Lakenfeesten 2010, perfect verlopen.
Na vier dagen lang bijna alle evenementen af te lopen en ook je foto's nog te verwerken begon ik zondagavond toch wel de vermoeidheid te voelen.
En zeg nu niet dat is de leeftijd want dat heeft er niets mee te maken.
Ik zag trouwens mensen die een stuk jonger als ik waren die het zondagavond al niet meer trokken.
Het waren weer geweldige dagen en op een regenbuitje op zaterdag na werkte het weer perfect mee.
Zondag was de afsluiter met onder andere het Leids Artiestenfestival, Straatartiesten Concours de Gouden Pet en natuurlijk nog lekker gegeten bij Leiden Culinair.
Het stadhuisplein stond alweer voor de vierde dag achter elkaar vol.
Maar ook op de Breestraat en het standwerkersconcours op de markt was het druk.
maar stond zondagmiddag ook alweer te genieten op het Stadhuisplein.
Wie het ook druk hebben gehad waren de mensen van I Love Leiden, overal in de stad zag ik ze de laatste dagen opduiken om opnames te maken.
De sfeer op het Stadhuisplein zat er goed in.
De een na de andere Leidse artiest betrad het podium.
Danny Plezier deed zijn naam eer aan en met onder andere het nummer Viva Hollandia wist hij het plein al in het begin van de middag op stelten te zetten.
De 36 deelnemers aan het straatmuzikantenconcours de Gouden Pet waren in de omgeving rondom de Hooglandse Kerk te vinden.
Het gaf een gezellige sfeer op vrijwel elke hoek weer andere straatartiesten in dit mooie stukje centrum.
Half vijf was de finale op het plein bij de Hooglandse kerk.
Ook hier weer enorm druk.
Het leuke is dat het publiek mag bepalen wie er gewonnen heeft door middel van kaartjes in de bus van de door jou gekozen artiest te gooien.
Dit geeft elk jaar weer een gezellige puinhoop.
En behalve een gezellige puinhoop natuurlijk ook een hoop telwerk.
Uiteindelijk stonden de zes finalisten vol spanning te wachten op de uitslag.
Winnaar werd het trio Holy Water.
In het filmpje hieronder een stukje van hun toegift.
Deze 24 ste editie was weer geslaagd en de organisatoren kunnen zich opmaken voor hun jubileum volgend jaar.
Alle foto's van de zondagmiddag zijn hieronder te vinden als je even op de foto klikt.
Na de finale van de Gouden Pet snel door naar Leiden Culinair om de Lakenfeesten af te sluiten met een gezellig etentje.
Ik kwam precies op tijd om te zien hoe notaris Rik Kamps samen met Thijs Hemmes de winnaar bekend maakte van het schilderij waar men loten voor kon kopen op Leiden Culinair.
De winnaar meldde zich vrijwel direct na het bekendmaken van zijn winnende lotnummer bij de organisatie en kan eerdaags zijn schilderij in ontvangst nemen.
Het was weer gezellig de laatste uurtjes op Leiden Culinair.
En zoals ik eerder schreef, ik was niet de enige die de vermoeidheid ging voelen.
Eigenlijk moet je op Leiden Culinair overal wat proeven, maar omdat het zaterdagavond zo goed bevallen was koos ik toch maar weer voor de Haagsche Schouw.
Waar ook de desserts er trouwens heel lekker uitzagen.
Sommige mensen blijven tot het laaste moment lachen.
De meiden bij de toiletten hadden er ondanks vier dagen keihard werken nog steeds de grootste lol in.
Na het sluiten van Leiden Culinair begon men gelijk in rap tempo de boel af te breken.
En dan heb je altijd van die plakkers die toch een flesje wijn op de valreep bestellen.
Maar hoe dan ook de Glibbers en Captain Rob van de Leidse Rederij hadden het weer helemaal naar hun zin.
En dan maakt het niets uit dat rondom je alles wordt afgebroken.
Al mijn foto's van Leiden Culinair kan je vinden als je op de foto hieronder klikt.
In de slideshow hieronder een heel kleine selectie van de foto's van zondag.
Reacties