Abonneren
Abonneer je nu voor nieuwe artikelen op deze website!
Laatste reacties
Evenementen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pageviews
Kijk ook eens hier.
 
 
 
 
 
 
 

Alles over Leiden
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

zoeken
Zoek hier op trefwoord in mijn archief.

powered by FreeFind
Wat speelt er in Leiden
 
 
 
Info per E-Mail
Fotografie en film.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://i2.photobucket.com/albums/y42/dommeltje/April%202014/juni%202014/1457075_562938620447836_1203833434_n2-kopie.jpg


 


Nieuws

Statistieken
Glibbers nostalgie en Groenoordhallen
Over de sloop van de Groenoordhallen heb ik al meerdere logs geschreven en ik blijf erbij dat het qua kansen op landelijke uitstraling voor Leiden zonde is.
Grote evenementen kunnen we wel vergeten en we blijven steken als grappig middelmatig toeristenstadje.
We hebben natuurlijk de meest mooie musea van het land, maar daar trek je in eerste instantie niet de meeste mensen mee, met grote evenementen wel.
Denk alleen maar eens aan bijvoorbeeld het ijssclulpturenfestival met 268.000 bezoekers in twee maanden.
 
 
Maar goed die discussie is over, de Groenoordhallen gaan gewoon dicht na 31 december en zullen dan gesloopt worden om plaats te maken voor een nieuwe woonwijk.
 
 
In opdracht van o.a. de gemeente en de projektontwikkelaar Ymere verschijnt er in de loop van dit jaar een boekje over de Groenoordhallen en de wijk Groenoord.
En ja, ............Glibber woont er ruim 30 jaar en heeft in de 80 en 90 er jaren een bescheiden rol gespeeld in de wijk.
Vandaar dat de auteurs van het boek gisteravond even op bezoek kwamen om ook van mij een en ander over de wijk en haar geschiedenis te horen.
 
 
Tijdens het gesprek blijkt opeens hoe er in een vrij korte tijd een hoop kan veranderen.
In 1993 waren er nog grootste plannen om de Groenoordhallen een facelift te geven en het de trekker van de hele provincie met landelijke uitstraling moest worden.
Zowel voormalig directeur André de Jong als ik waren razend enthouisiast over het plan.
(het zijn slechts foto's ter illustratie, wil je de tekst echt lezen dan moet je even je pagina vergroten)
 
 
Aangestoken door mensen als onder andere Koos Los en Daan van der Linden, leefde ik voor de wijk en als woordvoerder liet ik geen kans onbenut om als wijk weer in de pers te komen.
Ik wist natuurlijk ook dat pers het grootste machtsmiddel is van een relatief klein onbeduidend wijkje. 
 
Groenoord0005Custom.jpg picture by dommeltje
 
Veel doelen hebben we als buurtbewoners bereikt, het slachthuis in Groenoord Zuid ging weg, de ingang van de Groenoordhallen werd verlegd, parkeeroverlast van de Groenoordhallen verdween en de vuilverbranding werd gesloten.
 
Groenoord0007Custom.jpg picture by dommeltje
 
Het meest grappige is dat ik een van de auteurs al ruim 35 jaar ken, en in mijn actieve tijd hij medewerker was van een van de wethouders waar ik destijds de strijd mee aan ging.
Dat maakt het gesprek heel leuk en wederzijds kom je zoveel jaar later tot de meest leuke uitspraken en conclusies.
Zo kwam gisteravond ook ter sprake dat ik destijds (eindelijk volgens een hoop belanghebbenden) afscheid van het buurtcommitee nam.
 
 
Voor wie het leuk vind hier de rest van het intervieuw.
 
