Het is een feit, Nederland is vanaf dinsdag rookvrij.
Ik ben benieuwd hoe het gaat.
(voor Leidenaren 50+, dit is de oude Troefbar, die nog steeds in gebruik is)
Dat je in een restaurant niet mag roken daar heb ik alle begrip voor, maar het verbod in een café of bij een popconcert gaat mij echt te ver.
Heel slim natuurlijk om het in de zomer in te voeren dan kan men nog naar buiten.
Een overheid met een beetje lef en ruggegraat had het gewoon per b.v. 1 januari moeten invoeren.
Waar ik echt ziek van wordt zijn die enge zalvende reclamespotjes, "ach geen probleem, je moet het zo'n sigaretje gewoon even uitleggen, kan hij eerst stoom afblazen etc etc".
Alsof we een stel derderangs kinderlijke randdebielen zijn.
Regel is regel, leuk of niet leuk, maar ga dan niet overheidsgeld verspillen aan dit soort kinderlijke belachelijke reclamespotjes.
Dat mijn plezier in de kroeg wordt afgepikt is al heel wat, maar dat dan ook mijn belastinggeld nog eens wordt misbruikt met dit soort achterlijke spotjes vind ik helemaal belachelijk.
Ach laat ik mij er verder maar niet druk over maken, heeft toch geen zin.
Het is alleen afwachten wat het volgende verbod gaat worden.
Maar er is wel overal aan gedacht.
Ik heb altijd gezegd, ik laat mij cremeren dan stap ik in elk geval rokend deze wereld uit.
Even was ik bang dat ook op cremeren een verbod op zou gaan komen, maar gelukkig hebben ze daar een uitzondering voor gemaakt.
En mocht je begraven worden, hebben ze daar dan ook aan gedacht?
Je zal maar als niet roker naast zo'n roker liggen, dan lig je toch jaren naast die tabakslucht.
Gelukkig is daar ook een oplossing voor gevonden.
We krijgen een paar zonnige dagen, dus de eerste dagen komen we wel door.
Alleen daarna,...... ik ben benieuwd.
UPDATE: Naar aanleiding van de eerste reacties heb ik even een poll gemaakt.
Blijkt dat zowel rokers als veel niet rokers het belachelijk vinden dat er in de kroeg en bijvoorbeeld voetbalstadion niet meer gerookt mag worden.
De poll staat aan de rechterkant, vul hem even in als je wilt ben best benieuwd wat jullie vinden.
Reacties
Van mij had het zichbest mogen beperken tot eetgelegenheden en óók sportkantines en dergelijke. Bij de rest kan men desgewenst gewoon wegblijven. Dat doe ik (zij het met tegenzin) dan ook al jaren.