaar is 3 Oktoberradio weer in de lucht en zenden uit vanaf 29 september t/m 4 oktober.
Zij willen 3 oktober thuisbrengen bij iedereen die er om wat voor reden dan ook niet bij kan zijn.
En dat niet alleen op de radio in de regio maar ook over de hele wereld via internet.
Ze brengen live verslagen van alle activiteiten, er kunnen overdag verzoekjes worden aangevraagd en in de nachten treden er live house DJ's op in de tijdelijke studio.
Een aanrader om via de ether of via internet te volgen.
Via de live cams kan je de verrichtingen in onder andere de studio volgen.
Wie het ook heel druk gaan krijgen zijn de mensen achter I Love Leiden.
Ze filmen voor de 3 October Vereeniging, voor zichzelf en voor TV West.
Tijdens het feest is het servicecentrum het punt van waaruit iedereen op de hoogte wordt gehouden van het verloop van het feest via twitter en internet.
Bij informatie moet ik gelijk denken aan crowdmanagement.
Op diverse plekken in de stad worden de bezoekers door middel van matrixborden op de hoogte gehouden van de drukte en welke plekken wel of niet nog te bereiken zijn.
De eerste stellages voor de matrixborden werden afgelopen weekend al neergezet.
De matrixborden hangen er nu ook al in.
Ook de merchandising rondom 3 oktober kan je niet meer omheen.
Zowel in het centrum als in de winkelcentra zie je kraampjes van de 3 October Vereeniging.
Voor mensen buiten Leiden ook te bestellen via de site van Goeiemode.
Ook de 3 oktoberbijlage van het Leidsch Dagblad werd afgelopen zaterdag uitgedeeld.
Er zijn zoveel Leidse shirts en 3 oktober artikelen te koop dat je bijna niet meer weet wat je moet aantrekken.
Zoals een mooi Leids sweatshirt.
Alleen als ik de weersverwachtingen moet geloven kan je het sweatshirt beter voor de winter bewaren en dit weekend het T shirt dragen.
Zoals elk jaar heeft ook Nico van der Horst op de Doezastraat zijn etalage weer ingericht met foto's die hij vorig jaar zelf maakte en foto's die zijn vader in het verleden heeft gemaakt.
Mooie foto van de huidige burgemeester Henri Lenferink in combinatie met (volgens mij ) oud burgemeester Vis en oud optocht commissaris Jo Laman in de koets.
In het kader van mislukte foto's kunnen ook leuk zijn nog even deze.
Ik probeerde een grote bos rood/witte bloemen te fotograferen, niet echt gelukt en toch mooi.
Ook de etalage van Ellen Blok van Haar Gangetje is nu helemaal 3 Oktoberklaar.
Iedereen is dus druk bezig met alle voorbereidingen voor het Feest der Feesten.
We tellen af en zijn er klaar voor, vijf dagen feest.
Reacties