 
Gisteravond bleek dat iedereen opgelucht was dat ik verdween naar een toen kleine partij (waar ik alweer jaren weg ben hoor) en dacht van zo die zijn we kwijt.
De reden waarom Glibber heel snel weg was uit de politiek was heel simpel.
Glibber gaat voor de stad en voor de mensen en niet voor een partij, en dat schijnt niet goed te kunnen.
Eerst de partij en op de tweede plaats de mensen en de stad, Glibber was dus niet geschikt voor de politiek zag hij al snel in.
Er kwam een nieuw buurtcommitee waar de gemeente een (voor haar) goed contact mee had.
Lekker vergaderingen bij de leden thuis en een koekje bij de koffie.
Alleen was er één probleem Glibber was uit de politiek en hield zich rustig ,alleen als er echt iets speelde in de wijk liet hij zich met zijn oude makkers weer even horen.
Ik hoorde dus gisteravond wat een ellendeling ik was destijds, hadden ze het buurtcommitee plat dan kwam de groep Glibber met problemen.
Maar eerlijk is eerlijk, ze kwamen dan een dag later met de groep Glibber praten en werden ook daar deals mee afgesproken.
Ach het waren roerige en vooral toch ook wel nuttige en leerzame jaren, maar overdoen.........ehhh nee dank je kostte toch wel een hoop tijd en energie.
 
Groenoord0008Custom.jpg picture by dommeltje
 
Op dit moment is alles al een paar jaar rustig in de wijk en ook de aanstaande sloop van de Groenoordhallen heeft niet voor veel beroering gezorgd.
We zullen deze zomer nog maar even genieten van het uitzicht en de rust, voordat volgend jaar de sloop van de Groenoordhallen en de nieuwbouw begint.
 
Tuin28april071Custom.jpg picture by dommeltje
 
Toch wel leuk zo'n avondje oude herinneringen ophalen en nagenieten van al onze successen en ook de tegenslagen waar de wijk mee te maken heeft gehad.
Al had ik toen nooit beseft dat we er over een paar jaar opeens een nieuwe wijk bij krijgen en de rust van de drie straatjes voorgoed tot het verleden zullen behoren.
 
         
 
Ach ja, misschien is het wel goed alhoewel het voor mij niet gehoeven had.

Reacties

Annemarie op 23-04-2008 21:46
Vooruitgang is meestal goed.. het is alleen eeuwig zonde dat zo'n locatie verloren gaat en dat de kans op een nieuwe grote hal er gewoon niet is... Of althans nu niet!
 
Maarre, je bent in elk geval geen saaie grijze muis.. Dus gewoon lekker blijven spreken!!! :-)
Di Mario op 23-04-2008 21:58
Jij was een.. ehhh, ellendeling.. was? ;-)
 
Love As Always
Di Mario
Hermien op 23-04-2008 22:06
Dat je dat nu pas hoort, luis in de pels (klinkt wat aardiger dan ellendeling)!
Ik heb alleen slechte herinneringen aan de Groenoordhallen (de jaarlijkse sportdag: yegh!), maar voor Leiden jammer dat hij weg gaat!
Teun op 23-04-2008 22:08
Ben jij dat met dat jonge bekkie?
Brimstone op 23-04-2008 22:18
Wat het ook gaat worden, jij hebt altijd je best gedaan! Wel leuk om al je 'wapenfeiten' nog eens op een rijtje te zien.
lenie op 23-04-2008 23:21
heb het effe helemaal gelezen ..
je hebt je sporen behoorlijk achtergelaten ...
toch wel een maf glibbertje ;))
tagrijn op 24-04-2008 00:37
Toch zou een Lijst Glibber geen gek idee zijn en ongetwijfeld meerdere zetels halen. Ik doe mee. Er moet leven worden geblazen in deze hap die onze mooie stad laat indutten...
pleeboy op 24-04-2008 00:51
lache ellendeling
ergens wel jammer dat je stopte met de politiek
hadden we nu wel een mooie glibber partij gehad
Hanny op 24-04-2008 01:44
Zonde dat je de politiek bent uitgegaan. Wie weet had je de hallen kunnen redden en hoogstpersoonlijk de trein tegen kunnen houden.
benstulen op 24-04-2008 01:46
Schande................deze hallen hadden gewoon moeten blijven
Rhodosfriends op 24-04-2008 06:47
Jammer dat al de moeite niet heeft geholpen en de hallen nu toch moeten verdwijnen
Marcel op 24-04-2008 08:08
Leuk om al dat nieuws nog te hebben. Nu gaat het dan toch gebeuren. Transformatie van de ruimte. Persoonlijk ben ik blij dat er geen bos of weiland hoeft te sneuvelen voor dit nieuwe plan. Een goede vorm van inbreiding dus!
Belinda op 24-04-2008 10:33
Wat geweldig al die oude krantenberichten over alle toestanden waar jij je druk over maakte! Je hebt je uiterste best gedaan maar het tij valt niet te keren en de politiek doet toch wat zij wilt. Neem nog maar aardig wat foto's van de groenoordhallen (ach die heb je al natuurlijk) zodat het een mooie herinnering kan blijven. 
juliansworld op 24-04-2008 11:52
 
