Kunstcentrum Haagweg 4 geopend.
Na een veel bewogen geschiedenis van tientallen jaren is de Haagweg 4 nu echt het Kunstcentrum van Leiden.
Met het plaatsen van een windvaantje verrichtte wethouder Jan Jaap de Haan symbolisch de laatste verbouwingshandeling.
En dan kom ik gelijk weer even bij waarom ik Leiden zo leuk vind.
Ik was vanwege mijn werk iets te laat en had deze handeling gemist.
Persfotografe Judith Boogaardt was dit ook opgevallen en bood spontaan aan de foto's van het plaatsen van het vaantje aan mij door te sturen.
(Foto Judith Boogaardt )
Het gebouw Haagweg 4 is de oude ambachtsschool en die sfeer ademt het nog steeds uit.
Lange gangen met links en rechts de oude klaslokalen.
Tientallen jaren geleden werd het pand gekraakt door een groep kunstenaars bij gebrek aan atelierruimte in Leiden.
Een jarenlang gesteggel met onder andere de gemeente begon en meerdere keren dreigde het centrum voorgoed te verdwijnen.
Uiteindelijk mede op initiatief van wethouder Jan Jaap de Haan gesteund door een aantal partijen werd er besloten het pand te renoveren, brandveilig te maken en te bestemmen als officieel Leids Kunstcentrum.
Vandaar dat Jan Jaap de Haan vandaag de opening kon en mocht verrichten.
In zijn toespraak kwamen vrijwel alle ellendige gebeurtenissen van de afgelopen jaren op een leuke manier langs.
Voor wie het terug wil horen, klik even op het filmpje.
Het was druk bij de opening, veel mensen uit zowel kunst, cultuur en politieke richtingen waren op de opening afgekomen.
Ook Paul van Meenen, fractievoorzitter van D66 was blij dat na jarenlange politiek gesteggel het kunstcentrum nu eindelijk een feit is.
Uiteraard waren ook de Leidsche Mondialen waarvan enkelen ook hier hun atelier hebben, ruim vertegenwoordigd.
Na de opening speelde het koperblaas ensemble Scherzo.
Er werden voor de belangstellenden diverse rondleidingen door het pand gegeven.
Glibber deed zijn eigen rondje en keek zijn ogen uit hoe het pand is opgeknapt.
Ik ken het pand uit eerdere dagen en vooral de hoeveelheid licht in sommige ateliers viel mij op.
In alle gangen en op alle verdiepingen diverse grotere en kleinere ateliers.
Voor iedereen een ruimte op maat.
Het hele gebouw is eigenlijk een smeltkroes voor diverse creatieve uitingen.
Behalve kunstenaars zijn er ook diverse creatieve bedrijfjes gevestigd zoals bijvoorbeeld Meubelatelier Harthout.
Ook het Leidse bedrijfs en groepsuitjesbureau Groepswijzer heeft zich in het pand gevestigd.
Beneden ging ondertussen het openingsfeest verder met DJ Geert Keuter.
Eigenlijk overbodig om te zeggen maar uiteraard werd het geluid bij de opening, zoals bij vrijwel alle Leidse evenementen weer verzorgd door Bert & Willy van BSG Media.
Het was een kleurrijke opening van een kleurrijk gebouw.
Zelfs de hapjes werden kleurrijk gebracht.
Een centrum waar we in de toekomst nog veel van gaan horen en zien.
In de fotoslideshow nog een aantal foto's van de opening en enkele van de vele ateliers.
Reacties
Een verleden heeft het al.