Abonneren
Abonneer je nu voor nieuwe artikelen op deze website!
Laatste reacties
Evenementen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pageviews
Kijk ook eens hier.
 
 
 
 
 
 
 

Alles over Leiden
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

zoeken
Zoek hier op trefwoord in mijn archief.

powered by FreeFind
Wat speelt er in Leiden
 
 
 
Info per E-Mail
Fotografie en film.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/juni%202014/1457075_562938620447836_1203833434_n2-kopie.jpg


 


Nieuws

Statistieken
Nederland schreeuwt om Cultuur, Leiden ook.
Afgelopen zaterdag werd er in het hele land geschreeuwd om cultuur, uiteraard ook in Leiden.
Op het gebied van cultuur heeft Leiden veel te bieden en dat willen we graag zo houden.
Vandaar dat Leiden massaal meeschreeuwde en er ongeveer 2500 mensen naar het van der Werfpark waren gekomen.
 
 
Stadsdichter Jaap Montagne opende de manifestatie en het Sirene-orkest liet de sirenes over Leiden klinken.
 
Stadsdichter Jaap Montagne riep de massa op om nog eens luid en duidelijk te laten horen wat Leiden van het voorgenomen beleid vindt.
 
 
Uit het filmpje blijkt wel dat we aardig wat geluid kunnen maken.
 
 
Er waren diverse toespraken.
Zo sprak cultuurwethouder Jan Jaap de Haan (CDA) eerst een statement uit geschreven door Leidenaar Armin van Buuren die helaas niet aanwezig kon zijn.
 
 
Hierna kwam schouwburgdirecteur Bart van Mossel met onder andere een statement van alweer een Leidenaar die helaas niet aanwezig kon zijn door verplichtingen elders.
Namens Jochem Meyjer las hij een verklaring voor.
Hierna kwam nogmaals Jan Jaap de Haan met een eigen verklaring waarin hij aangaf het eens te zijn met de landelijke CDA opstelling over het cultuurbeleid en blij te zijn dat Leiden juist meer geld vrijmaakt voor cultuur.
Na zijn toespraak was de vrede tussen Ben walenkamp en Jan Jaap weer getekend.
Eerder deze week liet Ben Walenkamp weten het ongehoord te vinden als Jan Jaap als spreker optrad terwijl zijn eigen landelijke CDA instemt met dit cultuurbeleid.
 
 
Je kan niet vroeg genoeg met cultuur in aanraking komen, alleen of dit jongetje ooit verder kan komen in de muziek is te betwijfelen als dit cultuurbeleid doorgaat.
 
 
Dempsey speelde twee nummers waaronder een speciaal geschreven aktielied.
 
 
Ook dichterette Pink Meltzer had een speciaal gedicht voor deze manifestatie geschreven.
 
 
Leiden heeft zich duidelijk laten horen zaterdag en is niet bereid zonder slag of stoot haar cultuurbeleid door dit kabinet ten gronde te laten richten.
 
 
Voor wie het leuk vindt hieronder nog een paar doorlinken naar de andere filmpjes.
In de slideshow nog wat foto's van de manifestatie.

Reacties

Leidse Glibber op 21-11-2010 21:49
CORRECTIE IN HET GEDEELTE OVER JAN JAAP DE HAAN STAAT "EENS MET CDA BELEID", DIT MOET "NIET EENS MET CDA BELEID" ZIJN.
 
OMDAT ER EEN SLIDESHOW ONDER HET ARTIKEL STAAT KAN IK HELAAS NIETS MEER IN DE TEKST WIJZIGEN.
 
WIE HIER TROUWENS EEN OPLOSSING VOOR HEEFT MAG HET EENS DOORGEVEN. HEEFT TE MAKEN MET HTML CODE.
Hermien op 21-11-2010 22:03
Heel goed van en voor Leiden! Ik vraag mij af of er in Delft ook actie was. In ieder geval zonder mij, want ik zat heel cultureel te doen in Parijs....(zie mijn weer in ere herstelde weblog..)
Me! op 21-11-2010 23:29
Ik heb niet mee geschreeuwd, hier viel niets te schreeuwen. Ik begin alleen een pesthekel te krijgen aan de mensen die een aandeel hebben gehad aan het tot stand komen van dit kabinet. En volgens mij zijn daar heel wat stiekeme schreeuwers bij... Sorry Glibber dat moest er even uit.
Di Mario op 21-11-2010 23:33
Ik heb niet mee geschreeuwd in  het echt omdat ik moest werken, maar ik heb wel emails gestuurd en petitie getekend.

