
Ooit begonnen omdat er weinig te doen was op zondagmiddag in Leiden en nooit verwacht dat de club nu 40 jaar later nog steeds bestaat, ondanks dat er nu elke zondag waanzinnig veel te doen is in Leiden. Zondagmiddag vierde Jazz on Sunday haar 40 ste verjaardag in Grandcafé de Burcht met een concert van Toine Scholten.
Jazz on Sunday werd destijds opgericht door wijlen Henny Kwik en Frans Montanus. Prachtig dat zondagmiddag Frans, zijn vrouw Greetje en Tiny Kwik door het huidige bestuur in de bloemen werden gezet.
Vijf jaar geleden nam Trudy Hamerling Partycentrum de Zijl over en heeft er in die 5 jaar weer een bruisende zaak van gemaakt. Het waren mooie, maar ook slopende jaren vandaar dat Trudy eerdaags een andere uitdaging gaat zoeken. Er moest natuurlijk wel passend afscheid worden genomen met een groot feest met diverse artiesten. Nou dat grote feest is goed gelukt, van begin tot eind zat de stemming er goed in.
Een toekomst als zangeres zit er (gelukkig) niet echt in bleek zaterdagavond tijdens een duet met Wesley Klein.
Het lijkt allemaal nog ver weg, maar elke Leienaar weet het is zo weer 3 Octoberrrr. Donderdagmiddag maakte de 3 October Vereeniging het thema van de viering voor het komend jaar bekend. Commissieleden en pers waren naar restaurant Scarlatti gekomen om te horen wat het thema voor dit jaar gaat worden. Een was al duidelijk, na al het gure weer van de afgelopen week was het donderdagmiddag opeens een heerlijk 3 Octoberweertje, dat beloofd alvast iets moois.
Egbert Koops, de vice voorzitter van de Optocht Commissie had de eer het thema van de optocht en de viering bekend te mogen maken.
Vrijdag en zaterdag staat Nederland weer in het teken van NL Doet. Uiteraard zijn er ook in Leiden tal van projecten die worden uitgevoerd, een daarvan was het grofvuil vissen. De Leidse Rederij vist elke maand samen met biologe Aaf Verkade naar drijfvuil in de Leidse grachten. Eens per jaar pakken ze het wat grover aan en vissen naar grofvuil. Vandaag werd op twee plekken gedregd naar alles dat niet in het water hoort te liggen.
De vangst was niet gering, om maar iets te noemen: 201 fietsen, 15 winkelwagentjes, 2 bankstellen, een buitenboordmotor, snorfiets, vlaggemast, stalen plaat van ruim 3 meter, vlaggemast van 4 meter, vloerkleden, parasol, fietsrek met betonnen voet, tv, stofzuiger, ijzeren kast, 3 verkeersborden met paal, staande schemerlamp en zo kan ik nog wel even doorgaan.
In kunstkringen is het algemeen bekend, 2017 is het jaar van De Stijl. De kunststroming die 100 geleden door Theo van Doesburg in Leiden werd opgericht en ondere andere Piet Mondriaan en Gerrit Rietveld lid van waren. In meerdere steden in Nederland zijn of komen er dit jaar speciale tentoonstellingen of programma's in het teken van De Stijl. Als toonaangevend glossy magazine van Leiden en omstreken kan je dan natuurlijk niet achterblijven. In de het lentenummer van Leven staan diverse artikelen over De Stijl en ook een vooruitblik op het bloemencorso van de Bollenstreek dat ook in het teken van De Stijl staat. De cover van het lentenummer van Leven is uiteraard ook in het teken van De Stijl.
Ik blijf het leuk vinden dat elke keer na de presentatie, hoofdredactrice Gerda Schukking zelf het blad uitdeelt aan de genodigden.
Nog 3 weken geduld en Barry Badpak komt met de clip van hun nieuwe cd, 'Rijke Sloebers van de Stad'. Momenteel wordt er op diverse plekken in Leiden hard gewerkt aan de opnames van de clip.
3 Weken,.... even rekenen dan komen we uit op ongeveer 1 april. Klopt en het is echt geen grap, op 1 april worden de single en de clip gelanceerd bij een bekende platenzaak in Leiden. Ik was van de week even aanwezig bij een van de opnames in Leiden en alleen die paar scenes beloofden al heel wat.
Het was maandag echt van dat bouwtechnies weer, oftewel een uitgelezen middag voor het starten van bouwprojecten en het slaan van de eerste paal. Soms denk ik wel eens, we zijn zo hard bezig in Leiden het is bijna niet meer bij te benen. Gisteren was het echt bijna niet bij te benen om 15:00 was officiële starthandeling van gebouw de Lorentz tegenover het station. Wethouder Paul Laudy kan na zijn wethouderschap altijd nog in de bouw gaan werken want we zien hem bijna wekelijks wel in een of andere hei-, graafmachine of hijskraan stappen.
