Afgelopen zondag realiseeerde Glibber zich dat er eigenlijk duizenden onbekende kampioenen rondlopen in Nederland.
Vandaar dat deze log eigenlijk bedoeld is voor al die duizenden onbekende kampioenen.
Miniglibber speelde zijn laatste zaalkorfbalwedstrijd en het was zeker dat hun team kampioen zou worden.
Glibber behoort niet tot de grootste sportfanaten, uitzonderingen daargelaten, maar vond toch wel dat hij zondag even moest gaan kijken.
Geeft toch het idee dat je ook sportief bezig bent, dus lees even verder over een sportieve zondagmiddag.
Terwijl ik op de tribune zat gingen er een aantal dingen door mij heen.
Het team speelt zesde divisie, maar wordt wel kampioen.
En maakt het dan eigenlijk uit of je nu voetbalt in de ere divisie, het allround schaatsen wint of de Tour de France.
Op zich maakt dat volgens mij niets uit, je bent bezig met je sport en je wilt kampioen worden en als dat dan lukt is dat natuurlijk geweldig.
Alleen je krijgt geen aandacht in de krant of op de radio en tv.
En die beker hadden ze ook zelf gekocht, bij een kampioenschap hoort een beker en als je hem niet krijgt dan zorg je er gewoon zelf voor, dat is weer de humor van dit team.
Ook de publieke belangstelling is iets anders.
Op zo'n middag worden er een hele hoop wedstrijden gespeeld en iedereen neemt zijn eigen publiek mee, wat ook na de wedstrijd gelijk weer met het team verdwijnt.
Dus over volle tribunes kan je niet echt spreken.
En toch wordt je die middag kampioen.
Het laatste fluitsignaal klinkt en de buit van een winter elke zondag in alle uithoeken van de provincie spelen is binnen.
Langs de zijlijn krijg je een toespraak en een pluim van een van de bestuursleden, terwijl op de achtergrond het volgende team alweer aan de wedstrijd begonnen is.
Terecht wordt er opgemerkt dat de club trots op dit team is, en het team is op dat moment ook terecht trots op zichzelf, want je bent wel kampioen geworden.
Uiteraard zijn er wel bloemen voor het team, want je bent wel kampioen geworden al kom je verder niet op radio of tv.
En dan uiteraard de officiële kampioensfoto van het team.
En dan de ontlading, we zijn "sjampionnen".
En ach een sporter is een sporter dus even na afloop je verhaal kwijt bij vrienden en familie en het bloemetje naar je fans.
Maar het belangrijkste volgt natuurlijk daarna, tijd voor gebak en champagne.
Soms kan je aan gezichten aflezen wat er gaat gebeuren.
Ach ja, andere kampioenen mogen dat gerust op het erepodium doen, onbekende kampioenen moeten het buiten de sporthal doen.
Maar de lol is er niet minder om.
Gelukkig bleef er ook nog iets over om te proosten.
Hierna is het team de stad ingegaan en heeft gedaan wat waarschijnlijk al die duizenden andere onbekende kampioenen doen.
Stappen en uit eten met zijn allen als echte kampioenen.
Het team is vast van plan om ook kampioen op het veld te worden, zal me niet verbazen als ze dan een rondvaart door de Leidse grachten willen maken net zoals destijds het Nederlands Elftal door Amsterdam.
Ach onbekende kampioenen moeten er zelf toch iets van maken om bekend te worden.
Bij deze alle onbekende kampioenen van Nederland gefeliciteerd met jullie kampioenschap.
Reacties