Love As always
Di Mario
Hanny op 21-11-2010 23:36
Helaas kon ik bij ons niet meeschreeuwen. Want waar ik was kon en mocht absoluut niet geschreeuwd worden. Maar het is hartstikke goed dat in zoveel plaatsen geschreeuwd. Hopelijk hebben ze het in Den Haag gehoord.
curieuzeneuzemosterdpot op 22-11-2010 00:01
't is al heel bevredigend dat zoveel volk is komen opdagen!
 
daar kàn de regering niet naast kijken!!
 
alvast veel succes met deze actie!!
oma op 22-11-2010 00:09
Ha LG,
 
Vind dat zwarte piet wel in aamerking moet komen voor subsidie. LMSO
Een goede week gewenst. oma
tagrijn op 22-11-2010 01:39
Toch vraag ik me af hoeveel CDA'ers, VVD'ers en PVV'ers, toch de cultuurbarbaren van ons land, er onder het publiek meeschreeuwden.
Ik denk trouwens dat het geen ene mallemoer helpt want 'Den Haag' dramt gewoon door, geen bord voor de kop maar een betonnen muur.Ik was er dolgraag bijgeweest. Maar evenals bij de intocht van Sint, kon ik er door verplichtingen elders helaas niet bij zijn.
Hoe kunnen we dit tij keren, het is vechten tegen de bierkaai en tegen windmolens maar vooral tegen de blaaskaken die het door ons land in eeuwen opgebouwde cultuurgoed op deze manier verkwanselen, het de gewone man door absurde prijsverhogingen onmogelijk maken voorstellingen en musea te bezoeken en orkesten opheffen die wereldberoemd zijn. Kortom, hoe stoppen we nu toch dit zootje ongeregeld dat denkt hiermee 'orde op zaken' te stellen, maar alleen maar voor geestelijke verarming zorgt. Een normaal mens wordt radeloos van dit redeloze gedrag.
Natuurlijk, iedereen, in alle sectoren, moet bezuinigen, maar dan toch niet met de botte bijl.
Dit kabinet, dat bij monde van een PVV'er roept dat het maar eens afgelopen moet zijn met 'dat stelletje toeteraars' doelend op de grote orkesten, verdient het niet ons te regeren en te negeren.
Anneke op 22-11-2010 13:42
Het is belachelijk dat ze de cultuur kapot willen maken.
Het kabinet heeft geen greintje gevoel voor cultuur en wil alles alleen maar duurder maken.
Fijne dag.
 
Groetjes van Ann
klaproos op 22-11-2010 15:05
als er zoveel geschreeuw is glibberke,
daar kan de ruttentutclub toch niet omheen??
pleeboy op 22-11-2010 20:08
waar veel cultuur in een stad is, is de klap dan ook harder. hier was niks van protesten te merken.
 
je log openen in html, dan hele tekest kopieren en de log weggooien.
dan nieuwe aanmaken en tekst er weer in plakken ,en voor je je log online zet eerst aanpassen.
zo doe ik het ook altijd op punt omdat het met youtube ook vaak problemen geef
Rietepietz op 22-11-2010 21:23
Ik heb niet meegeschreeuwd ,ik wil wel eens afwachten waaróp er bezuiniigd gaat worden .Er is wel het een en ander dat goed gemist kan worden .Het lijkt me toch sterkt dat álle subsudies verdwijnen !
stiefbeen op 22-11-2010 21:28
leiden zonder cultuur?dat zullen we toch niet beleven??
FotoFietsMargreet op 22-11-2010 21:38
In Tilburg werd uiteraard ook druk geschreeuwd, want een stad met allerlei culturele voorzieningen van schouwburg, concertzaal, 013tot zelfs een opleiding als de Rock Academy!
Maar of het zal helpen, want dezelfde mensen willen ook graag dat het natuurbeleid niet om zeep wordt geholpen en de zorg op peil blijft, e.d.
Groetjes
Lind@ op 23-11-2010 00:00
AAAAAAAAAAHHHHHHHHHHH, geef ik nog de laatste kreet.
Lind@
Commentaar
Jouw naam/bijnaam
Website url
E-mail
Je Punt profiel
Hou mij op de hoogte
Ik wil op de hoogte gehouden worden
Vul deze captcha in
Dit is een verplicht veld
Domeinregistratie en hosting via mijndomein.nl