Een half uurtje later werd de pers al weer verwacht bij museum de Lakenhal voor het slaan/boren van de eerste paal voor de nieuwbouw door wethouder Robert Strijk en directrice Meta Knol.
Internationale Vrouwendag is natuurlijk op 8 maart, maar omdat dit midden in de week valt werd het feest al afgelopen zondag in het Leidse Stadhuis gevierd. Ruim 200 vrouwen waren naar het Stadhuis gekomen om samen een gevarieerd programma te volgen met onder andere lezingen, discussies en muziek.
Elke vijf jaar reikt de Soroptimist club afdeling Leiden een Vakvrouwprijs uit aan een vrouw die bewezen heeft een echte vakvrouw te zijn. Dit jaar ging de prijs en het bijbehorende beeld naar Liza Soffner van de Stichting Sportenderwijs.
Op de een of andere manier wil de 'lees verder' functie bij deze blog niet werken vandaar de hele blog in een keer zonder 'lees verder' functie.
Er waren opvallend veel Leidenaren vrijdagavond in het gemeentehuis van Katwijk. Op zich niet zo raar natuurlijk het was de opening van de expositie van kunstenaarscollectief De Leidsche Mondialen. Ruim 25 leden hebben een kunstwerk ingestuurd voor deze expositie in de kustplaats. Het publiek werd ontvangen met de muziek van de band Doggy Dike.
Tegen acht uur begon het Katwijkse gemeentehuis behoorlijk vol te lopen met belangstellenden en leden van de Mondialen.
Het thema van de expositie is Katwijk, dan denk je natuurlijk al snel aan de zee.
Katwijk is een kindvriendelijke gezinsbadplaats met zon, zee en zo nu en dan een donkere wolk boven de duinen.
Mooi om te zien hoe verschillend iedereen de kust weergeeft, zoals dit schilderij van Sylvia Barret. De zee geeft en de zee neemt, als je goed kijkt zie je in het schilderij een aantal gezichten verstopt van mensen die in zee omgekomen zijn.
In de fotoslideshow onderaan dit artikel komen uiteraard alle kunstwerken langs. Sommige kunstwerken hebben een duidelijke knipoog richting de kust.
De band Doggy Dike kan je bijna het huisorkest noemen. Regelmatig treden zij bij De Leidsche Mondialen op tijdens openingen, feestjes of de nieuwjaarsreceptie.
Dick Bakhuizen van den Brink, voorzitter en oprichter van de Leidsche Mondialen wass blij en trots dat zoveel leden werk hadden ingebracht voor deze tentoonstelling en ook zo massaal aanwezig waren.
Jaco van der Bent, ambtenaar bij de afdeling cultuur was blij dat de Mondialen na een afwezigheid van 2 jaar weer exposeren in het gemeentehuis van Katwijk.
De opening werd verricht door kunsthistoricus Annemarie Kingmans, zij is tevens werkzaam bij het Katwijks Museum.
Ze bekende voor de uitnodiging nog nooit van De Leidsche Mondialen gehoord te hebben, maar na zich erin verdiept te hebben denkt ze dat het een heel waardevolle stichting is. Ze hoopt dat de kunstenaars behalve deze tentoonstelling ook eens verder kijken in Katwijk zoals bij het jaarlijkse openlucht schildersfestival 'Plein Air' en het Duna Atelier aan de boulevard.
Na de opening kon het publiek op zijn gemak rondkijken op de expositie.
Ondanks zijn drukke campagne werkzaamheden voor het CDA, had voormalig Leids wethouder cultuur Jan-Jaap de Haan toch nog tijd gevonden bij de opening aanwezig te zijn.
Onlangs heeft Dick Bakhuizen een schilderij van Jan-Jaap gemaakt en omdat Dick al een beetje hoopte dat Jan-Jaap zou komen had hij hem maar vast meegenomen om vanavond aan te bieden.
In het filmpje en de fotoslideshow hieronder nog een aantal beelden van de opening.
Zaterdagmiddag werd er een heel speciaal nieuw wooncomplex in Leiden geopend. De eerste 16 Finch pop-up woningen zijn klaar voor bewoning en zien er prachtig uit.
De woningen zijn gemaakt van hout en behalve stapelbaar, ook makkelijk verplaatsbaar. Zaterdagmiddag mochten belangstellenden na de officiële opening een kijkje nemen in de woningen.