Hou ook niet van die hypocriete politici die alleen maar voorzichzelf en departijgaan.
Doe mij maar De Lijst Glibber, je zal vast geen eenmansfractie blijven, er zijn vast mensen die zich graag bij je aansluiten.
Jammer dat jullie je hallen kwijtraken, dus ook geen grote concerten e.d. meer in Leiden ??
 
Groetjes Lieke.
 
PS. Please keep me posted over die ijssculpturen, ga ik graag een keer heen..
En als jij naar de EFF gaat, wel verkleed hè..Ik zorg gráág voor de foto's
 
 
 
GobboE op 24-04-2008 11:56
je hebt gelijk: heel veel visie en vooruitzien kan de Leidse wethouders nog niet ten laste worden gelegd. De Verkeersproblematiek (al tientallen jaren wordt heir niets aan gedaan) en Groenoord  voorop.
mysterycouple op 24-04-2008 11:58
Dat is nog wel een heel jong Emieltje op die fot's hihi.
ja je bent inderdaad een beetje een luis in de pels van de gemeente. Zoals Tagrijn al vroeg.. waarom geen eigen lijst met de GR verkiezingen.. met daarin Hart voor de stad als speerpunt. Met zoveel kennis en gezien je verleden echt geen gekke keus hoor!!
Youke op 24-04-2008 13:49
Een leuk overzicht van de gang van zaken heb je neergezet. Ik ben ook erg benieuwd hoe jullie het gaan hebben als die wijk in aanbouw is en/of gerealiseerd is.
Roos op 24-04-2008 19:52
Zo enorm zonde! Die hallen moeten inderdaad gewoon blijven!! 
quidam op 25-04-2008 10:39
Ze zijn helemaal gek geworden om de Groennoordhallen af te breken en niks voor terug te geven. Markten en feesten...waar moet dat nu heen?
 
Ik schrok even toen ik de kranten fotos zag, dacht dat ik mezelf zag. Wij hebben toen ook veel akties gevoerd tegen die vuilverbranding, ik woonde toen op het Trekvaartplein en wij stikten van al het roet dat er neerkwam. We hebben hhem toch maar mooi weggekregen Emile   
rietepietz op 26-04-2008 15:44
Het is een bekend verschijnsel dat je in de politiek met handen en voeten gebonde blijkt te zijn aan allerlei regeltjes , active mensen kunnen beter aan de zijlijn knokken want daar is méér te halen .Gelukkig heb je dat direct gezien want Glibber een "jaknikker" ... moet je niet aan dénken toch?
liefs , Riet
simon le febre op 14-03-2009 08:04
ja de groenehalle .ja die hebt ik zien bouwe. en het gaat weg .ook die vooruigang moet je niet tegen houden maar wel jammer.. wat een tyd was dat zeg ..simon.le
Commentaar
Jouw naam/bijnaam
Website url
E-mail
Je Punt profiel
Hou mij op de hoogte
Ik wil op de hoogte gehouden worden
Vul deze captcha in
Dit is een verplicht veld
Domeinregistratie en hosting via mijndomein.nl