LET OP: onderaan deze log nog een goede concerttip voor aanstaande vrijdag.
Zoals ik al eerder aangeven heb, in de aanloop naar het feest der feesten 3 October, een blik op de voorbereidingen en leuke dingen rondom het feest.
Zij brengen al een aantal jaren vier dagen lang 24 uur per dag 3 Oktoberradio met vele live verslagen.
Puur uit liefde voor Leiden opgezet door een aantal vakbekwame amateurs.
Slechts vier dagen per jaar zenden zij uit.
Op de Luba-toren wordt tijdelijk een zendmast geplaatst waardoor in Leiden en wijde omgeving de uitzendingen gevolgd kunnen worden op 107.00 FM, maar uiteraard kan iedereen de uitzendingen ook via internet volgen en gelijk even kijken naar de verschillende live cams van onder andere de kermis.
De doelstelling is om alle zieke of oude Leidenaren of mensen die om welke reden dan ook niet de deur uit kunnen live te laten mee genieten van het feest.
Ook vele mensen van buiten Leiden of in het buitenland kunnen op deze manier via internet live bijvoorbeeld de taptoe, haring & wittebrood, de optocht of het vuurwerk mee luisteren.
Ik ben vorig jaar even wezen kijken hoe de uitzendingen tot stand kwamen.
In een piepklein tijdelijk studiootje achter in de zaak bij KOK Electronics wordt alles geregeld.
De medewerkers staan letterlijk en figuurlijk tussen de magazijnvoorraad van de winkel hun vierdaags radioprogramma te maken.
Ergens is het te belachelijk voor woorden dat dit initiatief geen enkele vorm van subsidie of steun krijgt.
Uiteraard hebben we ook de officiële wel gesubsidieerde Leidse zender Holland Centraal die ook goed werk doet deze dagen, maar dit is zo'n leuk en tijdelijk initiatief dat ik niet snap dat daar niet een paar euro's naartoe kunnen.
Om een idee te geven, deze mensen werken met privé apparatuur en proberen er elk jaar weer iets bij te kopen als er een paar euro uit sponsorbijdragen over blijven.
Schrik niet, hun totale budget voor vier dagen live radio is 3000,00.
Elke cent wordt omgedraaid en ik snap echt niet dat er niet meer Leidse bedrijven of instellingen zijn die dit geweldige initiatief willen steunen.
Maar ja, die jongens zijn radiomakers en geen verkopers, ik denk dat het daar aan ligt.
Glibber is een chauvinistische Leidenaar en vind dit soort dingen helemaal geweldig, dat mensen hier hun vrije tijd aan op willen offeren om andere Leidenaren en mensen van buitenaf te laten mee genieten van het feest.
Daarom geef ik het goede voorbeeld en stort namens Leidse Glibber 25 euro om deze vierdaagse zender te steunen.
Schrik nou niet lezers, mensen van buitenaf roep ik hier totaal niet op om geld te gaan storten.
Wel hoop ik dat er Leidenaren zijn die zelf helemaal niet kunnen luisteren omdat ze aan het feesten zijn (zoals ik) die de prijs van een paar van hun biertjes willen doneren om hun mede stadsgenoten die de deur niet uit kunnen te laten meegenieten van het feest.
Bedrijven kunnen voor een habbekrats vier dagen lang reclame maken en misschien wel iedereen een fijne 3 oktober wensen, of kroegen kunnen hun programma promoten.
Maar ik dwaal af, ik had nog wat foto's van de reporters gemaakt vorig jaar.
Zoals ik al zei, live verslagen van alle onderdelen van het feest dus ook de kermis.
Glibber kijkt naar het postuur, en stelt dan voor een live reportage vanuit de botsautootjes is best wel spectaculair.
Glibber is heel simpel, als het de promotie van Leiden ten goede komt wil hij best wel wat reclame maken.
Maar ik moet er zelf ook lol aan beleven, en geloof me, ik heb nog steeds lol door onderstaande foto.
Maar hoe dan ook er kwam een live verslag vanuit de botsautootjes, maar of ze het echt leuk vonden dat vraag ik mij af.
Ze hadden het in elk geval een stuk rustiger toen ik ze op 3 oktober vroeg in de ochtend tegenkwam bij de uitreiking van haring & wittebrood.
Vanaf 1 oktober t/m 4 oktober zijn 24 uur per dag de uitzendingen van de Stichting Leidse Evenementen Radio in de regio te volgen op 107.00 FM en anders op internet.
Impressies van de radiouitzendingen van vorig jaar kan je tot 1 oktober op hun site beluisteren.
3 Oktoberradio staat als stichting uiteraard ingeschreven bij de Kamer van Koophandel onder nummer 28117213.
Giften en donaties kunnen gestort worden op bankrekeningnummer 538.77.84.
Het is Hans van Polanen weer gelukt een legendarische klasse artiest naar Leiden te halen.
Momenteel speelt hij weer solo maar blijft alle nieuwe stromingen en artiesten volgen.
Met zijn zestig albums is hij bij leven al een legende.
Vanwege de promotie van zijn nieuwste album "Lovers At The Gun Club" doet hij voor het eerst Leiden aan.
Het is een unieke kans voor Leiden om deze podium persoonlijkheid aan het werk te zien.
Tijdens het concert wordt hij bijgestaan door Michael Cosgrave (keyboard en vocals).
De Q-Bus is te vinden op de Uiterstegracht 142 in Leiden, aanvang 21:00 uur.
Reacties